Skocz do zawartości

[Odchudzanie]Cube LTD SL


czyzu6491

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chciałbym nieco odchudzić swój rower, prawdopodbnie padnie pomysł ze zmianą ramy i na razie nie do końca mnie to przekonuje aczkolwiek jeśli ma sie trafić coś naprawdę ciekawego to rozważę to. Wagi które podaje są w przybliżeniu z błędem +-10 gr ponieważ opieram sie na wagarowerowa.pl i na projektach na tym forum. Budżet trudno określić tak naprawdę wole poczekac nawet 2 miesiące żeby kupić jedną rzecz ale b dobrą niż coś co mnie zadowoli tylko połowicznie, szukam raczej częsci docelowych 

  • Rozmiar ramy22"
  • RamaAluminiowa Cube LD SL 1900gr
  • WidelecEpicon SF-11 1690gr
  • KierownicaAccent flatbar 205gr
  • MostekSmica pro 100mm 115gr
  • Sztycarfr cube 300mm 250gr offset 30mm
  • SiodłoScape active 5 370gr
  • Pedałyvp 196 290gr
  • ManetkiShimano DEORE 590 300gr
  • Przerzutka przedniaShimano DEROE 590 205gr
  • Przerzutka tylnaShimano DEORE 592 310 gr
  • HamulceHamulce tarczowe hydrualiczne Shimano SLX m-675 280gr i 290gr
  • Kaseta/wolnobiegSunrace driven na aluminiowym pająku 265gr
  • Łańcuchsunrace cm-99 260gr
  • KorbaShimano DEORE m-590 870gr
  • SuportShiman BB-51 95gr
  • ObręczeDt swiss x430
  • PiastyNovatec 711/712
  • SzprychyDt swiss Revolution

    koła 1550gr

    tarcze hamulcowe hayes 160mm 130gr x2
  • OponyContinental Race King 2.2 580gr x2
  • Dętkigeax ultralite 130gr x2
  • Linki/pancerzeJagwire Hyperx 80gr 
  • Zacisk sztycyxtasy 30gr 
  • Top CapAerozine 7gr
  • SteryAerozine x808 100gr z misakmi 
  • GripyPRO piankowe 35gr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze zapomniałem napisać o swoich planach a więc tak:
siodełko tioga sypder twin tail 144g
przerzutka tył sram x-9 
manetki kompletnie nie ma pomysłu 
a przerzutka przód xt 
 



Myślę, że sporo można urwać na przerzutek to spokojnie 150g. Idąc w napęd 2x10 czy też 2x9 myślę, że do urwania bylo by ponad 200g. Jesteś pewny tej kasety? 265g? Toż to waga XTRa 9ki

z tego co sie orientuje to kaseta xt 770 11-32 waży 270g a sunrace'a wybrałem ponieważ mam 6 zębatek na pająku a xt 5 

zapomniałem jeszcze dopisać zaciski kół Novatec 100g 
w sumie wychodzi około 11300 po zmianach które planuje wyjdzie 10 900. Wiadomo że na tej ramie nie zejde do magicznej czterocyfrowej liczby. Składając ten rower starałem się dobrać komponenty tak  aby zachować sensowy stosunek ceny do wagi. 
Koła zdecydowałem się brać na revolutionach ponieważ ważę 68 kg i braku sztywności nie czuje a przyspiesznie powala.

Edytowane przez czyzu6491
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z manetkami to kwestia budzetu. Jak wiesz, przechodząc na XO z tyłu jesteś zmuszony zmianiać manetki na coś ze stajni srama. i teraz pytanie. Wolisz zostać przy zwykłych triggerach czy szukasz czegoś nowego, lżejszego czyli gripshiftów? Jezeli pierwsza opcja, czyli przyzwyczaiłeś się do dwóch dźwigienek itp to może uzywane X0? Zdarzają się jakieś ciekawe aukcje na allegro, wiec można wyrwać za trochę normalniejszą cenę, bo niestety SRAM jest drogi, chociaz jakością, wagą i precyzją przewyższa shimano, no ale niestety mnie np odstrasza trochę cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na srama x0 nie zdecyduje bo cena faktycznie odstrasza, przerzutke będę chciał x9 ponieważ całą grupa x9 czerpie trochę z x0.

Z manetkami mam problem ponieważ podobają mi się gripshifty x0 ale i cena i dostępność nie jest najlepsza. Z drugiej strony nigdy z obrotowych nie korzystałem i nie wiem jak to się zachowuje ale mają jeszcze jeden plus - mikro indeksacja przedniej przerzutki. Sam nie wiem na co się zdecydować.

Edytowane przez durnykot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bug?:P

Co do przerzutek polecam triggery x9 albo gripshifty x0 - cena podobna kwestia jak wolisz zmieniać biegi - na tym jakoś wagi bym nie szczędził jeżeli wolisz triggery.

Z innych propozycji - opony masz dość ciężkie, nie wiem jak jeździsz ale np. moje roro evo w rozmiarze 2.25 ważą 445g sztuka. Przy okazji zmiany opon możesz też przejść na mleko zamiast dętek.

 

Na pedałach też możesz urwać trochę gramów.

Na tarczach hamulcowych też bo te są dość ciężkie jak na 160mm

 

Poza tym ze zdjęć:

-przytnij ten komin to będzie lżej i bezpieczniej

-skróć ostatni fragment pancerza tylnej przerzutki bo jest bez sensu poprowadzony

-pozostałe przewody też masz do skrócenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gripshiftów. Twierdzisz, że są drogie? Prawda w stosunku do deore'a czy SLXa owszem, ale chyba nie powino się tego porównywać. Może inaczej. Nie mówię, że jest to tani sprzęt bo sam sobie bym zaprzeczał, ale znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/manetka-przerzutki-tylnej-x0-twist-shifter-9-b-i3263737856.html
http://allegro.pl/manetka-sram-x0-gripshift-lewa-czytaj-opis-i3299941604.html

Czyli dałoby radę kupiź komplet za około 200-250zł co jest porównywalne cenowo z XT-kami.... NAwet u nas na forum w dziele sprzedam są manetki XT, które cenowo odpowiadały tym gripshiftom, więc wybór pozostawiamy Tobie.
Osobiście na gripach jeździłem tylko w napędzi 3x6 w swoim pierwszym rowerze, który wyglądał jak rower (miałem wtedy może 10lat), więc nie wiem z własnego doświadczenia, ale gripshifty podobno źle znoszą błoto i duże opady deszczu jeżeli robi Ci to różnicę... Ale niech może sprostuje to ktos kto zna z autopsji gripshifty SRAMa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...