Skocz do zawartości

[do 1500 zł] rower, cross


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś rower godny polecenia w tej cenie? 

 

Moje wymagania: vbrake'i, 28 cali, 

Cena (do): 1500zł 

Stan: nowy 

 

I to już chyba wszystko:) Czekam na jakieś propozycję. 

Rower będzie używany w 95% na drodze asfaltowej/ utwardzonej, rzadko w lesie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się;]

 

Szukam roweru do jazdy codziennej, bardziej rekreacja, gdyz wyzywam sie zazwyczaj na treningach karate;]

Bede poruszal sie glownie po sciezkach rowerowych, chodniki czy ulica, czasem jakies sciezki piaskowe, moze do lasu uda sie wjechac. Mieszkam pod Warszawa, wiec nie znajde tutaj gorskich terenow.

Jak bylem mlodszy to poruszalem sie goralem, ale wiadomo, duzo sie zmienilo przez te nascie lat

 

Na razie patrzylem na takie cos:

http://allegro.pl/ka...3288089124.html

http://allegro.pl/wy...3272975438.html

kross level a2 (ale jest blizej 1700-1800pln)

w Decathlonie proponowali mi rockridery, babka w sklepie niedaleko mnie proponowala unbike fussion ale za 1650pln

chcialbym kupic nowy rower jak najlepszy w stawce do 1,5k

 

moze jeszcze ten?

http://www.kross.pl/pl/2013/cross/evado-2-0

 

totalnie sie nie znam, nie chce kupic kiepskiego roweru zeby sie tylko wkurzac

bede wdzieczny za pomoc

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

A za "inną naklejką" stoi też w 99% lepszy serwis, możliwość osobistego obejrzenia i przymierzenia przed kupnem. Trochę obiektywizmu...

 

 

A jak z serwisem Kands?

Bo to, ze go nie mozna przymierzyc to juz boli, a nie znam nikogo kto by mial ten rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandsa/Lazaro kupują ludzie, którzy w razie jak coś się sypnie, to są w stanie/lubią naprawić go sami i serwis ich niewiele interesuje.

 

A jak faktycznie z serwisem ? Osobiście nie wiem, ale skoro to allegro-masówki, to na pewno nie ma co porównywać do renomowanych firm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

skoro to allegro-masówki, to na pewno nie ma co porównywać do renomowanych firm...

a co takiego gorszego jest w rowerach mniej znanych firm, poza brakiem rozpoznawalnego logo? Osprzęt i tak jest od Shimano lub Srama, widelce albo SR albo RST. Rower to nie auto, a każdy kto potrafi trzymać w ręku podstawowe narzędzia, jest w stanie samodzielnie sobie go wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jak zrobic? (Panie chętnie tez wysłucham)

Kross lvl A2? >> ale nie chce sie meczyc wolniejsza jazda na drodze

Kross Evado 2.0 >> naczytalem sie, ze po prostu jest kiepski

Kands Maestro na 28'' >> na razie na minus jest to, że nie mogę go obejrzeć, przymierzyć i z ewentualnym serwisem mógłby być problem. Plus jest taki, ze jest sporo tanszy no i czesci bardzo spoko.

 

 

Help bitte ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś ci się zepsuje w kands'ie to ewentualnie możesz  wysłać do serwisu ale nie wiem dokładnie gdzie i na czym to polega, Tak jak koledzy powyżej mówili Jak nie umiesz sobie poradzić z regulacją i tymi sprawami kup sobie rower troszkę niższej klasy ale z serwisem. Ja niestety nie wypowiem jaki rower możesz kupić gdyż się zbyt nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś ci się zepsuje w kands'ie to ewentualnie możesz  wysłać do serwisu ale nie wiem dokładnie gdzie i na czym to polega, Tak jak koledzy powyżej mówili Jak nie umiesz sobie poradzić z regulacją i tymi sprawami kup sobie rower troszkę niższej klasy ale z serwisem. Ja niestety nie wypowiem jaki rower możesz kupić gdyż się zbyt nie znam.

 

 

a jeszcze jakbym mogl cos z tego?

kands maestro

http://www.unibike.pl/crossfiregts.html

albo fussiona?

http://www.unibike.pl/fusiongts.html

 

level a2 juz chyba sobie odpuszcze

 

chyba fussion sie wlasnie wyeliminowal

FUSION LDS/ GTS
cena: 1649 zł

Sportowe rowery górskie. Stworzone głównie do jazdy w terenie. Sylwetka użytkownika pochylona - idealna do łatwego pokonywania wzniesień oraz do efektywnych zjadów.

Modele Mission, Move oraz Fusion przeznaczone są dla kolarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportową jazdą terenową. Stanowią one doskonały kompromis między wysoką jakością podzespołów a przystępną ceną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co innego rowerowa społeczność, a co innego szary użytkownik. Mało znam osób, które jeżdżą na krótkie wycieczki za miasto w niedzielę i regulują swoje rowery..."

Odnosiłem się oczywiście do postu premiera2, a nie takiego innego trolla jednego - sorry.

 

___

 

@up

 

A teraz to pojechałeś. :E

 

MTB czy cross w końcu ? Jeszcze niedawno przeszkadzały ci opory toczenia (= mała prędkość na asfalcie) w LvlA2, a teraz Fusion ?


Decyzja...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co innego rowerowa społeczność, a co innego szary użytkownik. Mało znam osób, które jeżdżą na krótkie wycieczki za miasto w niedzielę i regulują swoje rowery..."

Odnosiłem się oczywiście do postu premiera2, a nie takiego innego trolla jednego - sorry.

 

___

 

@up

 

A teraz to pojechałeś. :E

 

MTB czy cross w końcu ? Jeszcze niedawno przeszkadzały ci opory toczenia (= mała prędkość na asfalcie) w LvlA2, a teraz Fusion ?

 

Decyzja...

 

Chopie, dlatego mam taki duzy problem bo sie totalnie nie znam;]

na ogol rower bedzie sluzyl do jazdy po miescie/sciezkach.

Ale jak bede chial wjechac do lasu, to chcialbym aby sie nadawal do tego ;]

 

samochod mi bylo latwiej kupic niz rower;]

 

najlepsza jakas hybryda by byla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj sprzedawce kandsa czy rower przed wysyłką będzie wyregulowany i przygotowany do jazdy, jeżeli tak to bierz kandsa.

 

osobiście polecam unibike, sam kupiłem w sklepie stacjonarnym, ale to dlatego że była ostatnia sztuka i dobrą cene wytargowałem, rower był przygotowany do jazdy i jak na razie drugi rok jest bezobsługowy , oprócz mycia nic sie nie robi.

 

a te kandsy mają lepszy osprzęt niż unibike crossfire, osprzęt też shimano także jak będzie wyregulowany przed sprzedażą to nie powinieneś przy nim nic dłubać przez dobre kilka lat przy jeździe rekreacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLasnie rozmawialem ze sprzedawca Kandsa

http://allegro.pl/rower-28-super-szybki-kands-maestro-alivio-alus-i3281987598.html

powiedzial, ze lepszym rozwiazaniem bedzie:

http://allegro.pl/rower-28-merida-crossway-20v-wyprzedaz-modeli-2012-i3292640788.html

osprzet gorszy, ale wykonanie lepsze

chyba jednak po prostu stara sie go pozbyc

 

moze zadam pytanie takie:

czy jest jakis rower bardzo podobny z budowy do maestro? Aby go przymierzyc, przejechac sie?



WLasnie rozmawialem ze sprzedawca Kandsa

http://allegro.pl/rower-28-super-szybki-kands-maestro-alivio-alus-i3281987598.html

powiedzial, ze lepszym rozwiazaniem bedzie:

http://allegro.pl/rower-28-merida-crossway-20v-wyprzedaz-modeli-2012-i3292640788.html

osprzet gorszy, ale wykonanie lepsze

chyba jednak po prostu stara sie go pozbyc

 

moze zadam pytanie takie:

czy jest jakis rower bardzo podobny z budowy do maestro? Aby go przymierzyc, przejechac sie?

 

 

jak to jest?

wlasnie mierzylem 28kola z 19rama i byl za duzy, kellys jakis za 2100pln w go sport :/ (sprzedawca powiedzial, ze po podniesieniu przodu powinno zostac 5-10cm)

czyli kands maestro 28 odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Posiadam kandsa i jakoś specjalnie się nim nie zachwycam, a lazaro jest bardzo podobny (ta sama "firma" go produkuje), na pewno drugi raz bym go nie kupił wolałbym jakiś z markową ramą (większa szansa że wszystko jest wymierzone, wyważone, proste i wyregulowane), w kandsie (przy podobnej cenie) mamy lepsze (z kilkoma wyjątkami jak klocki, stopka, gripy itp.) podzespoły ale one się zużywają i je wymieniamy a rama pozostaje. Przy kands/lazaro mogą być problemy z serwisem/gwarancją,

Do tej pory jeździłem na 20 letnim szosowym Romecie na którym jak puściłem kierownice jechał idealnie, natomiast nowym kandsie ma, z tym problem. Są 2 wątki o tych rowerach można przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Posiadam kandsa i jakoś specjalnie się nim nie zachwycam, a lazaro jest bardzo podobny (ta sama "firma" go produkuje), na pewno drugi raz bym go nie kupił wolałbym jakiś z markową ramą (większa szansa że wszystko jest wymierzone, wyważone, proste i wyregulowane), w kandsie (przy podobnej cenie) mamy lepsze (z kilkoma wyjątkami jak klocki, stopka, gripy itp.) podzespoły ale one się zużywają i je wymieniamy a rama pozostaje. Przy kands/lazaro mogą być problemy z serwisem/gwarancją,

Do tej pory jeździłem na 20 letnim szosowym Romecie na którym jak puściłem kierownice jechał idealnie, natomiast nowym kandsie ma, z tym problem. Są 2 wątki o tych rowerach można przeczytać.

i w tym problem, ze tam sa polecane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się zachwycają podzespołami shimano z grupy alivio, już gdzieś pisałem że z alivio to tam są manetki i przerzutka z przodu i z tyłu.

Korby, kaseta, łańcuch, piasty też są shimano ale z niższych grup, wszystkie drobne części są tragiczne (na nich musieli oszczędzić).

Polecany ze względu na cenę ale wg mnie nie idzie ona w parze z jakością roweru.

 

Co do sprzedających, ja kupiłem od innego sprzedającego i tu mogę go pochwalić terminem przesyłki (kupiony w sobotę wieczorem miałem we wtorek ok południa), tyle że też do drobnych regulacji, co nie jest trudne, wg mnie to "firma" produkująca reguluje rowery co jej nie wychodzi zbyt dobrze (być może że w przypadku lazaro robi to sprzedający, co jak widać też mu nie wychodzi najlepiej).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...