Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z doborem wielkości ramy i roweru. Rower który aktualnie posiadam to elegancki egzemplarz sprzed 15 lat kupiony w realu za 700 zł, więc przesiadka będzie zauważalna. Mam 182 cm, 110 kg oraz 86 +/- 1 w kroczu, w butach. Celuję w półkę cenową ~2000 zł. Z proponowanych tu rowerów znalazłem:

KANDS AVANGARDE DEORE  2020 - dostępne ramy 19/ 21
LAZARO QUANTUM V4 MEN 2020 - dostępna 21
INDIANA X-Cross 5.0 - dostępna 19

Który z wymienionych wydaje się najlepszy?

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Brumbrum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przymierzam się do zakupu roweru Kands Maestro.

http://kands.pl/portfolio_page/28-kands-maestro-meski/

Mam 173cm wzrostu i nogę 79cm, czy rama 19cali będzie dla mnie odpowiednia?

Dotychczas jeżdżę na MTB 17 cali rama i koła 26 cali.

Czy w cenie 1650zł dostanę coś lepszego?  - zależy mi na dobrym osprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower przeznaczony na dojazdy do pracy - część jazdy pociagiem potem przesiadka na rower - asfalt/droga rowerowa czasami piaskowa droga. Trasa max 10 km, okazjonalnie max 50 km weekendowo. 

Budżet około 1500 PLN i żeby był dostępny w jakimś sklepie. Np. Lazaro Integral już praktycznie nie do kupienia. 

Proszę o podpowiedzi i z góry dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym abyście poradzili mi rower crossowy,Niestety stary Kross Hexagon v5 poległ(10 latek-niestety pękła rama)
Potrzebuje mocnego roweru na dojazdy do pracy (~20 km dziennie)Głównie jazda po asfalcie,trochę chodnika i niewielka ilość gruntów nie utwardzonych .Mam 183 cm wzrostu waze nieco ponad 100 kgNa które modele warto zwrócić uwagę?Budżet to ~2000 zł..Na necie widziałem recencje Lazavo v3 i Unikbike Flash.Wyglądają dość ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2020 o 15:24, kanoniers napisał:

Podeszłam od innej strony do tematu i sprawdziłam co jest wogole dostępnego w mojej okolicy żeby chociażby się przymierzyć ....

Kross Evado 1.0

Kross Evado 2.0

Kross Trans 1.0

Kross Trans 2.0

Czy z tych 4 można coś wogole rozważać ?

Który z tych 4 biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości ?

Wiem że są lepsze i dużo lepsze ale konkretnie chodzi mi tylko o te bo są dostępne pod nosem a w najbliższej przyszłości nie mam możliwości na większe wyprawy poszukiwawcze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pablo59 napisał:

Przymierzyć się do evado 2.0 i zamówić sobie evado 3.0  :)  o ile będzie pasował ...

A chcesz wybierać uparcie między dżumą a cholerą  :D

Nie chcę i to bardzo nie chce ale zjezdzilam wszystkie dostępne sklepy rowerowe (bardzo dużo czasu ) więc nie można powiedzieć że idę na łatwiznę i nie szukam sposobów .

Co mam zrobić innego jeszcze zrobić ??

Zamówić przez neta rower z innego miasta którego na oczy nie widziałam nie mówić już o tym żeby chociaż na nim usiąść i się przymierzyć .

Niestety wśród damskich modeli nie ma takiego pola do popisu jak w męskim asortymencie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bez macania przed zakupem się nie da (bo wydaje mi się że ideę przedstawiłem wystarczająco klarownie :)  ) to reguła jest prosta - droższy (z wyższym numerkiem) będzie ciut lepszy ...

Inaczej zima cię zastanie na rozkminianiu co by tu jeszcze .... :D

(Na marginesie - ludzie zamawiają w necie rowery, których nie tylko nie widzieli na oczy ale nawet nie wąchali ram identycznych choć tylko słabiej obudowanych gratami -  i  - o dziwo :)  - potem na nich nawet jeżdżą )

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wkg napisał:

I płaczą na forum co by tu zrobić z tym złomem - za ciężki, za wysoki, za krótki, za długi, nie hamuje, amortyzator dobija, siodełko uwiera, kierownica za nisko ...

Dokładnie

Właśnie chciałabym tego uniknąć zwłaszcza że nie jestem mistrzem konserwacji i wolałabym po zakupie na nim jeździć już ciągle coś wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa, jedyni niepłaczący na forum  to ci, co mając 177 cm (Boże broń centymetr mniej lub więcej) kupują marina muirwoodsa  (albo unibike crossfire) 19" , wcześniej testując ten rower za free przez dwa tygodnie :D - oczywiście dowiezionego pod dom przez usłużnego sprzedawcę ...

Znaj proporcją mocium panie ...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz. Może po prostu przestań zaśmiecać ten wątek skoro  nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia.

Godzinę temu, kanoniers napisał:

Dokładnie

Właśnie chciałabym tego uniknąć zwłaszcza że nie jestem mistrzem konserwacji i wolałabym po zakupie na nim jeździć już ciągle coś wymieniać.

Odwiedzałaś Decathlony ? Osprzęt też jest istotny ale na niedopasowanym rowerze nie da się jeździć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wkg napisał:

Bzdury piszesz. Może po prostu przestań zaśmiecać ten wątek skoro  nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia.

Odwiedzałaś Decathlony ? Osprzęt też jest istotny ale na niedopasowanym rowerze nie da się jeździć :/

@wkg

Tak, byłam już chyba we wszystkich tego typu sklepach i akurat w Decathlon nic nie było w stylu Cross 

Z tego co widziałam dostępnego to jest tak :

- wspomniany juz wczesniej Kross Evado 2.0 , 3.0 

KELLYS Clea 10 Grey Pink  https://sklep.zawsze-rowery.pl/kellys-clea-10-grey-pink-p-3732.html?fbclid=IwAR20wZZKTvP1gjwMN7Zxs4SzrZ2-q4w8mNQLDg0MzyoRiEJfyetMoLrUI9Y

- KELLYS Clea 30 Black Pink https://sklep.zawsze-rowery.pl/kellys-clea-30-black-pink-p-3736.html?fbclid=IwAR1FeCwNURQvHxegyLsXUeWOitr_aPmpRi3ooVrDulzKfavUNYzmbLN5u2A

- Unibike PRIME  https://sklep.zawsze-rowery.pl/unibike-prime-lds-czarno-turkusowy-19-2020r-p-4106.html?fbclid=IwAR0HJTSJ8A4f0kP6plwdxjRB3uWXbFUXQlplYrCLO47c1HURv2NDm5Rmf2Y

Wiem rożne poziomy cenowe , im taniej tym lepiej chyba że nie będzie wyjścia ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 18:32, prosiakxxl napisał:

Witam, szybkie pytanko. Który z tych modeli prezentuje się najlepiej? 

 INDIANA X-Cross 4.0

2 KANDS MAESTRO 2019

3 LAZARO X-FORCE V4 MEN 2020

Niech was bóg błogosławi

Zakupiłem ostatnio LAZARO X-FORCE V4 MEN 2020 i bardzo sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szybkie pytanie 

Mam 182cm wzrostu 84-85 w kroku do ziemi, 105kg wagi l, mierzyłem się do ramy 21 jak i 19 na romecie orkanie i chyba wolałbym 21, tylko asfalt i ścieżki rowerowe  

Zastanawiam się który rower w budżecie 1.4k będzie dla mnie lepszy: 

Lazaro Elitary v2

Lazaro Elitary v1

Ewentualnie integral V3

Czy może szukać coś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...