Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Pablo59 napisał:

Wysokość ramy 19" w rowerach spartakuso / lazaro / kandsowych to 79/78 cm . Krótkie i proste odejmowanie  i nie ma "wydaje mi się" tylko jest wiedza o zapasie nad ramą... 

Tylko że ja cały czas pisałem o Romecie, którego w rozmiarze 19 także widziałem na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem co do 1 cm, ale przy 21 miałem około 5 cm luzu (stając tak w jednej trzeciej długości, mając na sobie buty) co by dawało jakieś 82 cm. Dla rozmiaru 19 powinno być z 3-4 cm mniej, do tego należało by dodać do przekroku z 2 cm biorąc pod uwagę buty. Tak jak napisał Kacpi, przymierzy się w sklepie i tam zobaczy jaki rozmiar pasuje.

Edytowane przez Sk27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2020 o 15:32, kacpi619 napisał:

więc wracając doi tematu ,są jeszcze jakies rowery godne polecenia do 1200-1300 max? 

Z nowych rowerów to już kilka propozycji padło :) Romet Orkan 3 to bardzo fajna konstrukcja za te pieniądze.

Jeździłem 3 lata rowerem Kands STV900 od nowości, złego słowa nie powiem - zależy jak się trafi i jak serwisuje :) teraz jest na sprzedaż po serwisie, ale nie wiem czy Cię interesuje rama "L" ;)
W każdym razie czasem warto kupić używany sprzęt w tych samych pieniądzach, albo tańszy i doposażyć wg. własnych upodobań, w wielu serwisach można takie sprawdzenie przed kupnem ogarnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się na szybko pod temat, poszukuje roweru typu cross, ostatnią przygodę z rowerem miałem tak naprawdę w wieku około 10 lat, aktualnie mam 20.

Mój wzrost to około 170 cm a waga ok. 65 kg.

Rower ma mi posłużyć i do spokojnej jazdy miejskim asfaltem, chodnikiem a także do bardziej leśnych ścieżek.

Tak naprawdę inwestycja w rower będzie dla mnie podjęciem się bardziej zdrowego i aktywnego fizycznie życia, mój budżet to niestety tylko około 1000 zł a najlepiej maks 1200 zł.

Jestem w tych sprawach kompletnie zielony, oczywiście szukałem czegoś ale czytając opis i nie znając się na tym nie byłem w stanie nic wybrać. 

Z góry dziękuje wam za odpowiedź i ciepło pozdrawiam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może jeszcze wrócę. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Poczytałem trochę zdecydowałem się, że wybiorę między tymi dwoma: Sparatcus Cross 4.1 i Kands Avangarde

https://infinitibike.pl/glowna/325-925-spartacus-cross-40.html#/32-rozmiar_ramy-21/92-kolor-dark

https://www.rowerynajtaniej.pl/pl/p/Rrower-28-Cross-KANDS-Avangarde-DISC-czarno-zielony-Mat-2019-RAMA-21-/1954

Unibike jest trochę "bardziej" znany, ale chyba nie warto dopłacać.

Co do Sprtacusa i Kandsa, to różnią się niedużo, nawet na pierwszy rzut oka mam wrażenie, ze są robione na tej samej ramie. Skąd informacja że Kands będzie miał dłuższą ramę, skoro w sumie oba te rowery to ten sam rocznik, obstawiam z dużym prawdopodobieństwem, że na częściach od tych samych dostawców. I mając 190cm, to dłuższa rama może być nawet atutem, w każdym razie skąd info o tych wymiarach? Szukałem tabelek na stronie producentów ale niestety nie podają szczegółów.

I zasadniczą różnicą jest to, że Spartacus ma napęd na Alivio, a Kands na Deore. Dla mnie na okazjonalne użytkowanie , to w zasadzie żadna różnica, ale znalazłem taki komentarz odnośnie tego konkretnego Alivio (to samo jest w Spartacusie 4.1 i Unibike Crossfire):

Cytat

Przerzutka rd-m4000 to najgorsze alivio EVER. To jest po prostu złom, nawet gdy nowa. Rd-t4000 była by lepsza, nie tylko dlatego, że bardziej trwała. Głównie dlatego, że shadow w przerzutkach 9 sp to pomyłka. Ciąg linki 1:2 i budowa przerzutek shadow ( mniej punktów obrotu przerzutki vs klasyczna konstrukcja ) powoduje, że regulacja tych przerzutek ( wszystkich shadow 9 sp ) jest rodem z klubu sado-maso, szczególnie jak pojawią się małe luzy, lub hak ramy jest minimalnie krzywy. Wtedy kaplica.

Czy mógłby się ktoś do tego odnieść? Bo głównie z tego powodu dochodzę do wniosku, że warto dopłacić 150zł do Kandsa. Po za tym to te rowery mają w zasadzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, IchigoSan napisał:

Witam podepnę się na szybko pod temat,

Się nie podpinaj, tylko przejrzyj tematy z właściwą kwotą - i tak będziesz miał co czytać :)

Podpowiedź dla neofity- lepiej zaczynać bliżej końca, jeśli temat jest długi a i wieloletni czasem :D

A  wracając "do tematu" wiodącego,  kands MIAŁ dłuższą ramę w wersjach wcześniejszych, a nie wszyscy powielający obecnie dawniejsze opinie zdają sobie z tego sprawę i robią zamieszanie...

Problemem kandsa są manetki altus - nie przystające do reszty. Nominalnie lepsze ma lazaro quantum - ale również przewijała się tu opinia że "nowe alivio" to już nie to co dawniej. Nie macałem osobiście - może ktoś zorientowany lepiej podpowie jak jest w realu  :)

Edytowane przez Pablo59
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wszystkie trzy: Spartacus 4.1, Kands Avangarde i Unibike Crossfire mają manetki Altus. Tylko Spartacus się z tym kryje podając kod bez nazwy "Altus", a Unibike po prostu nie wypisuje modelu manetek w specyfikacji. Na początku też mnie to odstraszyło od Kandsa, ale potem sprawdziłem, że w zasadzie tutaj nie ma wyboru.

Lazaro quantum to kolejna wariacja tego samego roweru w sumie, nawet "numer" modelu ramy się zgadza: Lazaro AL-6061 vs  SPARTACUS Aluminiowa AL-6061. Tak swoją drogą są jeszcze jakieś inne kolejne wariacje, bo co ktoś wrzuca linka to widzę kolejnego "producenta", ale ręcznie mi się ciężko tego szuka.

W ostateczności manetki można wymienić, przy okazji ktoś jeszcze pisał (to są komentarze z filmu YT, gdzie ktoś polecał Unibike Crossfire):

Cytat

Dlaczego minus za manetki Altusa? Są nieporównywalnie tańsze od Alivio a za sprawą jakiegoś dziwnego niedopatrzenia ze strony shimano działają lepiej i posiadają mniejszy skok jałowy.

Cytat

Jak dla mnie ich ogromny minus to brak dual release, reszta bez znaczenia i działa tak samo jak w wyższych grupach. Wyraźna różnica, poza inna ilością obsługiwanych przełożeń, to dopiero od xt w górę.

Cytat

no tak z Dual Release masz rację ale pewnie większość osób nie zauważy tego braku.

Więc de facto zostaje zastanawianie się czy Alivio rd-m4000 jest faktycznie takie złe w kwestii 150zł Spartacus vs Kands. Bo można uznać że reszta w tym manetki i ramy są te same (przynajmniej na to wychodziłoby z tej dyskusji).

Edytowane przez wojok040
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować, ale dla potomnych -  zdecydowałem się na tego Kandsa. Jeśli były jakieś zastrzeżenia do działania i regulacji tego Alivio to 150zł, żeby nie mieć tych wątpliwości to niewielka cena.

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez wojok040
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej szukam roweru do 1300zł

najlepiej na alivio (duża jest przepaść miedzy alivio a acera? )

 

-ROMET Orkan 3.0 -  znalazłem za 1300zł ale tylko wersja biało żółta ,wolałbym coś ciemniejszego ,przerzutki Tourney/Alivio ( alivio git ale tourney to chyba najsłabsza grupa i to mnie zastanawia) hamuklce tarczowe

-KROSS Evado 3.0 znalazłem na allegro za 1300zł  hamulce szczękowe vbrake ,przerzutki ACERA

-LAZARO INTEGRAL V2 1200zł   v brake   acera

 

który z tych 3 lepszy i czy coś poza  nimi jest jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wybrałbym Orkana ze względu na hydrauliczne tarczówki. Przednia przerzutka Tourney jest słaba (miałem taką), ale nie jest to najważniejsza część, do tego można ją tanio wymienić na coś lepszego. Z Alivio jest tylko tylna przerzutka więc bym nie sugerował się tylko nią. Chyba że to malowanie zupełnie Ci się nie podoba, to wtedy szukałbym czegoś innego. Co do Acery i Alivio:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam świątecznie!

Przeczytałem wszystkie posty od czerwca ubiegłego roku, zmienia się asortyment w sklepach i mimo dużej wiedzy jaką tu prezentujecie wciąż myślę nad wyborem. Szukam roweru crossowego  - cena do około 2 tys. Po wpisać wybrałem następujące opcje:

https://tiny.pl/7q5k2 -LAZARO QUANTUM V4 MEN DEORE RSLO -2099zł

https://tiny.pl/7q5ks -SPARTACUS CROSS 4.1 DISC  - 1699zł

https://tiny.pl/7q5kv - Unibike Crossfire Man 2019 - około 2tys po rabacie 10% i 50 bon

Najtańszy jest Spartakus - warto dopłacić do wyższych modeli? Unibike jest niby bardziej "firmowy" ale osprzęt ma gorszy. Jaki wybór lub inny będzie miał najlepszą relację ceny do jakości?

Zdrowych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy wpis na tym forum to chciałbym wszystkich serdecznie powitać.

Po przeczytaniu kilkunastu stron owego tematu nie da się nie dojść do wniosku, że lepsze jest wrogiem dobrego...Przymierzałem się do zakupu pierwszego od lat roweru cross w budżecie 1000 zł, ale po przeczytaniu kilku tematów na różnych forach doszedłem do wniosku, że przynajmniej te 1500 (w moim przypadku) jednak trzeba wydać. No i czym dłużej czytam i przeglądam te rowerki, tym bardziej spoglądam na te jeszcze droższe (i tak chyba można w nieskończoność), ale trzeba sobie chyba powiedzieć stop - sztywna granica 1500 zł (no może 1550 ;) ). A więc:

1. czy w podanej wyżej kwocie możliwe jest kupno roweru z osprzętem Alivio (jak chociażby Lazaro Intergral V3), lecz z hamulcami tarczowymi (tarcze po prostu zawsze mi się podobały wizualnie, bo dodają nieco charakteru)?

2. jakie krążą opinie o Lazaro Elitary V2 i jego osprzęcie Acera?

3. czy ktoś z forumowiczów widział/kupił Spartakus Cross 4.1 w kwocie ~1500 zł i czy w ogóle występują takie promocje?

4. czy kupno kilkuletniej używki w takich pieniądzach, ale ze średnim zużyciem elementów eksploatacyjnych (załóżmy 50%) ma sens biorąc pod uwagę przeznaczenie na niedzielne wypady (powiedzmy 1000 km rocznie)?

 

Edytowane przez strix0
kolejne pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...