Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,


Próbowałem w nowym wątku, ale brak odzewu spowodował, że postanowiłem spróbować w tym wątku - ja też chciałbym rower crossowy (na wyprawy z sakwami), ale nie kupny, a składak. Pod spodem tekst z oryginalnego posta.


 


Od razu przyznaję - jestem lajkonikiem w temacie składania rowerów, do tej pory jeżdżę na kupnym lichym krossie za tysiaka, do którego już dołożyłem drugie tyle, przepłacając za serwis i wymianę zużytych części na nowe - równie lipne i psujące się.


Rozregulowujące się co chwilę przerzutki doprowadzają mnie już do szewskiej pasji, a że w sklepach rowerowych nie mogę znaleźć nic pod moje konkretne potrzeby, pomyślałem o złożeniu roweru.


Nie jestem gadżeciarzem, ani fetyszystą markowym czy wagowym (uważam, że jak ktoś chce "uszczknąć" na wadze zestawu 0,5 kg, to najlepiej zacząć od części zestawu zwanego rowerzystą - np. mniej jeść ;-). Jeżdżę rekreacyjnie, po kilka tysięcy km rocznie, głównie na wyprawy z sakwami - po Polsce i trochę po Europie. 90% asfalt + szutr i wiejskie/ leśne dróżki. Chciałbym wydać jak najmniej za rozsądną jakość, jak na moje potrzeby, bez zbędnych/ trudnym do naprawy/ fajnie wyglądających bajerów.


Wiem, że są sklepy/ serwisy rowerowe, które oferują składanie rowerów - dowiadywałem się już, wiem ile mniej więcej trzeba za to zapłacić. Jest jednak jeden problem - ja bym chciał uczestniczyć w złożeniu tego roweru - tak, aby się nauczyć/ podpatrzyć jak najwięcej, by potem wymieniać/ naprawiać części samodzielnie lub nawet za jakiś czas poskładać kolejny rower dla mojej drugiej połówki - tak więc ten warunek jest trudno spełnialny w sklepie czy serwisie.


 


Stąd pomysł i prośba - wiem, że wiedza kosztuje, dlatego wolę zapłacić tę kasę nie w sklepie, a osobie, która będzie skłonna podzielić się ze mną swoją wiedzą i pomóc mi złożyć mój pierwszy rower. Jeśli ktoś z Szanownych Forumowiczów byłby zainteresowany takim układem - proszę o kontakt. Mieszkam w okolicy Warszawy, tak więc w grę wchodzi Stolyca i jakieś 100 km promienia (najwyżej dojadę autem).


Z góry dziękuję za pomoc


Pozdro


iGreg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat co :

icon_share.png nikonmen

 

Który wybrać ?

Redmiro:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6243999363

redmiro z hydraulicznymi hamulcami

http://allegro.pl/show_item.php?item=6234996499

lazaro integral v3

http://allegro.pl/show_item.php?item=6222230186

kands :

http://allegro.pl/show_item.php?item=6238319027

 

 

Czy różnica między nimi rzeczywiście jest taka duża ? ok - remiro ten jeden z hydrauliką a jaka róznica między lazaro a remiro za 1299 ? ?

 

Najbardziej skłaniam się do pierwszego więc proszę o argumenty dlaczego lepiej wybrać droższą opcje :) -nie znam się a podzespoły w tym rama wydaje mi się że identyczne z lazaro integral v3...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz-  szkopuł w tym że nie mam gdzie przymierzyć /przejechać się tym rowerem bo tylko sprzedaż internetowa. Najbardziej przychylny jestem do remiro - nie znam się ale wydaje mi się że to bliźniak lazaro integral v3 a jeśli nawet słabszy to pytanie czy przy amatorskiej jeździe ok 700-1000km rocznie po ścieżkach rowerowych ... odczuje rzeczywiście różnicę w tym a lazaro ? Czy Remiro też powinno sprawiać frajde z jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No właśnie zamówiłem Remiro i od piątku udało mi się kilka kilometrów nakręcić. Niebawem powinna powstać video recenzja. Rower całkiem niezły, dobrze się jeździ. Tak an szybko to klocki hamulcowe z miejsca do wymiany, fabryczne  to spowalniacze nie hamulce. Suport niby maszynowy, ale zapewne najtańszy jaki jest. Reszta jak w opisie. Świetny na asfalt i utwardzone gruntowe. Na piasek nie ma szans. Dopiero 40km więc jeszcze nawet nie dotarty. Jutro zabieram się za regulację przerzutek. Klocki wymienione. 

Będę wymieniał jeszcze suport na coś lepszego, koszty żadne i to tyle. Ja przy wzroście 180 wybrałem ramę 19" dla mnie idealne. Jeszcze wymieniłem rączki bo gumowe fabryczne strasznie twarde, jestem przyzwyczajony do profilowanych z podparciem WAVE 2Density

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś porównywał do podzespołów lazaro integral -to czy suport i reszta którą wymieniłeś - nie jest dokładnie taka sama ? Jak oceniłeś że suport jest słaby ? Wiesz - do tej pory się "woziłem" rowerem trekkingowym za który 3 lata temu zapłaciłem 730 zł :) na podzespołach shimano tourney i było ok ale chciałem zmienić na jakiś crossowy rower :) ... czy jeśli taki rower do tej pory używałem to faktycznie zauważę słabszej jakości suport :) ?

 

A co do klocków i chwytów - podeślij jeśli kupiłeś gdzieś w necie jakie ciekawe wyczaiłeś :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoglądając na opis, parametry oraz zdjęcie to pomiędzy remiro viper a kands maestro są dwie różnice mianowicie rama HYDROFORING w maestro oraz zaciski V-brake TRKTRO vs SACCON.  Dla mnie parametry mają identyczne i niczym się nie różnią. Postanowiłem kupić tańszy, a różnicę wydać właśnie na drobne szczegóły. Jako, że bardzo mało jeżdżę i 90% asfalt głównie rekreacyjnie z rodziną. Różnicę wydam na wymiany. Czyli rączki, klocki, suport, zaciski v-brake alivio. Kwota się zrówna, a podskoczy dwie klasy wyżej. Po co płacić za markowe naklejki ? Piasty shmiano tourney to nie super liga. Sezon pojeżdżę, a w przyszłym roku wymienię na maszynowe.Klocki nie pamiętam jakie, ale najdroższe jakie u siebie w mieście kupiłem całe 35zł za parę.

 

Tu dość dużo rzuca się w oczy, czego nie widać ? Nie widać suportu oraz nie wiadomo co to za korby, pewnie najtańsze shimano. Reszta to to samo co w rowerach za 3000zł. Alivio to alivio. Linki ? ewentualny koszt 10zł, pedały ? Co ma się psuć w rowerze ? raczej jak złamiesz korb czy urwiesz pedał żaden producent nie uzna takiej gwarancji tak jak na scentrowane koło czy przebitą oponę. czytałem o innych rowerach wysyłkowych to drobne rzeczy wysyłają.

Edytowane przez nikonmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nikonmen :

 

Z racji tego, że ten rower Remiro już masz to może jest tam informacja lub mógłbyś policzyć ile w tarczach przednich jest ząbków (zapewne jak policzysz najmniejszą to będzie wiadomo ile ma największa :) - to 48/36/26 czy może 44/32/22 ? Ech  - dylemat mam ale chyba Remiro zwycięży bo tak jak tu wymieniane - hamulce - pewnie klocki wymienię na jakieś lepsze skoro te standardowe to jakieś spowalniacze i tak to spokojnie pojeżdże na nim jakiś czas zwłaszcza że nie jeżdzę codziennie i po trudnym terenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo gwarancji Remiro - dostałem odpowiedź :

gwarancja jest realizowana tylko u sprzedawcy,
załatwiamy to wysyłkowo kurierem,
 
Czy ktoś kto kupił rower Remiro mógłby warunki z karty gwarancyjnej w formie jakiegoś zdjęcia wysłać mi na maila ? nolbi@wp.pl  - z góry dzięki . Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam roweru, który będzie moim jedynym środkiem transportu. Dystanse to 10km do pracy i czasem 15km do rodziców plus weekendowe wypady.

Rower z przeznaczeniem 95% asfalt i 5% polne szutry.

Na zakup mam około tygodnia czasu.

Mam 165cm wzrostu i 60kg masy.

Rower ma być sztywny czyli bez amortyzacji.

Cenię bezpieczeństwo, więc zależy mi na dobrych chamulcach, lecz nie muszą to być tarcze z olejem.

Jest szansa na coś przyzwoitego w granicach 1300zł?

Dodam, że w grę wchodzą używki, ale z dużym dystansem, bo jestem totalnie zielony i nie wiem na co zwracać uwagę.

Pomocy

Edytowane przez szybkiszymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...