Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam roweru do jeżdżenia po Krakowie i okolicach.
Szosa jest w różnym stanie, tak samo jak i sporo kocich łbów w centrum i zastanawia mnie czy amortyzator przedni pomoże.

Raczej tak do 20-30km dziennie max, zazwyczaj raczej mniej.

Wzrost 164cm 60kg wagi. Widzę, że sporo osób zastanawia się między podobnymi rowerami.
Mi wpadł w oko Explorer 5.2
https://vellberg.pl/explorer-5-2/

oraz Lazaro V2 i Aero
http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v2-m%C4%99ski-2021_pid=351
http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-aero-v1-men-2021_pid=303

Aero nie ma amortyzatora ale też dzięki temu jest mega lekki z tego co widzę, bo tylko 12,5kg, przy czym Explorer to już 15

Mam windę i roweru nie muszę nosić ale kto wie co będzie w przyszłości...

Najbardziej podoba mi się Explorer ale czy warto dopłacać parę set złotych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo59 Dzięki wielkie! Rzeczywiście nie zwróciłem uwagi że nie ma ramy 17' a i dostępność dopiero od połowy czerwca...

Zdecydowałem się na ten Lazaro, myślę, że nie ma za bardzo co kombinować kupując pierwszy rower i ten sprawdzi się równie dobrze co inne.

jest jeszcze Lazaro X Force za 1700zł+ ale nawet w lazaro powiedzieli mi, że na taką amatorską jazdę to ten Integral V2 będzie odpowiedni, bo szkoda dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mój Lazaro Aero v2 idzie pod młotek, gdyż nie spasowała mi do końca geometria. Zainteresowala mnie Merida Crossway 100. Znalazłem 2 uzywki, jedna z 2018 druga z 2019r. Co sądzicie o tym modelu? Ciekawa sprawa, gdyż przestudiowałem specyfikację obu, wydaje się identyczna a model z 2018 jest lżejszy o prawie kilogram. Mankament to brak dowodu zakupu dla statszego modelu 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można edytować więc dopisze coś jeszcze. 

Ewentualnie co sądzicie o nowych orkanach 4m / 5m? Może zamiast pchac się w używkę i wątpliwą wysyłkę to wziąć to co mam w Rzeszowie pod ręką? Niestety niezbyt wiele opinii mają te rowery 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam roweru crossowego do 1800 zl, jednak bardzo ciężko teraz z dostępnością. Dużo osób poleca LAZARO INTEGRAL V2 2021 który jako z nielicznych jest jeszcze dostępny w cenie 1489 zł.

Czy to dobra opcja w tej cenie? Jestem skłonny dopłacić jakieś 200 zł, jeśli jest lepsza (dostępna) propozycja, ale na tę chwilę nic nie widzę.

Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. I stosunek cena - wyposażenie i jest dostępny. Póki co :D  Za Kands 1100 nie ma co przepłacać. Ewentualnie Orkan 2, ktory nieco gorszy sprzętowo, ale ma bardziej sensowną geometrie ramy.

Polecam tylko od razu kupić dobry łańcuch, KMC X8, na przyklad. A oryginalny HG40 wyrzucić po 500km lub nawet mniej, zeby nie załatwić caly napęd tym sh*t'em.

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość crossów Lazaro, Kands, Spartacus od lat mają tą samą ramę. W porównaniu z ramami innych producentów ona jest długa, do tego jeszcze dochodzą długie mostki na tych modelach. No i nie wszystkim to odpowiada. Miałem Kands Maestro 21'' i mając właśnie 186 cm czułem się zbyt rozciągnięty na niej. Wymiana mostka na bardzo krótki nieco pomogła. Tak że polecam się zastanowić się nad ramą 19'', ale to też zależy od budowy ciała.

Orkan nie jest taki długi i może da się go przymierzyć w sklepie stacjonarnym, nie koniecznie model 2m, rama jest taka sama u wszystkich Orkanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. A czy ten Lazaro można gdzieś stacjonarnie przymierzyć? Jestem na niego zdecydowany ale ta rama może faktycznie okazać się dla mnie niewygodna 😕

 

EDIT: Możliwe że będę miał opcje przetestowania Lazaro Integral V1. CZy w tej wersji rama jest ta sama?

Edytowane przez arowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...