Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Pablo59 napisał:

Pytanie z gatunku - czy lepiej kupić wypasioną dacię duster czy gołe renault megane...  :)

Nie bądź już Pablo taki złośliwy:icon_wink:, większość ludzi się nie zna  i producenci to wykorzystują montując super przerzutkę z tyłu a reszta to kupa. Przede wszystkim jeśli rozważamy jakieś modele rowerów to najlepiej przejechać się na nich i samemu sobie odpowiedzieć czy potrzebujemy coś lepszego, zdalnie tego się nie da doradzić

53 minuty temu, cel3b0rn napisał:

PS - w sklepie nieopodal mnie mają rowery firmy Merida, co o nich sądzicie? Model Crossway 15-V lub Crossway 20-V?

Merida to marka Premium, w cenę wliczona jest reklama, sponsoring ale i też po prostu lepsze jakościowo  komponenty o których niektórzy nie raczą nawet wspominać. Najlepiej jest zacząć poszukiwanie roweru od wyprzedaży rowerów marek premium, ale to już wymaga trochę zaangażowania 

do 2000zł najlepiej wypada http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-quantum-v4-men-2020_pid=260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Amused napisał:

Jaki jest haczyk w tych kands i lazaro ze w tym samym przedziale cenowym jest  kilka segemntow wyzszy naped niz np. W kellys,kross,unibike? 

To jest starsza generacja napedu? Gorsze kola,ramy,piasty? Czy po prostu malo znana firma i nie placi sie za znaczek?

Prawdopodobnie gorsze koła (opony, szprychy, obręcze, czasami piasty), siodełko, chwyty, pedały, no i najważniejsze - rama (projekt, wykonanie, lakier)

Generalnie nie ma nic za darmo, ale fakt faktem dla mnie ceny katalogowe marek premium są nie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Z góry przepraszam za "kolejne pytanie do...", wiem że każdy kolejny post z zapytaniem (po przeczytaniu przeze mnie przynajmniej 1/4 tego wątku) to w sumie rozmowa o tym samym, natomiast wprowadzane co roku kosmetyczne zmiany przez producentów oraz minimalne różnice między markami doprowadzają do takiego właśnie chaosu. Oczywiście dzięki temu forum nabyłem podstawowe informacje dot. wyboru roweru, ale nadal mam sporo wątpliwości i problemów, o rozwiązanie których was proszę. Sądzę, że mam dosyć nietypową sytuację, bo chcę kupić 4 rowery dla całej rodziny, maksymalnie do 1700 za sztukę, bo chcę dokupić osprzęt i w miarę się zmieścić w 2000 (nie ma takiego uniwersalnego tematu, więc padło na cross, bo to będą 2 z 4). Więc tak:

1) Pierwszy rower dla mnie - 192 cm 115 kg i noga tak 88/89 "na ciasno" - wygodny Cross (głównie asfalt + lekki teren), bo oprócz rodzinnych wycieczek chciałbym czasem sam szybciej pojeździć, chcę do niego doczepić fotelik z dzieckiem + 15 kg (i wiadomo, że będzie rosło) + jakieś podstawowe zaopatrzenie dla całej rodziny + 5 kg? + pewnie będą go chciał lekko dozbroić w sakwę czy dwie,  więc wychodzi około 140 kg i tutaj już wytrzymałość sprzętu chyba ma duże znaczenie (a wyczytałem różne rzeczy np. że ramy z tzw. Transroweru są słabsze niż z Kandsa?). Kolejna rzecz co do której nie mogę sobie zdania wyrobić: generalnie polecacie nowe garbate ramy bo są krótsze, natomiast czy dla osoby z moim wzrostem to też lepsze? Może jednak ta starsza długa rama bardziej mi będzie pasować? Albo jak wrzucę tzw. rogi do ponoć lepszej i garbatej ramy to wyjdzie na to samo? Powiem szczerze, że sporo zamieszania narobiły mi długości korb w rowerach, a nie chciałbym bez potrzeby obciążać kolan...Tutaj też proszę o polecenie wygodnego siodełka, bo uwierzcie że przy takiej masie potrafi d... (i nie tylko) zaboleć. Druga rzecz to jeśli możecie mi też przy okazji polecić jakiś fotelik albo wypowiedzieć się czy lepszy będzie fotelik tylny czy przyczepka? Kolejne pytanie czy może jednak lepiej kupić trekka niż doposażać crossa? Tutaj zakładam, że rama 21"?

Moje opcje maksymalnie zawęziłem i wyszły dwa rowery:

a) http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-x-force-v3-men-2020_pid=282

b) https://polskie-rowery.pl/sklep/polski-rower-28'-kands-maestro-na-deore-czar-sele-2019r_pid=473?gclid=CjwKCAjwv4_1BRAhEiwAtMDLspa49edZQ35z2FrFkgqIuGpcgbwPbfvxIqBe1qLjz5Vj7TMX0-XJ4xoCthcQAvD_BwE

2) Drugi rower - też co do zasady cross - 186 ok. 105 kg, noga 86/87, tutaj bez dodatkowego obciążenia i sporadyczne weekendowe wycieczki. Sam nie wiem, może jednak lepiej trekking? i tutaj nie wiem czy rama 19" czy 21". Propozycje jak wyżej.

 

3) Trzeci rower powinien być wygodniejszy niż reszta dla mojego ojca, więc tutaj myślałem o trekkingu - 183 ok. 100 kg, noga 84/83, tutaj raczej rama 19"

a) http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-senatore-v3-men-2020_pid=250

4) Damski rower - myślałem o damskiej wersji crossowej albo trekk - 171 cm, 51 kg 79/80cm

a) http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-senatore-v3-lady-2020_pid=249

b) http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-x-force-v3-lady-2020_pid=283

I teraz tak: wydaje mi się, że najlepiej będzie negocjować z jedną firmą, jeżeli chodzi o cenę? - dlatego też po przeczytaniu forum faworyzuję lazaro. Proszę  was o opinię i inne warte uwagi propozycje. Może jednak mieszać producentów ze względu na typ roweru? Ogarniałem też Vellbergi, Romety, spartacusy i Kandsy.

Doradźcie ;)

Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po przeczytaniu Twojego posta z moich spostrzeżeń wynika:

1. Skup się na jednym sklepie jeśli chodzi o zakup, zawsze masz większe pole do negocjacji, nie mówię żeby trzymać się jednej marki.

2. Pytanie czy wszystkie gadżety typy błotniki, bagażniki itp. będą w tych rowerach wykorzystywane, jeśli nie to warto rozważyć crossy, bo to w zasadzie nieobwieszone trekkingi, a kosztem gadżetów zwykle jest lepszy osprzęt co w tej cenie może być odczuwalne. Dodatkowo crossy będą lżejsze.

3. Jeśli masz zamiar wozić dziecko to w twoim przypadku lepsza wydaje się przyczepka bo nie obciążasz dodatkowo roweru, który sam w sobie i tak dostanie mocno w kość. Aczkolwiek przyczepka ma tez wady.

4. Rozmiary, najlepiej się przymierzyć, przy 186 cm to taka granica między 19 a 21 cali - do weryfikacji.

5. Z istotnych rzeczy rower koniecznie musi mieć kasetę zamiast wolnobiegu i mocne koła choć o to będzie najtrudniej.

Edytowane przez bogus92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Poszukuję roweru crossowego do rekreacyjnej jazdy, głównie po szosach i drogach szutrowych. Chciałbym przeznaczyć na ten cel ok. 1300 zł. Mam 188 cm wzrostu. Od krocza do ziemi mam jakieś 86-87 cm. Moja waga oscyluje w granicach 70 kg. Obecnie jeżdżę na 10-letnim Krossie Hexagonie V2 o rozmiarze ramy 19". Wydaje mi się, że jest on dla mnie już trochę za mały, przez co dłuższa jazda staje się niewygodna. Z tego względu szukam czegoś bardziej komfortowego. Myślę, że dobrym wyjściem będzie rower crossowy. Pytanie tylko który? ;)

Wstępnie byłem zdecydowany na Lazaro Integral V2. Obawiam się jednak specyficznej geometrii jego ramy. Nie wiem też który rozmiar byłby dla mnie bardziej odpowiedni  - 19" czy 21"? Po poczytaniu tego wątku, spodobał mi się też Spartacus Cross 3.0. Jego rama wygląda zupełnie inaczej (może jest bardziej wygodna?). Nigdzie jednak nie ma informacji o jej wymiarach.

Jestem również otwarty na inne propozycje.

Z góry dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu były w Ożarowie Maz (Poznańska 244/3) - ale nie wiem czy jeszcze działają ...

Kandsa avangarde (w celach przymiarkowych) można znaleźć w Józefowie (507 362 519)55507 362 07 362 51907 362 519)

 

PS. Gdybyś miał nogę tak 83-84 cm co najmniej, to maestro bym nie wykluczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slawek1077 napisał:

Ale do wzrostu 174 to raczej 19 a nie 17, jedynie w Spartakusie ramy są inaczej liczone

co masz na myśli że w spartakusie ramy są inaczej liczone? hmmm|?

 

przymierzałem w sklepie kross rama 19 i był dobry ,więc zamówilem 19 ramę spartakusa a teraz widze taki komentarz :(:D 

 

ps: spartacus cross 4.0 dużo słabszy od tych?
 

- Lazaro X-Force v3

- Unibike Prime

-CROSS KANDS MAESTRO 2019

- Kross Evado 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kacpi619 napisał:

co masz na myśli że w spartakusie ramy są inaczej liczone? hmmm|?

 

przymierzałem w sklepie kross rama 19 i był dobry ,więc zamówilem 19 ramę spartakusa a teraz widze taki komentarz :(:D 

 

ps: spartacus cross 4.0 dużo słabszy od tych?
 

- Lazaro X-Force v3

- Unibike Prime

-CROSS KANDS MAESTRO 2019

- Kross Evado 3.0

kolego popełniłeś jeden z podstawowych błędów, nie zapoznałeś się rozmiarówką rowerów Spartakusa . Nie jest dużo słabszy, ale ja bym dopłacił do Kandsa bo jest tej dopłaty wart, ma przerzutki Deore, i korbę Alivio, a Spartakus przerzutki Alivio i korbę Acera, ale jeśli Spartakus ci się lepiej podoba to źle nie zrobisz.

Zadzwoń do Spartakusa to oni ci doradzą jaki rozmiar ramy, a to zamówienie wstrzymaj.

 

Edytowane przez slawek1077
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kacpi619 napisał:

@slawek1077 dla osoby która sie siedzi w tym temacie na codzień  - skąd miałem wiedzieć ze różne firmy mają różne wymiary tych samych rozmiarów (17,19,21) ?

 

jak duża jest różnica?

Możesz mi wierzyć lub nie, ale nie jestem osoba która siedzi w tym temacie na co dzień, sam niedawno kupiłem rower i zanim to zrobiłem, przeszukałem fora wzdłuż i wszerz, obejrzałem i przeczytałem sporo poradników których w sieci nie brakuje,  odpowiedziałem sobie na wiele pytań sam bo można, a że jeszcze tutaj zaglądam to jak mogę komuś coś doradzić to to robię, a siebie nazwał bym raczej zorientowanym użytkownikiem roweru. Jaka jest różnica, już o tym wspominałem, musisz sam porównać, przejechać się kilkoma rowerami na różnych osprzętach i samemu sobie na to pytanie odpowiedzieć co potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...