Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś z użytkowników używa rower CONE CROSS 4.0 , całkiem przyzwoity na tle Kandsa czy Eries [swoją drogą podrożały modele 2016] ?

Jedynie hamulca i amortyzator przeciętny model użyto, reszta bez zastrzeżeń moim skromnym zdaniem.

http://allegro.pl/rower-cone-cross-4-0-28-shimano-rama-alu-19-i6258183626.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tymi rowerami , rozmawiałem z gościem co serwisuje rowery (prywatna firma , która nie handluje rowerami) , pytałem o rower za 1 - 1,3 tyś zł i powiedział że mam brać rower z najlepszym osprzętem , a czy to będzie Romet , Lazaro lub inna firma to kompletnie nie ma znaczenia bo to i tak są ramy za parędziesiąt dolarów i wszystko są o zbliżonej jakości różniące się tylko i wyłącznie naklejkami .Byłem już na etapie zamawiania roweru , ale musiałem zrezygnować w ostatniej chwili ze względów finansowych , teraz wracam do szukania i czytania , mam czas do zakupu do 15 lipca bo jadę na wczasy i chciał bym zabrać rowery ze sobą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne prawdę Ci ktoś powiedział - wiesz - to jest tak jak z samochodami - możesz nie chcieć forda bo nie przekonuje Cie - kupić volvo ... a się okazuje że wszystko masz na częściach forda.

 

Generalnie - jeśli chcesz szpanować - kup sobie Kross, Unibike - zapewne wizualnie rama ma ładne wzornictwo, kolorystycznie tego nieźle :)

 

Jak chcesz natomiast solidny rower - ja bym wybrał właśnie coś z tego co wspomniałeś -lazaro, kands, remiro - osobiście miesiąc temu kupiłem Remiro Viper na alivio i jestem mega zadowolony - jeździ się niezwykle lekko - wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku - mało tego - ostatnio na mieście widziałem praktycznie identycznie pomalowanego unibike - tylko unibike (model chyba flash) był na osprzęcie acera lub altus (niższy osprzęt) a jestem święcie przekonany że ktoś zapłacił za niego dużo więcej niż ja - mój kosztował mnie 1299 zł + wysyłka . Także - jeśli z perspektywy miesiąca użytkowania mogę Ci coś polecić to Remiro Viper . Żonie ostatnio kupiłem Lazaro integral v2 - na acerze i też chodzi ładnie aczkolwiek mój na alivio to klasa sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się jakoś mega na rowerach ale od najsłabszych gdyby zaszeregować podzespoły to w kolejności od najsłabszych : zwykłe shimano, shimano tourney, shimano altus, shimano acera, shimano alivio, shimano deore ...

 

Także shimano altus wcale nie są jakieś mega :/ ... - cena roweru 1250zł - dorzuć 100zł i zobacz ten :

http://allegro.pl/rower-remiro-viper-super-cross-full-alivio-2016-i6306974155.html

 

Myślę że nie ma porównania - na korzyśc dla remiro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega kryterium wyboru :) - który rower wybrałeś ? Kands . - dlaczego kands ? Bo był pierwszy w kolejności alfabetycznej :) .... ale fakt - czy kands, czy spartacus czy lazaro to wszystko to samo - kands i lazaro - robione przez tego samego producenta nawet -nie wiem jak spartacus ...do tego remiro - też robione przez producenta lazaro ...także trochę babskiego podejścia dodaj i wybierz ten którego kolorki Ci się bardziej podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o alfabecie nie bez kozery :)

 

Te czworaczki jednojajowe mają mnóstwo wspólnego  i niewiele różnic, równie niewiele ważących ... A różnice po stokroć były tu już opisywane, więc jak ktoś bardzo chce to sobie poszukać może - co dla poszerzenia posiadanej wiedzy rowerowej powinno być bezcenne :)

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podejście trochę babskie trzeba zastosować - dla kobiet dobre samochody są te które są czerwone i czarne - pozostałe się psują :). Kands/Remiro/Lazaro/Spartacus -tak jak napisałeś - czworaczki - o ile weźmie się na tym samym osprzęcie (alivio) ... ale za to każdy z nich ma inne kolorystyki dostępne więc ... jedyna różnica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu jednak zwane są królami allegro :) ... patrząc na sprzedaż widać jak wiele osób zaufało tym modelom. Ja bym brał albo remiro viper  - wydaje mi się że jest najtańszy z tych wszystkich - obecnie 1350zł :) także ...cena bardzo korzystna na tle pozostałych . Ech - zachwalam bo sam mam i mogę naprawdę z czystym sumieniem polecić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć to samo, weź ten który bardziej się Tobie podoba. Kands ma ramę hydroformowaną, ale czy to ma jakieś większe znaczenie ? masz jeszcze REMIRO_VIPER to też to samo. Sporo osób tu, między innymi ja, posiadają właśnie vajpera. Weź ten który się podoba.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi od Vipera, ma on inne hamulce niż pozostałe, nie są to TEKTRO - są gorsze? Kolejna sprawa - ten model za 1350zł to nie bubel i rzeczywiście jest taki sam jak inne? http://allegro.pl/rower-remiro-viper-super-cross-full-alivio-2016-i6306974155.html

 

 

A jeszcze jak z gwarancją, przeglądami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z użytkowników używa rower CONE CROSS 4.0 , całkiem przyzwoity na tle Kandsa czy Eries [swoją drogą podrożały modele 2016] ?

Jedynie hamulca i amortyzator przeciętny model użyto, reszta bez zastrzeżeń moim skromnym zdaniem.

http://allegro.pl/rower-cone-cross-4-0-28-shimano-rama-alu-19-i6258183626.html

 

Dołączam się do pytania

 

Ten model ma starszą wersję korby   M391 niż korba w Lazaro - T3010 -nie wiem jak to wygląda w  Viperze. i gorszy widelec - czy on ma blokadę?

 

Na plus na pewno regulowany mostek kierownicy,  napęd Dreore i Alivio, lepsze siodeło, opony,  chwyty, hamulce tarczowe.

 

 

Czy uważacie, że warto dołożyć 350 zł w stosunku do Remiro Viper i 200 zł w stosunku do Lazaro i kupić ten rower?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi od Vipera, ma on inne hamulce niż pozostałe, nie są to TEKTRO - są gorsze? Kolejna sprawa - ten model za 1350zł to nie bubel i rzeczywiście jest taki sam jak inne? http://allegro.pl/rower-remiro-viper-super-cross-full-alivio-2016-i6306974155.html

 

 

A jeszcze jak z gwarancją, przeglądami?

 

Stały numer producentów to co najbardziej widoczne czyli przelozenia przednie i tylne alivo(to co nie jest najdroższe w rowerze),natomiast to co ważne czyli korba(nic mi to nie mówi,jakies pitu,pitu,niby shimano ale 0 wzmianki),piasty to najniższy model shimano,kaseta tz nie najmocniejsza,ale jak na pierwszy rzut oka to rower na oprzyrządowaniu alivo!!! Edytowane przez roberttrebor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba tańsza czyli co ? Powygina się ? Piasty ok rozlecą się po kilku tysiącach ? Jak wszystkie. Mówimy o tanich rowerach do jazdy codziennej z rodziną. Znajomy mi zawsze powtarza, że poniżej 10 000zł nie kupi się roweru górskiego tylko zabawkę. Każdy potrzebuje innych zabawek. Dyskusja o tych rowerach jest jak o wyższości świąt Wielkanocy nad Bożego Narodzenia. Wiadomo, że rower tej samej marki za 1800 zł będzie lepszy niż za 1300zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam te 1500zł i to jest max. budżet. Dziennie przejeżdżę może z 20km. Rowery to nawet nie jest hobby - po prostu potrzebuję go jako środku transportu. Chcę aby było wygodnie i jak najlepiej cenowo. Cross stąd, że myślałem o kolarce, no ale niestety fragment mojej trasy którą pokonuję liczy duży odcinek lasu. Typowego górala nie chcę, gdyż lubię rekreacyjnie pojeździć po asfalcie, stąd  znika potrzeba jeżdżenia po lesie. 

 

Nie chcę pchać się w tarczowe hamulce z kilku powodów - w tej cenie nie znajdę żadnego, jeśli miałbym dopłacić te 3 stówy to i tak bym dostał najnizszą półke, a wolę dostać zwyczajnie porządne V brake, których naprawa zajmie 15 minut, gdyż tak jak mówię - chce rower jak najmniej skomplikowany.

 

 

 

Czyli Remiro Viper to najlepszy model do 1500zł jeśli chodzi o Crossy, nie znajdę nic lepszego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiacie rower za 2 koła tak jakby to był zakup życia. Do 2 tysięcy kupisz to samo. Do 5 tysięcy kupisz to samo. do 10tysięcy kupisz to samo. Kwestia marki i tylko to. Tak jak z samochodami przedział cenowy do 2tysięcy do 5 i do 10tysięcy to samo tylko marki inne. jak do jazdy do pracy i tylko pracy to rower za 1300zł wytrzyma 10lat jeśli się o niego zadba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...