Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem, że miałem okazję się przymierzyć do 21" Kandsa, ale docelowo chciałbym kupić Lazaro. Dlatego zastanawiam się czy rama ma takie same wymiary, żeby nie kupić za dużego roweru. Inna sprawa to to, że Lazaro póki co nadal na allegro nie ma, więc rozważam też Eries Eveo http://allegro.pl/cross-disc-eries-eveo-shimano-lx-9-x-3-19-i5218209621.html.

 

 

Edit: tak wiem, że mogę zwrócić, ale wolałbym uniknąć dodatkowych kosztów transportu. Chyba jednak zaryzykuję z 21".

Edytowane przez fuzzy80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja zdecydowałem się właśnie w weekend na rower Eries   stwierdziłem, że ważny jest osprzęt i uważam, że za tą kasę nie kupię nic lepszego ma wszystk oco mieć powinien rower krosowy a nowe Alivio i przerzuty LX to tylko utwierdziły mnie w tym przekonaniu 

 

kolumb74 czy możesz, proszę, zwymiarować swój rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ryzyko jest zabawa...ja dziś zrobiłem rowerkiem 29 km i jestem miło zaskoczony lekkością jazdy nawet po leśnych drogach i sporym zapasem mocy przy wzniesieniach o nachyleniu myślę że ze40st było i o długości ponad 100m i muszę pochwalić hamulce są precyzyjne oraz mechanizm przerzutek i manetek sporo było przełożeń bo teren był rozmaity i jest ok.

Jeszcze słowo o ramie jest sztywna czuć że jest bardzo stabilna i nawet przy jeździe pod wzniesienie na stojąco rama nie ulega przeciążeniom moich 100 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazaro Integral V3 lepsze od Kands Maestro, ale Eries Eveo wydaje się być zdecydowanie lepszy i te dwa właśnie biorę pod uwagę.


No to się zdecydowałem na Eries Eveo jednak. Rama faktycznie jest krótsza niż Maestro, ale jest to niewielka różnica, co dla mnie akurat jest na plus: kierownica jest nieco bliżej, przez co nie trzeba się mocno nad nią pochylać. Jedzie się wygodniej po prostu. Hamulce i przerzutki świetnie działają, rower wręcz płynie :-) I właśnie ten osprzęt mnie przekonał, mimo że Lazaro bardziej wizualnie mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sklepu gdzie sprzedają Lazaro i powiedzieli że za 3-4 dni ponownie pojawi się na allegro więc masz jeszcze kilka dni do namysłu który rower wybrać. Ja biorę Lazaro v3 wersja na 2015 rok. Warto przed zakupem dokładnie sprawdzić opis bo są pewne nieścisłości co do wersji i roku produkcji w aukcji na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

eries eveo ma cały osprzęt lepszy od Lazaro
Nie ma lepszego osprzętu. Manetki ma znacznie gorsze, korbę zdaje się też, reszta co najwyżej porównywalna. Na plus: krótsza niż w Lazaro rama i lepsze koła. Co ciekawe rama jest przeznaczona pod tarcze (charakterystyczne zaczepy na jednym ze zdjęć).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...