Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytaanie do tych osób, które kupowały Lazaro lub Kandsa u bf_bike:

Czy sprzęt przychodzil zgodny z opisem, nieuszkodzony, niewybrakowany? Gratisy dotarły?

 

Poczytałem troche komentarze tego sprzedawcy na allegro i zaczałem sie niepokoić. W mojej mieścinie nikt mi koła nie wyprostuje... .

Edytowane przez zdrapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tym bardziej, że 2013 to bardzo udany model

 

copone a to posiadasz taki rower?? na co patrzeć przy oględzinach.. co może być uszkodzone albo już dość mocno zużyte? trochę się boje kupić używany rower ale 500 drogą nie chodzi. na co w ogóle patrzeć kupując taki rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam maestro 2013, trudno powiedzieć jak rower był eksploatowany - mój ma ponad 5000 km po sezonie i wygląda jak nowy. Wymienione jedynie klocki i łańcuch. Nawet jeżeli przyszło by wymienić kasetę i łańcuch oraz klocki to i tak jesteś do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evado 2.0 - wywaliłby ze wzgledu na osprzet

Expander M7 POTWÓR też z tego powodu bym wywalił

 

Integral i Spartacus to, to samo.

Maestro poczekałbym na 2015 rok i będzie pewnie to samo co Integral i Spartacus

Wydaje mi sie, że tak:) Jeśli są takie różnice w inf najlepiej dorwać kogoś na forum kto ma ten rower i poprosić o wymiary:)

 

 

 

Więc zrobiłem wywiad u samego żródła.Ten amulet z allegro to nie jest MTB z 29calami nie ma kasety 1050 jak podana jest w aukcji trylko sunrace i koło 28 czyli jest dokładnie taki sam jak na mall pl.ale kolo nie potrafił odpowiedziec co do wielkośći ramy i mojego wzrostu.

Właśnie cieżko mi dorwać kogoś z forum ale żle szukam bo jeszcze jestem swieżak.Ale nie wiem ciągnie mnie do amuleta ale chyba będzie lazaro dla mnie i żonki dameczka

 

Ja mam pytaanie do tych osób, które kupowały Lazaro lub Kandsa u bf_bike:

Czy sprzęt przychodzil zgodny z opisem, nieuszkodzony, niewybrakowany? Gratisy dotarły?

 

Poczytałem troche komentarze tego sprzedawcy na allegro i zaczałem sie niepokoić. W mojej mieścinie nikt mi koła nie wyprostuje... .

 

 

a co takiego Cię zanipokoiło bo też jestem o krok od kupna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja właśnie zakupiłem zestaw Kellysa Cliff/Clea 90 po 1800 szt. Miałem wcześniej starszy model (2008) tej firmy (chyba Exquicite) i byłem bardzo zadowolony. Co prawda te co wybrałem mają niższej klasy przerzutki, ale za to mają już hydrauliczne tarczówki, co jest łatwiejsze do późniejszej rozbudowy (łatwiej wymienić mechanizmy przerzutek niż hamulce, nie trzeba zmieniać koła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimmy a co byś powiedział o tym modelu??

 

http://rowerykands.pl/rowery/111-kands-avangarde-2xdisc-nowosc-2015.html

To samo co Maestro z 2014 tyle, że z tarczami:) aż tak są niezbedne? Nie wiem co tam są za hamulce i jakie one są w rzeczywistości.

Z zaproponowanych przez ciebie rowerów Spartacus i Lazaro z 2015 roku moim zdaniem są najlepsze. Jeśli szkopuł tkwi w tarczach to w Lazaro możesz je dokupić bo rama jest pod nie przygotowana:) Wiam bo sam go mam.

 

a co takiego Cię zanipokoiło bo też jestem o krok od kupna??

Nigdzie indziej roweru nowego nie kupisz. Ja byłem jako drugi w polsce który kupował ten rower i rower miałem w sumie "na drugi dzień". Zamawiałem  w sobote we wtorek był. Kontakt ok i miła obsługa. Słyszałem że nie wszyscy mogą to samo powiedzieć co ja. na temat bf bika. W mojej galerii macie zdj jak rower wygląda po rozpakowaniu. Ogólnie karton nie tkniety rower nie miał nawet najmniejszego zadrapania i nadal go nie ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie co do kontaktu to ja moge powiedzieć zerowy próbuje dodzwonić się drugi dzień doslownie nikt telefonu nie odbiera ani jednego ani drugiego co daje mi naprawde do myślenia.A chcę dopytajć jak to jest z gwarancją jeżeli ewentualnie coś by padło nie daj boże czy będzie uwzględniona i gdzie kierować rower? I o ten pierwszy przeglad w Kutnie serwisu ich raczej nie ma a dostalem rylko jedna odpowiedź serwisy powyżej 50tys mieszkańców na tym kontakt się urwał.Mam wrażenie że to trochę olewatorskie a naprawdę nie chciałbym sobie rwać włosów z głowy bo mam zamiar zamówić dwa damke i męska rama.

Shimmy może Ty coś mi podpowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie co do kontaktu to ja moge powiedzieć zerowy próbuje dodzwonić się drugi dzień doslownie nikt telefonu nie odbiera ani jednego ani drugiego co daje mi naprawde do myślenia.A chcę dopytajć jak to jest z gwarancją jeżeli ewentualnie coś by padło nie daj boże czy będzie uwzględniona i gdzie kierować rower? I o ten pierwszy przeglad w Kutnie serwisu ich raczej nie ma a dostalem rylko jedna odpowiedź serwisy powyżej 50tys mieszkańców na tym kontakt się urwał.Mam wrażenie że to trochę olewatorskie a naprawdę nie chciałbym sobie rwać włosów z głowy bo mam zamiar zamówić dwa damke i męska rama. Shimmy może Ty coś mi podpowiesz.

Ja kupowałem na początku dlatego pewnie jeszcze si starali teraz pewnie mają urwanie głowy z tymi rowerami. Dla mnie byli bardzo życzliwi.

Jak przyjdzie do ciebie rower proponuje wziąć ją za pobraniem i spisać z kurierem protokół szkody ( masz do tego prawo jeśli zobaczysz że z kartonem jest coś nie tak - przyjąłeś przesyłkę z zastrzeżeniami i wrazie jakiś tam perturbacji z nadawcą możesz zwrócić się do firmy przewozowej). Spokojnie mają już doświadczenie w pakowaniu rowerów, karton ich jest naprawde mocny. Oni nie chcą raczej zwrotów wiec tu sie przyłożą , jedynie może ci sie trafić jakoś źle wyregulowany. Ja sie nastawiłem, że pewnie bede musiał na to wydac kasę, a tu prosze hula jak ta lala:) Nasmarowane wszystkie gwinty i łańcuch.

Dzięki za podpowiedź.

Tarcze hamulcowe nie są dla mnie aż tak ważne więc raczej zdecyduje się na Lazaro.

Powiem jak inni posiadacze Lazaro Integral  rocznika 2013, 2014 i 2015: " zobaczysz będziesz zadowolony"

Edytowane przez Shimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serwisu to i ja do nich napisałm, bo dobbrze wiedzieć jakie są warunki. I odpowiedzieli od razu następnego dnia z rana. Później jeszzce im podziękowałem za odpowiedź i też dnia nie musiałem czekać więc kontakt był bardzo dobry. A to było z 13-15 marca, więc przed chwilą.
Na serwis odpowiedzieli mi tak: "Gdyby cos się działo z rowerem kierujemy Pana do serwisu, serwisy mamy w miejscowościach powyżej 50tys mieszkańców."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam specjalistów!

 

Planuje zakup roweru dzięki któremu będę mógł przyjemnie dojechać do pracy.

Głownie drogi asfaltowe a wypady w ściezki raz na ruski rok

Co ważne jestem obecnie mocno nastawiony na taką forme podróży lecz chce mieć

furtke awaryjną i w razie W móc łatwo sprzedać rower.Poprostu poszukuje markowego

choć wiem że w takiej cenie mogę znaleźć sprzęt o lepszych parametrach polskiej produkcji...

 

Moje typy to :

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/roam.2.disc.2015/17684/76317/

http://sklep.sportprofit.pl/pl_PL/p/Merida-CROSSWAY-40-D-silk-black-2014/7577

 

Oba moge kupić w cenie 1799 lecz ze wzgledu na lakier bardziej mi sie podoba merida.Z kolei

Gianta oferuje mi sklep który znajduje sie w moim mieście

 

Pytanie za tem co mi bardziej polecacie ?Ewentualnie jakaś inna propozycja ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisalem do bf_bike jakies dwa tygodnie temu i odpisali w jeden dzien. Teraz pisałem juz dwie wiadomosci z dwoch roznych maili i cisza.

Nie wiem co robic. Rozregulowane przerzutki to pikus, ale jak dostane jakies scentrowane kolo albo cos powazniejszego to sobie nie poradze. Nie chce kupowac roweru za 1400zl, żeby jechac 30 km do innej miescowosci i płacic za serwis... . Do tego moze te rozbieżnosci dotyczace osprzętu miedzy aktualna a zakonczona aukcja moze nie sa błedem.

 

Ciekawe co z Kandsem, mial być w ciagu 12 dni, ale chyba sie nie zanosi... .

Edytowane przez zdrapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisalem do bf_bike jakies dwa tygodnie temu i odpisali w jeden dzien. Teraz pisałem juz dwie wiadomosci z dwoch roznych maili i cisza. Nie wiem co robic. Rozregulowane przerzutki to pikus, ale jak dostane jakies scentrowane kolo albo cos powazniejszego to sobie nie poradze. Nie chce kupowac roweru za 1400zl, żeby jechac 30 km do innej miescowosci i płacic za serwis... . Do tego moze te rozbieżnosci dotyczace osprzętu miedzy aktualna a zakonczona aukcja moze nie sa błedem. Ciekawe co z Kandsem, mial być w ciagu 12 dni, ale chyba sie nie zanosi... .

To jest tak spakowane, że musiałby po tym samochód przejechac. Nprawde o takie rzeczy nie ma sie co martwić. Musiałbyś byc naprawdę wielkim pechowcem i to w piatek 13 po przebiegnięciu czarnego kota. Chyba nie ma opcji by takie usterki mogły się stać. Wszystko jest w folii zabezpieczone są tez newralgiczne części papierem ( szczególnie tylna przerzutka ). Co do Kandsa pewnie będzie to to samo tylko ciut droższe. Lazaro Integral v 3 2015 cały na Alivio przerzutka tył, przód i manetki oprócz korby (acera) 3x9 przełożeń. http://wrower.pl/wiadomosci/shimano-2015-nowe-alivio,5932.html ona jest 9 rzedowa wiec chcąc nie chcąc masz 3 x 9, a wiec 27 przełożeń. Dziś testowałem, cięzko ukręcić :) Ja polecam.

Edytowane przez Shimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że bf bike to solidna firma, dziś do mnie przyszedł Lazaro v2 2015 i jestem mega zadowolony. Wszystko wyregulowane, przerzutki chodzą bez zająknięcia, nasmarowane itd. Brałem rame 17 bo mam 172 cm i super podeszła, 19 byłaby za duża. Co do zapakowania to też bez zastrzeżeń. Kontakt tylko trochę słabszy na @ ale jak na jednej aukcji schodzi ponad 100 sztuk to nie ma co się dziwić, ktoś musi to obslużyć, wyregulować, spakować, no i logistycznie to ogarnąć to już jest wyzwanie. Także polecam ten sklep i Lazaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli Kands nie bedzie mial nawet jednej srubki lepszej? Wszystko rozbija sie nowy design i to wszystko?

 

Generalnie zawsze tak było jak będzie w tym roku cięzko stwierdzić. Płaciłeś 100 zł więcej za to że miałeśnapisane Kands i troche inne malowanie.

 

 

Potwierdzam, że bf bike to solidna firma, dziś do mnie przyszedł Lazaro v2 2015 i jestem mega zadowolony. Wszystko wyregulowane, przerzutki chodzą bez zająknięcia, nasmarowane itd. Brałem rame 17 bo mam 172 cm i super podeszła, 19 byłaby za duża. Co do zapakowania to też bez zastrzeżeń. Kontakt tylko trochę słabszy na @ ale jak na jednej aukcji schodzi ponad 100 sztuk to nie ma co się dziwić, ktoś musi to obslużyć, wyregulować, spakować, no i logistycznie to ogarnąć to już jest wyzwanie. Także polecam ten sklep i Lazaro.

 

Nie ma się czego bać tylko zdecydować się na któryś i zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Przymierzam się do kupna roweru, mój budżet to max 1500 zł i z tego co wyczytałem w tym przedziale cenowym aktualnie najlepszą propozycją będzie lazaro v3 integral z 2015 roku. Jest jedno ale - mogę mieć po znajomości nieco taniej rower focus lost lagoon cs 4.0 - co o nim myślicie i jak wypada w porównaniu do wyżej wymienionego lazaro? :) Dziękuje za odpowiedzi,

 

pozdrawiam.

Edytowane przez Smule
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witajcie :) Przymierzam się do kupna roweru, mój budżet to max 1500 zł i z tego co wyczytałem w tym przedziale cenowym aktualnie najlepszą propozycją będzie lazaro v3 integral z 2015 roku. Jest jedno ale - mogę mieć po znajomości nieco taniej rower focus lost lagoon cs 4.0 - co o nim myślicie i jak wypada w porównaniu do wyżej wymienionego lazaro? :) Dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

 

Bardzo kiepsko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może wiecie czy  Kands Maestro 2015 będzie dostępny z większymi ramami od lazaro integral v3.Już byłem gotowy na zakup tego roweru ale poczytałem o wielkościach ram i 21 cali to chyba dla mnie za mało (poprawcie sie jeśli się mylę) Długość nogi od krocza to 89 cm . Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...