Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, nie moge wysiedzieć :).

bf_bike wystawił kolejne 150 sztuk Integrala. Boje sie, że za nim wyjdzie Kands, ktory mi nie podejdzie, to wykupią wszystkie Lazaro i zostane z reką w nocniku... . Piszecie, że maja zapas do lipca, ale jakos nie chce mi sie wierzyć, ze do tego czasu jeszcze cos zostanie.

 

Dawac tego Maestro! :)

 

Edytowane przez zdrapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dobrze się sezon nie rozpoczął i już miałoby zabraknąć? Nie sądzę :) Myślę, że produkcja w fabryce idzie pełną parą i raczej nie ograniczyli się do wyprodukowania klikuset sztuk na całą Polskę ;) Kands będzie na dniach i mnie też już korci, żeby kupić rower (bo pogoda ostatnio jednak sprzyja), ale myślę, że w kilka dni, nie wykupią wszystkiego ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego LAZARO V3, które sprzedaje bf ...
Aukcja poprzednia dotyczyla wersji 2015

Natomiast w auktualnej wersji sa sprzeczne informacje ... Najpierw jest napisane na poczatku, ze to wersja 2014 pozniej, ze 2015 ...
Co o tym sadzicie ? Jestem laikiem dlatego sie pytam ... Oczywiscie zobaczylem to po fakcie i po kliknieciu kup teraz :/ ...


Aukcja poprzednia, ktora zostala prawie wykupiona http://allegro.pl/juz-jest-king-of-the-road-lazaro-integral-v3-2015-i5135488001.html
Aktualna aukcja http://allegro.pl/juz-jest-king-of-the-road-lazaro-integral-v3-2015-i5176977791.html

Edytowane przez chrupak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaa, rozglądam się za rowerem crossowym w cenie około 1000zł. Poczytałem trochę o tym, ale ilość sprzętu na rynku i mnogość detali trochę mnie przewyższają. Mam 196cm wzrostu, długość nogi >90cm, więc z tego co wyczytałem najlepsza by była rama 23'.

 

Pierwsze pytanie, jaki rower? Nowy czy używany? Jeśli używany to na co zwracać uwagę przy zakupie? Macie może jakieś propozycje?

 

E: Co sądzicie o czymś takim? Nie znalazłem żadnej informacji o tej firmie:

http://olx.pl/oferta/rower-bike-manufaktur-black-cross-rama-xl-slx-bdb-CID767-ID90PMZ.html#74eadb9503

Polecam ;)

http://allegro.pl/crossowy-author-mission-deore-xt-jak-nowy-i5166191414.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze co do tego Integrala i 2014 i 2015 na aukcji, że to pomyłka. Możliwe ale na poprzedniej przy liczbie biegów było 3x9   27 speed, a teraz jest 24 speed. Pomimo, że wcześniej w opisie w obu mowa o "ALIVIO 27-biegowego w wersji na 2015 rok". To czy aby na pewno to jest błąd? Manetki też są podane na mniejszą ilość biegów, z kolei kasety są podane jako takie same. Na razie nie kupuje więc nie ich nie podpytuje. Ale jednak jak ktoś kupuje to może lepiej dopytać?

 

edit. Mechanizm korbowy też inny.

Edytowane przez Robert17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem z ciekawości obie aukcje Lazaro (tą zakończoną i tą trwającą obecnie) i w obu są błędy na temat osprzętu oraz liczby biegów ;) W tej zakończonej w tabelce była informacja, że manetki są SHIMANO ALIVIO ST-M410 3 x 8 natomiast w trwającej są SHIMANO ALIVIO ST-M410 3 x 9, jest różnica w mechaniźmie korbowym: stara aukcja - 48/38/28; nowa aukcja: 48/36/26, no i liczba biegów: stara aukcja - 3x9   27 speed i nowa aukcja - 24 speed. Reszta parametrów jest identyczna ;)

 

Myślę, że jedna i druga aukcja, dotyczy identycznego roweru o identycznych parametrach z 27 biegami. Sam zajmuję się sprzedażą m.in. na allegro i z doświadczenia wiem, że takie błędy w opisie (czasem przez literówki) się zdarzają, jeżeli dużo przedmiotów ma bardzo podobne parametry i aukcje wystawia się poprzez funkcje "wystaw podobny" lub korzysta z szablonu - przeocza się pewne rzeczy i zapomina ich zmienić. Dlatego też, zawsze w przypadku wątpliwości, najlepiej zapytać sprzedawcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest ten LAZARO INTEGRAL V3 2015 ale brakuje mi tam dobrych tarczowych hamulców.

Za tą kwotę?

 

Żonce spodobała się damka V3 właśnie (czarny mat). Zakładałem, że wydam 2-2.5tys. jak nic, a tu zanosi się na miłą niespodziankę :). Tfu, tfu, obym nie zapeszył ;)

Będzie sie podobać na zdj ten matt taki lipny w rzeczywistości jest bardziej matowy co dla mnie bylo jeszcze milszą niespodzianką :)

Edytowane przez Shimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałby przywitać wszystkich szanownych użytkowników forum.To mój pierwszy post więc mam nadzieje,że nie zostanę zlinczowany za banalne pytania.

Przymieżam się do zakupu Lazaro Integral V 2015 myślę także o amulecie route 55.

Jestem facet 190cm/105kg/90 wys nogi.

Rower będe wykrorzystywał wyłącznie w sezonie letnim,dojazd do pracy 25 km w obie strony i to nie codzienie oraz weekendowe przejażdzki.

Opinie o Lazaro juz znam wart uwagi cena osprzet itp.Jednak jakichś konkretów na temat amuleta nie moge znaleśc tylko tyle że dobry rower ale czy lepszy od V3-2015? czy warto dopłacić?

Jakie sa róznice w przednich amortyzatorach i kasecie,mechanizmie korbowym?

Lazaro:SR-NVX/ALIVIO HG300/Shimano FCM 391

Amulet: Suntour NCX MLO 63 mm/sunrace ale jaka??/ Truvativ Five-D

o przerzutke nie pytam bo to oczywista sprawa.

 

 

http://allegro.pl/rower-amulet-route-55-white-20-51cm-kurier-i5150242221.html

https://www.mall.pl/rowery-trekkingowe/amulet-route-55?src=sug

który z tych dwóch i dlaczego taka róznica?

Edytowane przez czorny27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! 

Od kilku dni śledzę forum i szukam dla siebie jakiegoś ciekawego roweru, już prawie jestem zdecydowany na Lazaro V3 2015 ale w oko wpadło mi jeszcze coś takiego:

 

http://allegro.pl/lekki-rower-crossowy-miles-x-comp-deore-xt-kola-28-i5156207674.html

 

Ciężko jednak znaleźć jakiekolwiek informacje o tym rowerze, jedyne na co trafiłem to jeden post użytkownika @ILC na tym forum.

Czy w takim bezpośrednim porównaniu tych dwóch rowerów Lazaro będzie w czymś lepszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEKKI ROWER CROSSOWY MILES X-COMP DEORE XT KOŁA 28 (5156207674) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

 

 

Ciężko jednak znaleźć jakiekolwiek informacje o tym rowerze, jedyne na co trafiłem to jeden post użytkownika @ILC na tym forum. Czy w takim bezpośrednim porównaniu tych dwóch rowerów Lazaro będzie w czymś lepszy?

 

Gripy, piasty, przedni widelec (blokada mechaniczna) rower godny uwagi.W integralu przerzutki nowsze tyle, że gorszej grupy. Jak dla mnie Lazaro ładniejszy (ale to kwestia gustu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemek747 rower o który pytasz, może nie jest gorszy od integrala V3 ale porównaj odległości korby do przedniego koła. Moim zadaniem większa odległość w v3 jest korzystniejsza. Nie lubię krótkich ram. Zwłaszcza jak istnieje możliwość szurania stopą o koło. Oczywiście to kwestia preferencji. Sam rowerek nie prezentuje się źle

Edytowane przez copone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam jakiegoś roweru i prosiłbym o radę który z tych modeli jest najlepszy? ROWER KROSS EVADO 2.0 ~!OKAZJA!~WYPRZEDAŻ ! (5188297680) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Sundeal Expander M7 Potwór Pełna Hydraulika (5161094005) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. 2014 WYPASIONY POGROMCA SZOSY KANDS MAESTRO ALIVIO (5162266729) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ROWER SPARTACUS CROSS 4.0 SHIMANO 2015 ALIVIO_ 3x9 (5154431106) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. JUŻ JEST! KING OF THE ROAD LAZARO INTEGRAL V3 2015 (5176977791) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Mam 175 cm wzrostu oraz 68 kg.

 

Evado 2.0 - wywaliłby ze wzgledu na osprzet

Expander M7 POTWÓR też z tego powodu bym wywalił

 

Integral i Spartacus to, to samo.

Maestro poczekałbym na 2015 rok i będzie pewnie to samo co Integral i Spartacus

Czy mogłby ktoś jeszcze mi pomóc i odpowiedzieć na moje powyższe pytania i doradzić co do tych amuletów w linkach.głównie tego MTB z ramą 20'' czy oby na pewno byłaby za mała??.Naprawde bardzo mi na tym zależy.

Wydaje mi sie, że tak:) Jeśli są takie różnice w inf najlepiej dorwać kogoś na forum kto ma ten rower i poprosić o wymiary:)

Edytowane przez Shimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opłaca się kupić używanego maestro z 2013 na alivio za 900? ogolnie juz się prawie zdecydowałem na integrala v3 ze względu na opinie tu na forum, jeszcze czekam na najnowszego maestro żeby porównać, ale wpadła mi taka oferta.

W sumie 500 zł różnicy... a rower ma mi  wystarczyć tylko do jazdy rekreacyjnej. Wygląda na zadbany ale się za bardzo nie znam dlatego pytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...