Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Cisza. Ale mało jeździłem nim jeszcze, może dzisiaj. Nie mam pojęcia, jak się jeździ na Rocriderze, ale jeśli chodzi o komfort jazdy, to wiadomo - trzeba się przyzwyczaić do siodełka; ja poprosiłem też sklep o wymianę mostka na regulowany, co pozwoliło mi dodatkowo trochę skrócić odległość siodło - kierownica, oraz opon z Kojaka na CX Comp.

Co do doboru ramy - nie wiem, co dla 178 cm. Dla mnie (170 cm) rama (18") mogłaby być ciut mniejsza, ale po regulacjach (mostek, przesunięcie siodła) daje radę. Kupowałem w trybik.pl, bez problemów. Mają ten rower w sklepach stacjonarnych w Warszawie, kontakty na ich stronie. Jeśli nie masz za daleko, warto podjechać i się przymierzyć. Ew. jeśli będziesz chciał jakieś szczegółowe wymiary, to pisz; w sieci nie znalazłem.

 

Dzięki za pomoc

Możesz podać wymiary tej ramy cm  (nie mogę znaleźć w sieci) tak jak jest na ostatnim zdjęciu  w linku poniżej? 

 

 

 http://archiwum.allegro.pl/oferta/king-of-the-road-2013-lazaro-integral-v3-na-alivio-i3136186603.html

i jeszcze pytanie jak ocenisz to siodełko i czemu wymieniłeś fabrycznie montowane opony (nadają się do ścieżek rowerowych z kostki?)

Edytowane przez robrado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A=75

B=56 (mierzone od osi do osi rur)

C=65

Kojaki są, jak łatwo zgadnąć, łyse :-), a ja lubię sobie czasem zjechać z twardego. Te Cx comp wydają się akurat na tyle uniwersalne, jak potrzeba.

O siodełku jeszcze niewiele mogę powiedzieć, poza tym, że kanapa to to nie jest (i dobrze).

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez m2michal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A=75

B=56 (mierzone od osi do osi rur)

C=65

Kojaki są, jak łatwo zgadnąć, łyse :-), a ja lubię sobie czasem zjechać z twardego. Te Cx comp wydają się akurat na tyle uniwersalne, jak potrzeba.

O siodełku jeszcze niewiele mogę powiedzieć, poza tym, że kanapa to to nie jest (i dobrze).

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

 

 

 

I jak się jeździ tym rowerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItam forumowiczów. Mam takie pytanko - który rower wybrać, który według Was będzie lepszy? zastanawiam się pomiędzy Unibike Crossfire a Kellys Cliff 50. Wydaje mi się, że Unibike nie ma blokady amortyzatora. Czy to będzie dużym minusem?

 

Poniżej linki do rowerków:

 

http://unibike.pl/crossfiregts.html

http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2014/cross/cliff-50-blue-accent/blue#.U3e_WyhkyZQ

 

Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :)

Za 1200-1300 zł dostaniesz Lazaro Integral v3 (tylko w internecie) i Kandsa Maestro (internet, niektóre sklepy stacjonarne), Rowery są od tego samego producenta, różnice między nimi nie mają większego znaczenia (wiele razy było na forum, więc daruję sobie wymienianie), oba mają sporo lepszy osprzęt od proponowanych przez Ciebie.

Jeśli minimalnie nagniesz budżet, to za 1800 zł kupisz rower znacząco lepszy od Kandsa czy Lazaro: Medano Vanity.

 

Najtańszy naprawdę fajny cross od Unibikie to Viper, ale to już ponad 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak zaczynałem poszukiwania rowerków to myślałem nad jednym z tych modeli :)

Sprzedawca w sklepie natomiat powiedział, że takiego roweru nie życzyłby nawet największemu wrogowi - ale to wiadomo dlaczego, jemu chodzi żeby sprzedać rowery które ma u siebie w sklepie ;>

A ten Kands czy Lazaro są naprawdę dobre? Solidnie zrobione? Nie psują się? Bo Unibike ponoć robiąc rowery stawia na jakość a nie na ilość. Tych lazaro widzę jest całe mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ten Kands czy Lazaro są naprawdę dobre? Solidnie zrobione? Nie psują się? Bo Unibike ponoć robiąc rowery stawia na jakość a nie na ilość.

 

Obecnie pewnie już setki osób na tym forum ma te rowery albo samemu albo poradzili komuś z rodziny. Są już znane od co najmniej 3 lat i wszystko jest z nimi ok. Crossfire ma trochę lepszych części (koła, opony, korba), ma też trochę gorszych (inne części napędu), ale jednak brak blokady to poważna wada w crossie. Lepsze crossy faktycznie są od około 1800-1900zł. Za 1800 masz już np. Medano Vanity v 3, który absolutnie miażdży osprzętem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie kolegi ;) polecam wszystkim znajomym kandsy, lazaro. Dobre bo polskie :) dziewczyna zjechala lazaro singletraki w swieradowie. Rower sam nie jedzie czy ten za 1000 pln czy ten za 10000 pln. Motorem jest czlowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Przeczytałem już sporo różnych wątków, na tym forum i na innych, i wiem, że nic nie wiem. Jestem całkowicie skołowany. Poszukuję dobrego roweru crossowego który z dodatkami (błotniki, bagażnik, uchwyt na bidon)  nie przekroczy 2000PLN. Dodam, że mam ok 172cm wzrostu i ważę jeszcze 92kg.

 

Poszukuję roweru który będzie dostępny w Warszawie abym się do niego przymierzył i zobaczył jak na nim się jeździ.

 

Dodatkowo mam pytanie jaki rozmiar ramy będzie mi pasował?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik? Wiec chyba trekking. Chociaz sam bede doposażał MTB w bagażnik sakwy i wybieram sie nim na wyprawe wzdłuż morza. Crossa tez bedziesz mógł doposażyć. Rama raczej na pewno 17 cali. Jesli jestes pewien ze bedziesz duzo jezdzil to warto doplacic i sie przymierzyc do tego chociaz to 18 cali:

http://allegro.pl/rower-medano-vanity-vt-3-28-18-cross-w-wa-i4249861562.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z akcesoriami chcesz się zmieścić poniżej 2000zł to chyba nie ma nic lepszego od tego Vanity.

 

Niżej jest jeszcze albo coś takiego:

http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2014/cross/cliff-60-lime-accent/lime#.U3fouSgS7Jc

 

Albo sławne Kandsy/Lazaro.

 

Tylko szczerze mówiąc akurat przy tym Kellysie nie widzę, czy ma na górze dziury na bagażnik.

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apisano dziś, 14:26



Witam,


 


Mam do przeznaczenia na rower maksymalnie do 1600 zl.


Uzytkowany bedzie przez kobiete. Rower ma byc typu kross, z rama, do jazdy po nachwierzni asfaltowej i polnej. Dobrze gdyby był lekki, mial prosta kierownice (w postaci takiego drążka). Rower ma być nowy, zakup najlepiej na terenie Wrocławia, dlatego prosiłbym linki do jakis sprawdzonych sklepow w ktorym moglbym dokonac zakupu. Nie mam ogolnie obeznania w temacie rowerow, dlatego prosze o naprowadzenie mnie do satysfakcjonujacego mnie i udanego przyszlego zakupu. Pozdrawiam.  


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...