Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Kup ramę do XC i używaj do DIRTu, kup telefon i graj nim w Zośkę, kup papier toaletowy i maluj po nim farbkami akrylowymi.

 

Wszystko szlag trafił - po kolei : pękła, zdezintegrował się, rękodzieło nie nadaje się na wystawę - "co za podrzędni producenci, szmelc taki robią..."

 

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o Evado 3.0 to jak on wygląda na tle chociażby tego popularnego ostatnio Kands Maestro ? Pytam oczywiście o podzespoły (przerzutki, hamulce itp.)

Niby 3.0 ma hamulce hydrauliczne ale jak to mówią, lepsze dobre v-brake niż byle jakie tarczowe ... a jakiej jakości są te w Kross-ie ?

 

Ps. jakiej produkcji jest wyżej wymieniony Kands Maestro ?

Edytowane przez stawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 względem Kands/Lazaro ma trochę gorszy napęd (przerzutki, manetki) ale za to ma hydrauliki (najniższa klasa, ale ujdą - V-ki w Kands/Lazaro to też nie jest żaden super model), niezłe markowe opony i niezłe siodełko :)

 

Jak zwykle przy Krossach, opłaca się polować na wersję z 2013 roku, bo bieżące w 95% przypadków są nieopłacalne.

 

Kands/Lazaro produkowane są przez Transrower - polska firma, robiąca rowery głównie do sprzedaży internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Sam już nie wiem co robić.

Z jednej strony chciałbym coś markowego (Kross) ale z drugiej ... kupić coś co dobrze brzmi ale na słabych podzespołach trochę mija się z celem. Najbardziej irytują mnie te przerzutki. Aktualnie mam Author Outset z przerzutkami shimano turney i mam już ich dość, nie chciałbym drugi raz kupić takiej samej tandety.

Edytowane przez stawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aktualnie mam Author Outset z przerzutkami shimano turney i mam już ich dość, nie chciałbym drugi raz kupić takiej samej tandety.

 

To nie kupuj najtańszych modeli jakie są w ofercie, bo te są rzeczywiście nieopłacalne.

 

Jeśli chodzi o 2014 :

 

Evado 2.0 - Author Classic

Evado 3.0 - Author Vertigo

 

Są prawie identyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem  model Vanity Vt, 3  wart jest tego, by dopłacić do niego 600 zł i go kupić zamiast lazaro/kands 2014 ? Będę chciał nim jeździć do pracy ścieżkami rowerowymi ok. 10 km w jedną stronę i w weekendy po ok. 50 km wycieczki za miasto, czy  może najlepszym wyborem byłby unibike crossfire? Będę wdzięczny za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robrado, ja Ci powiem tak (zupełnie subiektywnie, bo od 4 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Vanity Vt.3 :-)): masz pełne Deore - przerzutki, piasty, łańcuch; porządne korby, NCXa - niestety tylko z mechaniczną blokadą; całą resztę też OK. Mnie się bardzo poza tym podoba rama, chociaż chyba bardziej przypomina MTB. Wg producenta, i w moim odczuciu też, rower jest dość lekki (szczególnie w porównaniu do mojego poprzedniego), a jedzie... kurde, jak to jedzie! samo prawie :-). OK, nie będziesz robił wielkich przelotów, więc taki osprzęt może wydawać się przesadą. Ale zadaj sobie może pytanie, czy zamierzasz szybko zmieniać ten rower? Ja nie, więc z mojego punktu widzenia to był uzasadniony wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nim jeździ - czy coś cyka,trzeszczy? Mam teraz rower Rockrider 5.1  -duża będzie różnica w komforcie jazdy?

 

Jaką ramę wybrać przy 178 cm wzrostu - 18 czy 20 cali, to jest tak na pograniczu

W jakim sklepie kupiłeś rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlaczego sądzisz, że zakup chociażby Kands Maestro jest nieopłacalny skoro niektóre podzespoły są lepsze niż w markowych rowerach z tej samej półki ?
 

 

To do mnie ? Nie pisałem, że Maestro jest nieopłacalny, ale wolę przy kwocie ~1500 zł kupić u dealera sprzęt lepszej marki z serwisem/przeglądami/innymi pierdołami na miejscu i z dłuższą gwarancją na ramę dla spokoju kosztem przerzutek - jak mi się zachce, to i tak kupię jakie będę chciał - póki co mi nic nie przeszkadza. :P

 

Więc co kto woli w tej cenie :

 

lepszy osprzęt na start i... to tyle - Maestro/Integral

nieco wyższa cena, dealerzy w całej Polsce (a nie wyłącznie allegro ew. drobne sklepy rowerowe które sprowadzają czasem) wraz z serwisami, osprzęt minimalnie gorszy niż w ww. klonach z allegro - Classic/Cliff 50/coś podobnego od Gianta/jeszcze innego producenta

 

Ja wolę to drugie, bo bebechy które przeminą z wiatrem za ~5k km to nie jest dla mnie powód żeby wybrać rower skądś tam z neta/wyprzedaży/etc. - wolę po prostu kupić u dealera i tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wswzystko by się zgadzało gdyby.... to o czym piszesz było ok kilka procent wyższe cenowo ("...nieco wyższa cena...") ale w rzeczywistości to co opisujesz jest o 80 % ceny Lazaro droższe, wtedy tak pięknie już nie jest.

Rowery Giant, nie mówiąc o Meridach na osprzęcie klasy Lazaro są od 2 tys. zł, a nie słyszałem żeby komuś pękła rama w Lazaro, więc jak dla mnie sprawa jest typu cena: naklejka firmowa na ramie, lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nim jeździ - czy coś cyka,trzeszczy? Mam teraz rower Rockrider 5.1  -duża będzie różnica w komforcie jazdy?

 

Jaką ramę wybrać przy 178 cm wzrostu - 18 czy 20 cali, to jest tak na pograniczu

W jakim sklepie kupiłeś rower?

 

Cisza. Ale mało jeździłem nim jeszcze, może dzisiaj. Nie mam pojęcia, jak się jeździ na Rocriderze, ale jeśli chodzi o komfort jazdy, to wiadomo - trzeba się przyzwyczaić do siodełka; ja poprosiłem też sklep o wymianę mostka na regulowany, co pozwoliło mi dodatkowo trochę skrócić odległość siodło - kierownica, oraz opon z Kojaka na CX Comp.

Co do doboru ramy - nie wiem, co dla 178 cm. Dla mnie (170 cm) rama (18") mogłaby być ciut mniejsza, ale po regulacjach (mostek, przesunięcie siodła) daje radę. Kupowałem w trybik.pl, bez problemów. Mają ten rower w sklepach stacjonarnych w Warszawie, kontakty na ich stronie. Jeśli nie masz za daleko, warto podjechać i się przymierzyć. Ew. jeśli będziesz chciał jakieś szczegółowe wymiary, to pisz; w sieci nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rowery Giant, nie mówiąc o Meridach na osprzęcie klasy Lazaro są od 2 tys. zł

 

Za 2k już widzę hydrauliki i łańcuch HG53 + kilka innych fajnych rzeczy.

 

 

 

Wswzystko by się zgadzało gdyby.... to o czym piszesz było ok kilka procent wyższe cenowo

 

 

Jak dla mnie 1250 (razem z wysyłką) a ~1600 to nie są aż tak wielkie różnice - jak można mieć za tyle sprzęt markowy z gorszymi przerzutkami a za to wygodniejszymi/trwalszymi gripami/siodłem/linkami/kilkoma innymi pierdołami to mi to pasuje. :)

 

 

 

nie słyszałem żeby komuś pękła rama w Lazaro

 

Ten egzemplarz co u mnie w profilu na zdjęciach jest widoczny pęknięcie przeżył - wszystko na forum jest, poszukaj. ;) 

 

 

 

więc jak dla mnie sprawa jest typu cena: naklejka firmowa na ramie, lub nie.

 

Ja zawsze będę za markami z większym stażem i lepszym zapleczem serwisowym + lepszym stosunkiem do klienta nawet jakby mnie to całkiem sporo miało kosztować. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja zawsze będę za markami z większym stażem i lepszym zapleczem serwisowym + lepszym stosunkiem do klienta nawet jakby mnie to całkiem sporo miało kosztować.

 

O i tu się zgodzę, Lazaro jest po prostu całkiem sporo tańszy. Reszta to rzecz podejścia do tematu, każdy przecież decyduje wg swoich kyteriów wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę do lepiej zorientowanych osób o drobną pomoc w wyborze roweru. Mam zacząć jeździć z córką na wypady rowerowe 60% asfalt 40% drogi utwardzone, polne i nie wymagające leśne. Po przeczytaniu kilku artykułów zainteresowałem się rowerem crossowym i tu zaczyna się problem, bo nie wiem co wybrać. Budżet to maks 1800zł ja mam 182cm i 81kg, a rower ma być jak najlepszym wyborem w stosunku, jakość zastosowanych części / cena. Rowery na które zwróciłem uwagę to:

Kellys Cliff 50, Kross evado 2.0 2014, Unibike crossfire gts, Author classic, Merida crossway 20-v

 

Prosiłbym o opinie i ewentualną podpowiedź gdybym pominął jakiś ciekawy rower, dodam, że celowo wszystkie rowery są z hamulcami v-brake, bo z tego co się orientuję dla mnie wystarczą i mniejszy problem serwisowy z nimi.

Dziękuję za wszystkie porady i pozdrawiam.

Edytowane przez Jarecky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarecky:

spójrz jeszcze na przewijający się w tym wątku Kands Maeastro (/Lazaro) - parę postów temu Tadeus je krótko scharakteryzował. No i polecam całkiem interesującą dyskusję odnośnie "markowości" rowerów; pewnie też będziesz musiał sobie odpowiedzieć na pytanie, czy w porównywalnym osprzęcie chcesz trochę dopłacić za Kellys, Meridę, Authora, Unibike, czy niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...