Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrozum mnie źle. Też uważam, że Cube'y są fajne. Kumpel, z którym często włóczę się rowerowo po lasach, ma ich wyższy model, który już parę razy testowałem i serio nie ma się do czego przyczepić, ale:

 

 

 

będzie służył do jazdy z dziewczyną na wycieczki w przeróżne miejsca, oraz wypady do lasu,

 

Czy podejrzewasz, że inny, tańszy producent nie poradzi sobie z wyprodukowaniem ramy pod tak ekstremalne warunki jak planowane przez kolegę powyżej? :)

 

A poza tym, Cube na swojej stronie przyznaje, że ramy są od firmy trzeciej z Azji:

 

http://www.cube.eu/cubeworld/innovation-center/

 

Czyli, jak u prawie wszystkich innych. Głównie "produkują" swoje logo na gotowej ramie :)

 

Jeszcze raz zaznaczam, że nie mam nic przeciwko twojej propozycji, bo jak kolega dopłaci do tego najtańszego Cube'a, to będzie miał naprawdę fajny rower, tylko prostuje twierdzenia o 100% niemieckim producencie, by nikogo nie wprowadzały w błąd :)

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka powinna być waga takiego rowerku w granicach 2 tysiące, 14 kg to nie jest dużo?

 

Więc tak. 99% wag podanych przy rowerach przez producentów/sprzedawców jest fałszywa. Jak mi nie wierzysz, wejdź sobie na stronę Gianta (obecnie chyba największy producent na świecie) i przeczytaj, co tam podają przy wadze. Oni tłumaczą, czemu są przekłamane. Więc wagą bym się w ogóle nie kierował. Szczególnie, że do 2 tysięcy niekoniecznie chcesz by rama była super odchudzona, bo za te pieniądze ciężko zrobić i lekką i wytrzymałą :)

 

Co do reszty. Najtańszy sensowny cross u Krossa to Evado 4.0. Z tego co widzę nawet w promocjach jest ponad budżetem. No, może jakby ci się udało znaleźć wersję z 2013, ale jej już nigdzie nie widzę.

 

Tu mają jeszcze fajne promocje na crossy Kellysa:

 

http://rowery.shop.pl/kellys-2013/cross

 

Tylko nie wiem, czy te rowery jeszcze są dostępne, często takie promocje to tylko pic na wodę :)

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeus - nie zrozum mnie źle, dałem mu tylko przykład CUBE, przecież szerzej napisałem mu ogólnie czego powinien szukać do swoich potrzeb. Nie namawiam go na zakup roweru powyżej jego ceny maksymalnej. 

Co do produkcji ramy, moze klepią je w Chinach, ale to trafia do kontroli jakości w niemczech (a przynajmniej niemieckiej) a kto jak kto ale Cube nie wypuści braku. Pracuje w Szczecinie w stoczni remontowej i klepiemy sttki produkowane w Chinach i uwierz mi są między nimi ogromne różnice jakościowe, nie wszystko co Chińskie jest "ich" słabej jakości. Inspektorzy Towarzystw Klasyfikacyjnych mówią wprost, że prezesi chińskich stocznie nie ukrywają, że tam jakość wiąże się tylko z ceną jaką płaci armator. Jeśli cena jest zbliżona do koreańskich to i chińczycy robią porządne statki. Tak jest pewnie ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

Mam jeszcze jedno pytanko do tego unibike Viper GTS. Mam 175 cm wzrostu, noga 80 cm i ważę 70 kg. 

Ramę 19" ?

Co do vipera GTS - wspaniała propozycja za dobre pieniądze.

A może przymierz się najpierw do tego modelu< Usiądź na nim. Masz chyba w okolicy sklepy, ktre go posiadają. Możesz ewent. przymierzyc się do innego Unibika np crossfire, rama chyba ta sama. Moim zdaniem 19' powinna Ci podejść.

 

A co sądzicie jeszcze o rowerze CUBE Aim, używanym za 2 tysiące podobno w bardzo dobrym stanie.

Jak ma się on do Unibike Viper GTS ?

 

O takich porównainiach nic nie sądzimy . podobno to niewiele znaczy. Musisz mieć go przed sobą i obl00kać go.

Ja jestem zwolennikiem nowych rowerów, nowych samochodów.

 

Ale każdy lubi jak lubi.

 

 

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Masz chyba w okolicy sklepy, ktre go posiadają. Możesz ewent. przymierzyc się do innego Unibika np crossfire, rama chyba ta sama. Moim zdaniem 19' powinna Ci podejść.

 

Niestety w okolicy tylko sklep z Giant'ami i Kross'ami, reszta używki, ale nie spotkałem jeszcze Unbike.

Zamówię na internecie, jak coś będzie nie tak to zrobię zwrot.

 

A jak ma się porównanie części CUBE Aim do tego Vipera? Jest jakaś znacząca różnica klasy?

 

Kiedy napisałem tej osobie co zaoferowała mi tego Cube, że zdecydowałem się już prawie na Unbike, to powiedziała, że Cube i Unbike to jak Mercedes i Maluch. Ale nie wydaje mi się, że jest to poparte wiedzą, tylko chęcią sprzedania swojego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Kiedy napisałem tej osobie co zaoferowała mi tego Cube, że zdecydowałem się już prawie na Unbike, to powiedziała, że Cube i Unbike to jak Mercedes i Maluch. Ale nie wydaje mi się, że jest to poparte wiedzą, tylko chęcią sprzedania swojego roweru.

 

Też mi porównanie. mercedes i maluch. Ale każdy żyd swój towar chwali.

 

Aim to góral występujący na 26 oraz na 29 kołach. Viper to Cross.

Zupełnie inne klasyfikacje.

Jeśli ja miałbym być szczery to ja wybieram tego mercedesa...czyli Vipera GTS.

 

EDIT.

Zresztą skąd wziąłes te cenę 2000??? Nowy kosztuje mniej:

http://www.ceneo.pl/20927693

 

A ponadto ja nigdy nie kupiłbym marki CUBE z jednego powodu: niemiecki rower. 21 lat temu nikomu nie znany student założył w garażu swojego ojca firmę...tak powstała marka CUBE.

mam uczulenie na niemieckie samochody, 3 nowe niemieckie auta kupiłem, dość czasu zmarnowałem na siedzenie w serwisach niemieckiej technologii :bye2:

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który Cube Aim i z którego roku? To w ogóle cross?

 

Nie wiem z którego roku, nie wdawałem się w dyskusje, ponieważ nie jestem nim zainteresowany. Wysłał mi jedynie zdjęcie tego CUBE, ale nie real foto tylko takie poglądowe.Ten oferowany jest na 29" i rama 18"

 

Dopytam się dokładnie o model jego. Może się okaże, że koleś nie chce dobrze doradzić, a dobrze naciągnąć bo wie, że szukam czegoś w granicach +/- 2000 zł.

post-173563-0-30070900-1397421511_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak nie jesteś zainteresowany, to po co zadałeś pytanie?

 

Ciekawoś Tadeus, ciekawość :D

 

Znalazłem w dwóch polecanych przez Was sklepach internetowych Viper'a i w jednym w gratisie są błotniki, licznik przewodowy i zabezpieczenie antykradzieżowe, ale niestety nie ma go w magazynie. Do drugiego sklepu napisałem z zapytaniem o jakieś gratisy, może coś się utarguje :D

 

A jaki licznik polecicie, taki na amatorskie potrzeby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

Na aukcji nic nie piszą czy licznik jest przewodowy czy bezprzewodowy? Jak to jest bo pierwszy raz mam do czynienia z licznikiem w rowerze.

Który będzie się lepiej sprawował?

 

Dzięki za szybką odpowiedź i zainteresowanie tematem.

 

jeżeli kolega tylko TROLLUJE posty, aby potem znowu nam napisać:

Nie wiem z którego roku, nie wdawałem się w dyskusje, ponieważ nie jestem nim zainteresowany. Wysłał mi jedynie zdjęcie tego CUBE

 

...to ja już koledze ani słowem niczego nie doradzam. :bye2:

I jeżeli kolega myśli, ze my tu będziemy doradzali zakup na podstawie jakiegoś "zdjęcia poglądowego"...to.... serdeczości.

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że rowerem nie jestem zainteresowany po tym co powiedzieliście na jego temat. Koniec tematu Cube.

A zdjęcie dałem w celu ustalenia jego dokładnego modelu.

 

A co do licznika, to moje pytanie jest, aż takie dziwne jak na osobę, która nigdy nie miała z tym styczności?

 

 

Jeszcze tak dla sprostowania:

 

 

 

Zresztą skąd wziąłes te cenę 2000??? Nowy kosztuje mniej: http://www.ceneo.pl/20927693

 

To nie jest ten model.

 

Tutaj jest ten konkretny: http://www.avonvalleycyclery.co.uk/770757/products/cube-2013-aim-disc-29er-red-black.aspx 

Edytowane przez Eddy18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji nic nie piszą czy licznik jest przewodowy czy bezprzewodowy? Jak to jest bo pierwszy raz mam do czynienia z licznikiem w rowerze.

Który będzie się lepiej sprawował?

 

Dzięki za szybką odpowiedź i zainteresowanie tematem.

 

Przewodowy! Pytales o cos na początek wiec dostałeś odpowiedz. Jak szukasz bezprzewodowego to wystarczyło napisac. Polecilem bo sam go mam i wielu forumowiczów.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem wątek w tej rozmowie o unibike. moglibyście mi wyjaśnić skąd jest taka różnica w cenie między CROSSFIRE DISC a Viperem? z tego co widzę viper ma więcej przełożeń ale nie sądzę żeby różnica 300zł była tylko tym spowodowana. Jak bardzo gorszy jest osprzęt na tym crossfire?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ma inne przerzutki to wiadomo że kaseta będzie inna. ale chcesz napisać że jest dużo gorsza? Jakie problemy mogą się z tymi elementami wiązać? kaseta pogubi mi zęby? dźwignie się urwą? ostatni rower miałem granda za 700zł chyba nic by mnie nie zaskoczyło.

#edit: może author vertigo byłby lepszy?

Edytowane przez mop231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...