Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zakupić rower crossowy do 1500zł, potrzebuję waszych porad. Nie będę robił jakiś mega dużo km, maks to 30-40 tygodniowo, do jazdy po mieście, czasem po drogach polnych, lesie. Polecaliście rower http://allegro.pl/profejsonal-mtb-lazaro-e-v3-alivio-suntour-blokada-i5894028081.html, ale niestety jest problem, bo ja na swój wzrost 200cm i wagę 105 kg, z tego co się orientowałem potrzebuję rower o rozmiarach ramy 22-23 i rozmiarach kół 28-29 i nie mogę lazaro znaleźć takiego żeby do mnie pasował.  Co polecacie? Oglądałem również oprócz Lazaro , coś takiego http://rower.com.pl/author-horizon-497857 , jak i również taka Meridę http://rower.com.pl/merida-crossway-5v-496848?cPath=6_699_850_4475&.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem już niemal zdecydowany na Lazaro integral v3 ale wolę dopytać na forum, które przeglądam od jakiegoś czasu. Czy w cenie max do 1400 jestem w stanie dostać coś konkurencyjnego dla w/w sprzętu? Na rowerze nie jeździłem kilka ładnych lat, lecz zamierzam to zmienić. Rower będzie użytkowany w większości do poruszania się po asfalcie ale jako, że jestem fanem odpoczynku w lesie (grzybobranie) to szukam czegoś co nie utrudni mi poruszania się po leśnych  ścieżkach. Nie zamierzam pchać się między drzewa "na łeb na szyję" ale wypadałoby mieć przyzwoitą przyczepność. Proszę o poradę i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

ostatnio kupiłem starego stevens'a x6 i zajechałem go w jeden sezon - kupiłem rower używany i byłem świadom jego niedoskonałości. Teraz po próbie, chcę kupić coś w co warto wkładać siły w ewentualnych naprawach. Jestem na wyspach (UK) i rozglądając się tutaj za rowerami crossowymi mam wrażenie, że trochę inaczej wygląda rynek - myślę więc o ew. przywiezieniu/ściągnięciu roweru z PL.

 

Zastanawiam się nad  rowerem na ramie 19", chciałbym koła 28" i w miarę dobry osprzęt, który nie zawiedzie mnie po pierwszych 500km. Nie specjalnie zależy mi np. na hamulcach tarczowych, które troche podnoszą cenę, a obawiam się również o ew. problemy z nimi - nie chce się męczyć z naprawami i niepotrzebnie szukać problemów - nie miałem z nimi do czynienia jeszcze, więc to może obawa bardziej przed nieznanym.

 

Myślałem nad

1. http://allegro.pl/rower-northtec-caledon-28-db-2015-i5953299964.html - cena trochę ponad moje możliwości teraz ale jeżeli warto, to może warto odłożyć jeszcze trochę

2. http://allegro.pl/rower-crossowy-romet-orkan-4-0-m-z-ekspozycji-i5948569671.html - j.w.

3.  LAZARO ELITARY V3 

4. http://allegro.pl/kellys-cliff-90-coffee-rama-19-nowy-najtaniej-i5953771734.html

 

Czy może coś innego warto rozpatrzeć? a może coś ciekawego jest na tutejszym rynku?

 

Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez FrancisBegbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocna propozycja, która godna grzechu z tego co widzę - problem może pojawić się z wysyłkami do UK albo ich cenami, ten orkan 5.0m spodobał mi się i jego cena wygląda kusząco. 

 

Do tego muszę kupić kilka akcesoriów (co brałem pod uwage przy moich propozycjach) np. anty patologii angielskiej, która lubi kraść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat trafiłem przypadkiem.Oczywiście z wiadomych przyczyn nie czytałem całego ale widzę że jest mowa o Lazaro Integral także podzielę się swoją opinią.Zakupiłem ten rowerek a właściwie dwa bo dla siebie i dla dziewczyny w czerwcu 2015 za kwotę 1399zł + przesyłka sztuka.Ramy 17" i 19".Aukcja nazywała się bodajże full alivio.Ogólnie rower polecam i nie mam na razie z nim problemów ale poruszę pewne tematy.

 

Serwis: Na stronie są wymienione miasta gdzie są serwisy stacjonarne.Jest tam też moje czyli Częstochowa i to mnie skusiło.Porażka.Podpisują zapewne umowy na serwis gwarancyjny z pierwszym lepszym.Przynajmniej tak było w moim przypadku.Gdzieś poruszałem ten temat i ja tam swojego roweru nie zostawie.

 

Malowanie ramy:W moim przypadku biała perła.Ogólnie ładne naklejki pod lakierem.Na jednej ramie malutkie włókno pod lakierem w dwóch miejscach po przyjżeniu się.Na jednej z ram wgniotka pod lakierem długości 1.5cm.Musiała być przed malowaniem bo lakier nie uszkodzony więc...moim zdaniem mają to gdzieś.

 

Sztyca:rowery przychodzą wstępnie zmontowane.Na jednej długa chamska zadra długości ok 10 cm.Na szęście dziewczyna ma nisko siodełko to nie widać.

 

Amortyzator:Jak już wspomniałem posiadam dwa takie same rowery.Na jednym amortyzatorze jest możliwość zamontowania hamulców tarczowych na drugim nie.Ładują co popadnie.Oczywiście można powiedzieć że takich szczegółów nie było w aukcji no ale mam dwa to sobie porównuje.Jeden jest ewidentnie twardszy od drugiego.Podobno wszystko zależy akurat od producenta czyli Suntour i to się dość często zdarza ale ja to akurat widzę to piszę.

 

Korba:Niby Full Alivio.Tu mnie akurat proszę poprawić jak coś.Jest to dokładnie m391.W niektórych aukcjach jest opisywana jako alivio w innych jako acera.hmm

 

Opony:Ja zmieniłem z seryjnych cst tracer 700x38c na schwalbe smart sam 700x40c.Oporów większych nie zauważyłem natomiast trakcja w lesie trochę się poprawiła.Oczywiście świadom jestem że kupiłem crossa i jest mi z tym dobrze.Mała poprawka ale jednak cieszy.

 

Mostek:Opisywałem gdzieś problemy z długością sterówki.Niby kolejny szczególik ale...nasuwa mi się że rowery składane hurtowo nie są zbyt dopieszczone.

 

Ogólnie po ok.1800km mimo powyższych wpisów z roweru jestem zadowolony.Wszystko sobie sam reguluje na bieżąco to może dlatego.Osobiście bardzo mi się podoba jego zestawienie i kolorystyka.Wiadomo w miarę jedzenia apetyt rośnie ale to inna bajka.Troszkę się rozpisałem...w razie czego mogę odpowiedzieć na bardziej szczegółowe pytania na priw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FrancisBegbie witamy w gronie użytkowników Romet-a Orkan :icon_lol:


.


 


Michale napisałeś o amortyzatorach ''Jeden jest ewidentnie twardszy od drugiego'' prawdopodobnie masz model XCM , a one posiadają regulacje naprężenia wstępnego sprężyn, dzięki czemu wpływamy na „twardość” amortyzatora, czyli jego skłonność do uginania się. Ciężsi rowerzyści powinni stosować raczej twarde ustawienie, aby zapobiec „dobijaniu”, czyli całkowitemu ugięciu się amortyzatora , a może masz inne amortyzatory to napisz

Edytowane przez fotofx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model to NVX z hydrauliczną blokadą bo XCM-a w crossie to się raczej nie spotka :)Jest pokrętło SAG-u ale każdy bardziej znający się powie Ci że w tym modelu to lipa.Akurat mam dwa do testowania to widzę różnicę.Możesz sobie kręcić w którą stronę chcesz a to i tak nie wiele daje.Przyczyna leży w czym innym.Napisał to mi kiedyś bodajże Activia a więc człowiek który na Suntourach się zna że czasem trafiają się miększe lub twardsze sprężyny w tych samych modelach amortyzatorów.Ja się mogę do tego przychylić bo jak napisałem jeden ma lagi pod tarczowe a drugi nie co dla mnie znaczy że mogły być składane z totalnie różnych pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...