Skocz do zawartości

[Rama] porada rozmiarowa


mordorr

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

 

Mam prośbę o poradę bardziej doświadczonych.

 

Mam na celowniku dwie ramy scott scale - M i L

 

Mam 184cm wzrostu i 89cm przekroku 

 

Rama M dobrze pode mna lezy, ale muszę wyciągnąć prawie cały zakres sztycy.

na Lce znowu dziwnie się czuję - jakby ciut za duża. do tego przekrok na Lce jest ciut za mały (w/g mnie) i w górach może sprawiać niemiłe niespodzianki :) 

 

ma ktoś doświadczenia z ramą Scale i podobnymi parametrami fizycznymi ?

 

brać Lke czy Mke ?? 

 

 

Dzięki za porady!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszemy o ramie pod 26" to :

nemo2009

Dłuższa sztyca nie załatwia małego rozstawu kół i złego wyważenia w ramie, takie rady to możesz sobie zachować :down:

mordorr

Rozmiar M jest w cholerę za krótki, chyba, że ten rower ma być używany jako crossowy z kołami 26" na rodzinne wycieczki :blink: ... przekrok L za wysoki przy nodze 89 ? raczysz żartować ...

 

Natomiast jeśli chodzi o 29" , to rozm. M był by akurat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam 184cm wzrostu i 89cm przekroku

Dość długie nogi masz do tego wzrostu.

Dłuższa sztyca nie załatwia małego rozstawu kół i złego wyważenia w ramie, takie rady to możesz sobie zachować :down:

 

. przekrok L za wysoki przy nodze 89 ? raczysz żartować ...

Autor tematu napisał,że na większej ramie żle się czuje,więc twoja rada niewiele wniosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Twoja wniosła dezinformację, tak bezsensownej rady dawno nie czytałem ....

Autor "dziwnie się czuje" , przekrok jest "ciut za mały i ram "ciut za duża", no więc mnie się tak "nie wydaje" przy nodze 87 cm, ponad to  rama L 26" przy 184 cm na pewno nie jest za duża, za to rama M na pewno jest za mała, i będzie qupa anie jazda w górach  :teehee:  ... za to Ty nie miałeś do czynienia z tą ramą, a udzielasz "dobrych rad"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!! LUZIK :) 

 

po co sie stresowac :) 

 

juz wszystko wyjasniam.

 

W tej chwili mam rower na ramie XL i kołach 26"

 

myslalem o Mce 29" - pasowała mi pod nogę i ręce, ale musiałem wyciągnąć prawie całą sztycę (reszta OK - może jeszcze ciut dłuższy mostek, ale niekoniecznie)

 

ostatecznie w tym roku wymienię ramę na Lke Accent Peak 26" - jazdę na rowerze traktuję jako środek do celu - budowa kondycji przed sezonem snowboardowym i siatkówki - nie ścigam się (przynajmniej nie często, a jeśli już to wynik jest sprawą drugorzędną) - tak więc taka zmiana pozwoli zaoszczędzić mi parę groszy z budżetu, a z a rok może już się zdecudję na dużą inwestycję w 29" 

 

Dzięki za wskazówki - 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...