Skocz do zawartości

[Latarka na przód do 100zł] Jaką wybrać aby szeroko świeciła?


comrat

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu drugiej latarki na przód.
Poszukuję jednak tym razem latarki, która będzie miała jak najszerszy zasięg świecenia.
Nie zależy mi na zasięgu. Wolę mieć oświetlone boki niż żeby świeciła daleko w przód.

Poruszam się w totalnej ciemni (drogi bez oświetlenia, lasy).
Zasięg powinna mieć jakieś 20-30 metrów ale jak najszerzej świecić.

Polecacie coś?
Kwota to ok 100 zł  (max 130 zł).
Aku 18650. Dioda XM-L.

Przeczytałem już wiele na ten temat ale konkretnie nie ma odpowiedzi - testerzy skupiali się na zasięgu (ojjj "ile to ...set metrów ma zasięgu - jakby rowerzysta potrzebował pół kilometra oświetlenia do przodu to musiałby jeździć min 100km/h).
Zdjęcia z testów zazwyczaj są "prześwietlone" i tam pięknie wygląda sprawa oświtlenia boków. Poza tym widać, że snop światła w tych latarkach nawet za 140zł i więcej, jest skupiony w środku, potem jest zaciemnienie i na obrzeżach dopiero się znowu lekko rozjaśnia.
Mnie interesuje światło na całej szerokości świecenia jak najbardziej równomierne.

Po prostu szukam dobrej i mocnej latarki ale z szerokim świeceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ze tanie latarki nie świecą tak jak tego byś chciał.
Za 200zł można (było) kupić cały zestaw z Bocialarka XT-E 440lm która świeci szeroko, przez teksturowany reflektor i odpowiednią soczewkę. Świeci szeroko jednolitym światłem i brzegi spillu są miękkie..  Spełni twoje wymagania, choć 30m oświetlonej dobrze drogi to... jednak sporo.

Edit: gdybyś chciał coś w tym kierunku mogę spytać Bociana na światełkach (rok temu sama Bocia 440 kosztowała 130zł), teraz nie widzę nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-30 metrów to max... na końcu światło może być blade.
Bardziej zależy mi na szerokim świeceniu.
200 zł za 1 latarke to dużo.
Mogę kupić 2 latarki za to i tak je ułożyć za kierownicy żeby świeciły jak w samochodzie - trochę na boki.

Obecnie mam latarkę na cree Q5 i wystarcza mi jasność ale niestety z szerokością jest gorzej.
(kiedyś jadąc przez nieoświetloną wieś wchodziłem w zakręt w prawo i jakiś debil jechał po MOIM poboczu po prawej kompletnie nieoświetlony, bez odblasków i ubrany na czarno. Nie widziałem palanta i trzasnołem go kierownicą - to obrazuje jak kiepski mam obecnie snop światła w latarce).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie 200zł za latarkę tylko 130 jak napisałeś. Nie wiem czy masz już jakieś ogniwa, ładowarkę, uchwyt, to zmniejsza koszta - Bocia była w całym zestawie za 200, na jesieni jeszcze.
Jak uda ci się to bierz to z e-Bay'a ale EDC z tego nie będzie, a to też ważna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDC?     Europejskie Dalekosiężne Cudo ?   nie znam skrótów związanych z oświetleniem :-(

poza tym szukam czegoś na ogniwa 18650
mam już ładowarkę i ogniwo w mojej obecnej latarce.

Niestety nie mam konta na ebayu, nie mam konta paypal...  nie wiem jak kupować za granicą (choć oferta jest atrakcyjna).

Czy mógłby mi ktoś na priv ewentualnie krok po kroku wyoślić jak to jest z tym kontem paypal i z kupowaniem na ebayu?
(albo linka do jakiegoś tematu związanego z kupowaniem na ebayu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha mogłeś w google wbić ten skrót.
Every Day Carry :"angielskie określenie sprzętu (wyposażenia) lub gadżetów które zgodnie z nazwą nosimy zawsze ze sobą - codziennie" (supertac.pl)
Również sprzęt którego na co dzień używamy. Takiel lampy jak z linka nie weźmiesz do plecaka czy nie założysz na pasek, latarkę można używać wszędzie, a uważam, że wykładając kasę na bądź co bądź drogi sprzęt musimy móc używać go w wielu sytuacjach. U mnie zastosowanie latarek to 50/50 rower/edc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDC?     Europejskie Dalekosiężne Cudo ?   nie znam skrótów związanych z oświetleniem :-(

 

poza tym szukam czegoś na ogniwa 18650

mam już ładowarkę i ogniwo w mojej obecnej latarce.

 

Niestety nie mam konta na ebayu, nie mam konta paypal...  nie wiem jak kupować za granicą (choć oferta jest atrakcyjna).

 

Czy mógłby mi ktoś na priv ewentualnie krok po kroku wyoślić jak to jest z tym kontem paypal i z kupowaniem na ebayu?

(albo linka do jakiegoś tematu związanego z kupowaniem na ebayu)

Z tego co si ę orientuję to ta z ebajca też jest na ogniwa 18650 tylko, że są już zespolone w baterię i ma przystosowaną ładowarkę. Za niecałe 90 dych masz pełen komplecik gotowy do użytkowania. Najlepsze doświecanie na boki daje lampa założona na łeb :) Nic tego nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki zestaw:

https://www.fasttech.com/products/1174500

https://www.fasttech.com/products/1079100 - ale nie polecam tego uchwytu

https://www.fasttech.com/products/1141100

https://www.fasttech.com/products/1207400 - od razu ładowarka do telefonu

W sumie około 120zł. Przesyłka z Singapuru przyszła do mnie w 10 dni. Można koszty obciąć tańszymi bateriami i ładowarką. Latarka bardzo mocna i szeroko świeci (70°).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...