Skocz do zawartości

[Rower] Pilnie potrzebna pomoc!


MichalKepa

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

wczoraj w miejscowym sklepie Kross'a zamówiłem model Level A8 '13

 

http://www.kross.pl/pl/2013/mtb-xc/level-a8

 

 

chciałem zakupić A7 z zeszłego roku bo ma lepszy osprzęt, jest lżejszy i, co najlepsze z tego wszystkiego, jest tańszy od gorszego A8 '13 ale rozmiar L jest niestety niedostępny.. wszędzie "eska"..

ponieważ tak się składa, że moje wymiary plasują mnie gdzieś pomiędzy rozmiarami M i L (długo zastanawiałem się nad wyborem) zamówiłem rozmiar "M".. 

no i teraz tak.. przed sekundą namierzyłem A7 '12

 

http://rowerowy.com/sklep/czesci/przerzutka_przod/shimano/prod/shimano_slx_fd_m661_10 

 

w rozmiarze M i zastanawiam się czy przypadkiem go nie zamówić.. powód.. A8, którego to miałem dzisiaj odebrać co prawda dotarł ale z uszkodzoną jedną manetką hamulca.. kolejny miałby być jutro..

 

moje pytanie brzmi... mogę z niego zrezygnować w takiej sytuacji bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji? dodam tylko że wpłaciłem zaliczkę 500 PLN.. czy jeśli zrezygnuję mogą mnie w jakiś sposób pozbawić części tej kasy?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że regulamin miałby miejsce gdym to jakiś papier z nimi spisał.. kolejną sprawą jest to, że, co prawda nie ze swojej winy tylko dystrybutora, ale jakby nie było nie wywiązali się z umowy (tzw. na morę) czyli w zasadzie powód by od niej odstąpić mam.. dobrze rozumuje??

 

kolejną sprawą jest fakt, że te 100 zł mógłbym im ew. oddać ale nie 500.. dlatego że doliczając ją do alternatywnego roweru i tak będzie on tańszy.. 

chyba że zdecyduje się jechać do Wrocławia (300 km+) po to cudo.. http://allegro.pl/cube-reaction-gtc-slx-xt-rock-shox-reba-carbon-i3252211828.html ..

 

jakie rozwiązanie byście wybrali na moim miejscu..? ja chyba skusił bym się pomimo wszystko na A7 bo osprzęt ma jak na moją jazdę nawet za dobry (porównywalny z tym Cube'em) a cena za niego tylko zachęca do zakupu.. A8 z gorszym kosztuje 4000..  :blink: Cube zachęca ramą ale może być przymała jak na moje 181 cm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie co masz napisane na kp.

Jeśli zadatek to może być problem i jest uzależnione od woli sprzedawcy natomiast jeśli zaliczka sprzedawca musi oddać Ci pieniądze co do złotówki. tak stanowią przepisy.

 

...Zaliczka jest kwotą wpłaconą na poczet przyszłych należności i nie stanowi, jak zadatek formy zabezpieczenia wykonania umowy, a jedynie część ceny.....

 

Dopiero zadatek jest formą zabezpieczenia obu stron. Np wpłacając zadatek sprzedawca nie wywiązał się z umowy, możesz żądać zwrotu podwojonej wartości kwoty zadatku.

 

Resztę jak to załatwić można wygooglować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam napisane że to ZALICZKA za rower.. wydaje mi się, z mojej strony jest to uzasadnione a on nie powinien sprawiać problemów.. tak w zasadzie w pierwszej chwili też powiedział jak się o to zapytałem.. później coś już zaczynał wkręcać, że ".. już zaliczkowane było ..." ale musiałem się zrywać..

 

nie wydaje mi się żeby to była sytuacja, która wymaga zagłębiania się w przepisy, no ale nie omieszkam spojrzeć..

nie wiem nawet czy  będzie taka konieczność bo pytałem się o tego A7.. niestety ni ma. :bye2:. sprzedany.. 

 

zastanawiam się nad tym Cube'm.. poszedłby za 4k ale musiałbym po nie jechać do 300 km i nie powiedziane, że będzie pasował.. na korzyść krosa działa fakt, że serwis ma na miejscu no i że jest nowy.. 4k to trochę dużo żeby jeszcze cokolwiek dokładać, bo w sumie się nie wie do jakiego stopnia był katowany.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę lepszy ;) rzuć okiem na A7 z 2012 i odpowiedz mi na pytanie.. co to za po...ana polityka żeby model A7 w nowej odsłonie miał gorszy osprzęt i był droższy niż zeszłoroczny.. :icon_question:  :excl:  :huh:

no ale to tak na marginesie..

 

teraz do rzeczy..

 

w związku z tym, że nie udało mi się zakupić A7 AD 2012 zostałem przy A8.. utargować udało mi się nawet więcej niż 300 PLN więc co do ceny narzekać nie mogę.. pomógł mi w tym fakt, że braciak dwa dni wcześniej wziął od nich A4 i to że wczoraj przyjechał uszkodzony  :thumbsup:

 

no ale pierwsze odczucia mam mieszane..

jest kilka powodów.. pierwszy, który mi się rzucił w oczy to ten, że jest on strasznie malutki.. no ale po przesunięciu siodła maksymalnie do tyłu i wyciągnięciu sztycy pod samo niebo udało mi się uzyskać odpowiednią pozycję  :icon_lol:  jak będzie mi przy dłuższej jeździe coś doskwierało to wezmę się za mostek ;)

najbardziej wkurzył mnie jednak fakt, że RS Radion który jest przy nim zamontowany jest z pieprz...mi piwotami  :icon_exclaim:  :icon_exclaim: nigdzie, na żadnej aukcji nie było zdjęcia z takim i nie było napisane że takowy jest montowany.. :icon_exclaim:  rower kupiony w celu poprawienia kondycji i docelowo ma posłużyć mi jako "towarzysz" we wrześniowych zawodach XC tak więc jego waga jest istotna a te piwoty jakby nie było wagę jego trochę zwiększają.. poza tym V-ki odchodzą powoli w zapomnienie więc na ki wała mi taki amor.. pomijam już fakt że strasznie szpecą widelec.. dzwoniłem do sklepu i gość mi powiedział, że nic w tej sprawie nie wywalczę.. a jeśli już mam zamiar walczyć to nie z nimi tylko producentem.. mi jednak się wydaje, że w tej sytuacji jak najbardziej mam prawo odstąpić od umowy.. co o tym sądzicie?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeśli na ulotce czy w ofercie jakiejkolwiek miałeś zdjęcie, lub specyfikacje i na zdjęciu/specyfikacji były pivoty, to masz lipę.

 

Jeśli w specyfikacji był amor XX zz bez pivotów, a dostałeś XX yy z pivotami, to jak najbardziej masz prawo do zwrócenia jako niezgodność towaru z umową, ale o takich rzeczach mogłeś myśleć przy odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się ich odkręcić.. 

  Ad. Kiciok

 

tak jak napisałem wyżej.. w każdej "ofercie" jakiegokolwiek sklepu internetowego, a przejrzałem je chyba wszystkie, w szczególności na oficjalnej stronie Kross'a w specyfikacji ani na żadnym zdjęciu tego modelu nie było amorka z piwotami i żadnej wzmianki o takowym..

dowód.. proszę bardzo: 

 

http://www.kross.pl/pl/2013/mtb-xc/level-a8

http://rowereo.pl/kross-level-a8.html

 

http://www.mudserwis.com/kross-level-a8-2013-p-3294.html

 

 

i mógłbym tak bez końca..

 

 

owszem, zniosłem jajo, że nie zwróciłem na to uwagi w sklepie podczas odbioru.. po prostu jakoś mi to umknęło.. nie zmienia to jednak faktu o stanie faktycznym.. przecież nie dospawałem sobie na szybko tych piwotów.. poza tym, przed momentem, podczas czyszczenia goleni zauważyłem, że są one porysowane.. wyglądają tak, jakby amor był używany.. nie ma opcji żebym to szmatką zrobił.. a jakby tego było mało to uszkodzone jest pokrętło od regulacji tłumienia.. jest tam taka "główka" plastikowa w której osadzony jest trzpień do regulacji, czyli zwykły imbus 3 o długości jakieś 3 cm.. niestety mocowanie go w owej "główce" jest tylko na wcisk i w momencie obrotu imbus daje opór na tyle mocny, że "główka" się po nim obraca.. tłumienie ogólnie działa, ale żeby je ustawić muszę usunąć oryginalne pokrętło i użyć zwykłego imbusa.. przecież to woła o pomstę do nieba!! nowy rower (nie minęły nawet 24 godziny od momentu w którym go odebrałem) za taką kasę (dla mnie do następne 2 miesiące wyrzeczeń) w pierwszej dobie po kupnie wykazuje coś takiego :excl:

fakt faktem, jest zaje..sty i mega szybki no ale bez przesady.. jutro uderzam do bo to przechodzi ludzkie pojęcie.. :verymad: nie omieszkam odwiedzić również Rzecznika Praw Konsumenta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...