Skocz do zawartości

[rower] Lazaro Integral V3


Gość TheMan

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki, myslalem ze uzywasz blotnikow w wersji dojazdowej.

 

Po Twojej zachecie tez zalozylem do pracy bagaznik ale jakos nie spodobala mi sie sterownosc z takim rozkladem ciezaru na rowerze. 

Fakt ze mam plecak tak bardzo mi nie przeszkadza bo i tak zmieniam ubranie i mokra koszulka nie jest problemem.

Zobacze jeszcze jak kupie sakwy bo teraz mialem wrzucony plecak na bagaznik.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udałem się dzisiaj do serwisu w celu sprawdzenia tych wibracji na pedałach o których pisałem.

Pan się przejechał spory kawałek, powiedział że wszystko jest ok, a po prostu na najwyższych przełożeniach łańcuch jest mocno naprężony i tak wtedy po prostu się układa i pracuje i nic w tym niezwykłego.

Nic tylko jeździć :)

Także, rower dostałem sprawy, wyregulowany (oprócz przednich hamulców) i gotowy do jazdy.

Jeśli ktokolwiek się zastanawia nad jego wyborem to szczerze polecam i warto dopłacić co najmniej do blokowane amora, ja mam jeszcze regulowany mostek kierownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się orientuje jaka najszersza oponka Schwalbe Smart Sam może wejść do Integrala w wersji damskiej 17"? Małżonka zapragnęła uterenowić swoje wozidło. Wybór padł na rzeczone Smart Samy tylko nie wiem czy maks jaki się zmieści to 28x1.75 czy może 29x2.1? Czy dętki też trza zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z innej beczki: tez Wam sie wyciera farba na ramionach korby, czy moze tylko ja tak kulawo stawiam stopy ? Na lewej korbie z Shimano mam juz tylko Shiman, a na brzegu juz wychodzi 'zywa' stal :(

Dlatego warto zainwestować w SPD.
Dzieki ! Musze sie tym bardziej zainteresowac (mysialem w google wrzucic bo pierwszo slysze).

Mysle ze faktycznie rozwiazalo by moj problem :)

 

Edit:

Spojrzalem na allegro i wiekszosc drogo :/

Takie najtansze :

http://m.allegro.pl/przedmiot,pedaly-spd-shimano-pd-m424-wyjatkowa-okazja,3326907984.html

+ do tego buty.

Troche tak jeszcze pojezdze jak jest uwazajac jak stawiam stopy, ale koncepcja jest bo widze opinie pozytywne na temat jazdy z spd.

Dodatkowo mialbym problem bo po pracy na silke zajezdzam a w butach spd chyba przysiady byloby ciezko robic.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez Telik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak wtrącę swoje 5g, jak najlepiej ustawić bloki ( wiem pod siebie )  jest jakaś zalecana pozycja ? Mam M88 są wygodne ale czasami paluchy zmrowieją, nie wiem czy to kwestia ustawienia czy musi się noga przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czasami paluchy zmrowieją

Masz albo za ciasne buty, albo za mocno zaciągasz rzepy/klamrę. Noga kolarza bardzo mocno się poci i puchnie, trzeba zawsze brać buty odrobinę za duże. Inna sprawa, że Shimano stosuje taką rozmiarówkę, że coś dobrać to masakra.

Blok powiniem być założony w punkcie zginania dużego palca u nogi, są odpowiednie filmy na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek przejechałem Integralem 160km. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, jechaliśmy grupą ale w praktyce ja leciałem z przodu i po kilkudziesięciu kilometrach czekałem na resztę. Na płaskim asfalcie średnia prędkość 27-30km/h, na bagażniku za pomocą linek zamocowałem plecak (przydał się potem w góry). Prędkość maks 63,47 z górki przy silnym bocznym wietrze. Zakupiłem spodenki z poduszką więc siodełko tak mocno nie przeszkadzało nawet po tych 7,5h efektywnej jazdy. Przy większych przełożeniach pojawiały się drgania na pedałach, ale nie było one mocno dokuczliwe. Ogólnie rower zdał egzamin :)



Czy jest tutaj ktoś z Jeleniej Góry z tym rowerem?

Usilnie wypatruję go na drodze, ale żadnego nie wiedziałem :)

Chciałbym przymierzyć rozmiar ramy.

W tę niedzielę jeździłem po Jeloniogórskim deptaku w godz 14.00-16.20 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jest to "normalne" , ale dokładności możesz żadać dopiero, powiedzmy od SLX (i to pewnie z przed paru lat), a nie od Alivio.

Górne kóło szybcie łapie luz bo cała siła przerzucająca łańcuch wpływa bezpośrednio prze to kółko, dolne jest tylko napinaczem i na nie siły działają prostopadle do osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...