Skocz do zawartości

[Mostek] Jaki rozmiar i kat wybrac?


szynas222

Rekomendowane odpowiedzi

110 jwst mostek fabrycznie...Co za mala rama ? Xl ma tylko 1cm dluzsza rure gkowna i rure podsiodlowa o 5cm...Na tym zdjeciu mam zgiete rece normalnie mam prawie wyprostowane dziwnie ta fotka wyszla..

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź się quźwa ogarnij, ta rama jest w cholerę za krótka, ma 615 mm ale kąt podsiodłówki 72*, i sztycę bez setbacka, to jest qupa, a nie pozycja zawodnika XC, a jak Ci to trudno pojąć, to już Twój problem ... wyglądasz jak emeryt w drodze na działkę :teehee:

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie ogarnalem oki szukam innej ramy;) Wrzuce tu propozycje:)Gorna rura u mnie powinna miec z 630mm rozumiem. Juz sie ogarnalemP.S W zadne mostki nie bede sie bawil skoro to nie ma sensuWymienie na to w rozmiarze xl rozumiem ze geonetria juz bedzie dla mnie ok? Rower bedzie nadal zwrotny?http://www.bikestacja.pl/pl/rama-accent-peak-29.htmlWysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

Sorry tu jest poprawny link do geometrii i ramy...Xl bedzie dobra czy juz za duza? Bo to jednak rura glowna 4cm dluzsza nim mam teraz...http://velo.com.pl/czesci/ramy/accent/peak-29Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez szynas222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopni jak stopni, Chodzi o pozycję nad korbami przy tych stopniach i takiej samej sztycy , w skrócie - przy 74* i zachowaniu pozycji nad korbą jak przy 72* (czyli trzeba założyć sztycę z setbackiem 20 mm) - odległość środka siodełka od środka kapsla na mostku - zwiększy się efektywnie o przynajmniej 30 mm. w ramie Accent w porównaniu z Krossem XL ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest do zrobienia bez burzenia charakterystyki roweru? Czy raczej nie pchac sie w ta rame? Rozumiem ze mostek 110m z krosa i sztyca siodelka zostac nie moze;?

 

P.S. Zastanawiam ze tylko czemu mam dazyc z modyfikacjami do geometrii xl krossa..Skoro na nim nie jezdzilem i tak naprawde nie jest wiadomo czy bylby za duzy czy ok ...Jedno jest tylko pewne l krossa jest za mala...Czasem zastanawiam sie dla kogo mialaby byc byc ta xl skoro ja mam juz 192 wzrostu;)

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez szynas222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie i zdjęciu widać, że pożyczyłeś rower od młodszej siostry. Podałeś wymiary i dla Ciebie tylko ramy XL. Jestem trochę od Ciebie wyższy (2 cm)  i mam górną rurę 65cm, a spokojnie mógłbym jeździć na jeszcze dłuższej.

 

Nie da się nic zrobić z tą ramą, która masz obecnie. Siedziałem na Krossie w rozmiarze L i ta rama jest za krótka. Nie naprawisz tego niczym. Nie da się jeździć na za małym rowerze.

 

Dłonie zawsze będą boleć po jakimś czasie. Kwestia przyzwyczajenia organizmu.

 

Na filmie widać też, że ewidentnie masz za nisko siodło. Zabrakło sztycy?

Edytowane przez Mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze gdzies 3cm do ogranicznika....;) Jaki masz rower zobacze sobie twoja geometrie;)

 

Pozatym mysle ze juz lepiej wieksza rame korygowac poprzez dlugosc mostka niz mala rame poprzez dluzszy mostek...bo to jednak nie to samo...

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez szynas222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie jeżdżę na agang 7.29 xl. na ich stronie są wszystkie dane. wszystkie podkładki dałem na górę, a mostek na minus. mam siodło dużo wyżej od kierownicy. dłonie bolały mnie po długiej przerwie od pedałowania, bez względu na geo roweru. jeździłem wcześniej rowerem rekracyjnym i też dłonie bolały. z czasem to mija. na to nie pomogą żadne czary, rękawice, czy szerokie gripy. trzeba się przyzwyczaić. to jak z pompkami na kostkach.

 

nie ma sensu za bardzo sugerować się ustawieniami mostka u innych. każdy jest trochę inaczej zbudowany. mostek na minus daje lepszą kontrolę nad przednim kołem i poprawia aerodynamikę. mnie pozwala też zająć pozycję, w której efektywniej pedałuję.

Edytowane przez Mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem moze zaryzykuje z tym accentem...zawsze moge dac tam mostek 90;)

 

Czy z krossa mi tam wszystko przejdzie oprocz mostka;)?

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez szynas222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Juz sie ogarnalem oki szukam innej ramy

 

 

To fakt stopni nierozumiem...

 

 

Rozumiem moze zaryzykuje z tym accentem...zawsze moge dac tam mostek 90

 

 

co to da jak rama i tak jest za krotka...wygladam na niej zle

 

Weź się chłopie w garść, bo po przeczytaniu tych postów można się za głowę złapać.

 

Jak chcesz wybrać dobrą ramę, jeśli stopni nie rozumiesz? Pojedź może na jakiś trening otwarty, spotkanie grupy rowerowej, porozmawiaj, popytaj, przymierz się do innych maszyn. Albo zapytaj na forum o najbliższy polecany sklep rowerowy i przymierz się do stojących tam sprzętów. Zdobądź trochę doświadczenia i wiedzy.

 

Inaczej znowu kupisz coś głupiego i będzie "płacz i zgrzytanie zębów"....

 

PS. To nie kwestia tego, czy źle wyglądasz na ramie, ale tego czy jest odpowiednio dopasowana do Twojego gabarytu...

Edytowane przez Herodot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz sie slowek czlowieku....Piszac zle wygladam mial na mysli ze rama ma zla geometrie w stosunku do mnie oraz jest poprostu zamala co odczuwam podczas kazdej jazdy...Niezrozumiales mojego skrotu myslowego...

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tej ramie bedzie pasowac rozmiarowo do mnie?

 

Oto dane ramy:

 

 

XL ma górną rurę w dł. 63,5 cm, rurę pod siodłową dł. 54,61 cm, główkę wysoką na 10,92 cm, baza kół to 112,77 cmMożna się przymierzyć.

 

Główka to 70.5 stopnia a rura podsiodłowa 73 stopnie

 

I zdjecia

Dołączona grafika

 

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...