Skocz do zawartości

[rower] Norco Shinobi 2


dzaku

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zastąpieniem mojego obecnego 26" roweru 120/120 czymś co da trochę więcej radości w górach i w terenie ale jednocześnie pozwoli na bezproblemowe pokonywanie dowolnej długości tras szutrowych/alfaltowych (tak jak obecny rower). 

 

Do głowy przyszedł mi taki rower:

http://www.norco.com/bikes/mountain/all-mountain/shinobi/

 

pewnie w rozmiarze XL (mam 195 cm) i tu niepokoi mnie standover 81 cm. Z jednej strony Norco chwali się tym, że ma "excellent stand-over clearance for a 29er", z drugiej strony taki trance X ma ten paremetr na poziomie 71 cm..

 

 

Czy jest ktoś kto ma doświadczenia z tym rowerem i mogłby opisać, czy moje założenia dotyczące jego przeznaczenia mają sens? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Obawiam się że w Kraju-Raju nikt Ci nie odpowie.

 

Polecam przegladnąć zagramaniczne fora, ze szczególnym uwzględnieniem MTBR.

 

Poza tym Bikeradar ma wrzutke o Shinobi.

 

 

http://www.bikeradar.com/gear/category/bikes/mountain/product/review-norco-shinobi-1-12-45658

 

Również w tym roku Shinobi załapał się w 25-tce kandydatów do tytułu What Mountain Bike Trail Bike of the Year.

 

Nie pamiętam tylko czy dotarł do finałowej 10-tki...

 

Co zasię tyczy przestrzeni na Klejnoty Koronne...

 

29er zawsze bedzie tam miał mniej miejsca bo to 29er. Niezależnie od tego jak wygniesz górną rurkę.

 

Poza tym jeśli porównany Trance X i Shinobi oba w deklarowanym przez producenta rozmiarze XL to Shinobi ma standover 810mm, a Trance X 822mm. 790 ma i owszem, ale dla rozmiaru L... Inna sprawa że każdy producent ma inne faktyczne rozmiary dla poszczególnych literek...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet przeczytałem cały o tym rowerze, recenzje zbiera raczej bardzo dobre, ale co innego rower testowany w Kanadzie czy UK, co innego na naszej beskidzkiej rąbance - miałem nadzieję, że jest na forum może ktoś kto taki sprzęt ujeżdza i może da się przymierzyć: )

 

 

Możesz napisać mi skąd wziąłeś dane na temat Trance'a, bo patrząc tutaj jest 71cm:

http://www.giant-bicycles.com/en-us/bikes/model/trance.x.29er.0/11514/55872/#geometry

 

edit: OK, już widzę, nie doprecyzowałem, że chodziło o Trance'a 29er - swoją drogą ciekawe, że ma górną rurę 11cm niżej niż wersja 26". 

 

Edytowane przez dzaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Nie wiem jak tam Kanada ale w UK też troche skały jest i do tego błota od licha, że Bieszczady wymiękają...

 

PA291192.JPG

 

PA301287.JPG

 

Pytaj poza Polszą, tutaj rowery o większym skoku na Wielkiej Kiszce to jeszcze zupełna egzotyka. Opconalnie spróbuj na EMTB, moze tak ktoś juz coś zapoda...

Tu samo krosiarstwo i maratoniarze :P

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o znaczenie "all-mountain" w Polsce i w UK, czy w ojczyźnie north-shore'a, niż o prześwit (tego chyba akurat Shinobi nie brakuje). 

 

W każdym razie dzięki za pomoc, pomęczę jeszcze w innym temacie specjalistów od przymierzania rowerów na odległość i wtedy poważnie zastanowię się, czy wymieniać rower na którym jeździ mi się dobrze na rower na którym potencjalnie może się jeździć lepiej: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie dzięki za pomoc, pomęczę jeszcze w innym temacie specjalistów od przymierzania rowerów na odległość i wtedy poważnie zastanowię się, czy wymieniać rower na którym jeździ mi się dobrze na rower na którym potencjalnie może się jeździć lepiej: )

 

No i właśnie tu jest "pies pogrzebany" , na odległość nie do końca da się dobrać, a nawet jeśli, to w praktyce można się rozczarować, i to mocno ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję geometrię Norco ze Specem Stumpjumperem FSR, i jeśli mógł byś się przejechać na Specu to odczucia miał byś dosyć zbliżone (rowery w rozm. XL mają bardzo zbliżoną długość ramy horyzontalnie, zbliżoną bazę kół , zbliżoną długość tylnych widełek i do tego kąty są podobne, Spec ma wyższą główkę ramy, ale gdyby przełożyć podkładki to pozycja i prowadzenie były by bardzo podobne  :yes:  - oczywiście praca zawieszenia inna) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam tabelki i rozumiem, że piszesz o Stumpjumperze 26"?

 

Bo przy 29erze chyba L-ka jest bardziej podobna (przy czym rura 468 wymagałaby u mnie chyba sztycy > 400 mm - ależ dłuuugie te Spece..

Edytowane przez dzaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Bo od czasu kiedy na G2 przestano patrzeć jak na zielonego kota idea "długa rama-krótki most" na dobre rozsiadła się w przemyśle rowerowym. Pomijam takie wybryki jak Cube i inne kwadraciaki :sick:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o Stumpjumperze 29" XL (wersja zwykła, nie EVO ) - jest bardzo zbliżony do Shinobi XL - tylko długość ramy horyzontalnie jest w Stumpym o 8 mm większa (ma też wyższą główkę ramy ale nioższy amor - czyli wysokość kokpitu podobna) reszta bardzo zbliżona ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, porównywałem TTH z TTA: /

 

Do tego 20 mm dłuższy mostek i sztycę z offsetem - wiem, że to rzeczy wymienialne, ale przymiarkę mogą popsuć. Nic, wybiorę się kiedyś do Twomarku i zobaczę co będzie dużego, żeby popróbować. Teraz mam ramę "kwardatową", TTH 620, czy też 625, do tego mostek 120 i w sumie jeździ mi się wygodnie, tylko na trudnych technicznie zjazdach czasem coś jest nie tak. Ale nie wiem, czy to kwestia braku myk-myka, wysokiego suportu, czy braku techniki: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...