Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Blue: zrozumialem, tylko posta napisalem niezrozumiale. Chodzilo mi o to ze po przesuniecia siodla w tyl, tak jak piszesz, i dodatkowo mocno wysunietej sztycy z ramy moze sie dosc niebezpiecznie zrobic. Poszukam po sklepach tych cofnietych, moze bedzie cos w przystepnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro potrzebujesz mocno sofniętej sztycy to rama jest dla ciebie za krótka (może lepsza była by 21" ?) - jeśli mocno wysuniesz siodełko do tyłu będziesz miał problemy na bardzo stromych podjazdach , a także trudniej będzie wysunąć tyłek za siodło na zjazdach.

 

W rowerach z dłuższymi ramami nie trzeba stosować sztyc z cofniętym jarzemkiem :

rxcproblack07nh2.th.jpg

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, jak przymierzalem 21" to nie mialem wogole luzu miedzu gorna rura a klejnotami, dlatego zdecydowalem sie na mniejszy rozmiar. Mozliwe ze te wrazenia z mojego przyzwyczajenia do poprzedniej ramy, niedlugo planuje jakis wypad w gorki i wtedy zobacze jak to bedzie na podjazdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekM ma 17" i podobno jest OK a ma 177cm wzrostu. Jaką najdłuższą sztycę można w takim razie do 17" wsadzić i jakiej grubości?

 

Aha jakiego rodzaju są wentyle w A4? Dunlop, Prest?

 

Jaką pomkę proponujecie do tego roweru?

Edytowane przez Tomero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prest , zwykla pompka mozna sobie spokojnie z tym poradzic...

 

 

jeju czy za kazdym razem ktos musi wydziwiac z tymi rozmiarami ramy.... to juz nudne jest :glare:

co do rozmiaru sztycy tez mozna ja wyciagnac i zmierzyc sufmiarka wtedy bedziesz dokladnie wiedzial jaka :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekM ma 17" i podobno jest OK a ma 177cm wzrostu. Jaką najdłuższą sztycę można w takim razie do 17" wsadzić i jakiej grubości?

 

 

Moja sztyca ma około 325 mm i po wsadzeniu na max wystaje około 125 mm. Fi sztycy to 27,2 mm.

Rama 17'' jest dla mnie idealna. Butami o przednie koło nie zachaczam choć mam nr. buta 44 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy...

Dziś wpadlem na pewien pomysł... Nie wiem czy sie uda ale chyba warto sprobować.

Otóz zaistniał pewien problem- mój łańcuch jest zbyt krótki- wszystko przez moja niezdarność:

Pewnego dnia czyściłem łańcuch. W tym celu rozpiąłem go sobie jednak przy operacji rozpinania wybiłęm cały bolczyk z łańcucha. Później motałem się z ponownym jego wsadzeniem ale nie wyszło bo sqbanieć sie zgubił- musalem po raz kolejny skrócić łańcuch o 2 ogniwa czyli teraz jeżdże bez 4 co owocuje hałasowaniem napędu przy mocniejszym wciskaniu pedałów.

 

A teraz do meritum:

Czy ktoś z Was miałby może takie 2 ogniwa? Nie myślę oczywiscie o oddawaniu ale chętnie odkupie cos takiego od kogoś. Bardzo mi zależy na tym i na czasie więc jakby ktoś był zainteresowany sprzedażą prosze o kontakt PM.

Mam nadzieję to się uda.

Pozdrawiam i dziękuje z góry za oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 ogniwa z tamtego skrócenia, ale 3mam na czarna godzine, gdyby co.

 

Mysle, że lepiej kup już sobie drugi łańcuch zapasowy, gdy ten zjeżdzisz.

I tak wypadało by co kilka tys. km zmieniac łańcuch, wiec kupić już teraz nie zawadzi.

Kup dłuższy i weż sobie z 2 ogniwa.

 

 

ps. dziś złapałem pierwsza gumę, a mimo to, zmieniam dętki na jeszcze lżejsze (132 g) :(

Nie wiem czy dobrze robie ale co tam :)

(te seryjne mają 170-175 g Kendy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą tematu, ale może ktoś mi powie jak zlikwidować to, że przy pedałowaniu co chwile w mojej A4 tak jakby łańcuch przeskakiwal do przodu, wchodzi na daną zębatkę, ale później zachowuje się jakby chciał wskoczyć na inną? Jade jade a tu nagle luz na pedałach i i zaraz zaskakuje, i tak co chwile :angry: To strasznie denerwujące, jak to zlikwidować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno masz źle wyregulowane biegi i w pewnych ustawieniach łańcuch nie może sie zdecydować, czy iść po tej czy po tej tarczy :P

 

jesli dobrze zrozumiałem. Możesz to pokrętłem w 15 sek ustawić.

 

ps. toś mnie teraz wystraszył z tymi dętkami 130 g :) tym bardziej ze ja sporo waże.

Chociaz ludzie narzekają własnie na Schwalbe że jakoś mało trwałe w porównaniu z innymi lekkimi.

 

Chyba na maraton pojade z cięzkimi z łatą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No macie racje z tym łąńcuchem- to będzie chyba najlepsze wyjście ;) A moglibyście może mi jakiś taki łańcuch polecić powiedzmy do 50 -60 złotych. Wiem że to raczej mało no ale takie fundusze:(

A co do kół- wczoraj złapałem kapcia pierwszego.. W koncu moglem wyprobowac zestaw łatek ;) hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...