Skocz do zawartości

[rower] Specialized Camber FSR 29 vs Mbike Shottas FS 29ER - Zakup full-a.


lauda86

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, no to jak się ma do tego opinia nabiala z tego wątku: http://www.forumrowerowe.org/topic/117744-rower-specialized-camber-fsr-29-12/

 

dla leniwych:

 

Dedol: 189 cm, 98kg i czy rozmiar L bedzie dobry....

nabial:  zdecydowane tak

marcinusz: am tylko centymetr wzrostu więcej niż Ty i dla mnie podsiodłówka byłaby odrobinę za krótka. Porównaj z obecnym rowerem, tj. jaką masz podsiodłówkę i ile sztycy wykorzystujesz.

 

Hmm...ciekawi mnie jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190cm to taka wartosc graniczna dla speca L, ja jestem wyznawca zasady, ze podsiodlowka ma byc mozliwie krotka, czyli sztyca 400-410mm siega za wezel (jesli ktos duzo wazy, to warto robic odstepstwa)...liczy sie mozliwie duzy przekrok, bo rozne sytuacje np na blotnistych skosach maja miejsce, a klejnoty koronne warto chronic :)

 

rama powinna byc tak dobrana, aby w xc/trailu mostek nie byl dluzszy, niz 110mm - duze zwisy w zadnej z kolowych dyscyplin nie sa zaleta :) Rulez smiga na rowerze 26", w ktorym bedac na pograniczu rozmiaru wrecz wypada wziac wiekszy, bo przekrok z natury jest nizej, baza kol mniejsza, a wiec oczko wieksza rama daje pewniejsze prowadzenie, co w przypadku 29" jest w standardzie, raczej trzeba dbac o to, zeby nie miec za duzego mula

 

193cm to juz rozmiar XL, szczegolnie jak chce sie po prostu jezdzic

 

mbike vs specialized? oszczednosc vs rozum, poza tym lepiej wymienic kola na lzejsze, niz miec ewentualne problemy z rama...niestety mbike jest niewiadoma, sztywniaka jeszcze mozna sobie ryzykowac, ale full to podwyzszone ryzyko

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niczego nie odbiegamy, Spec ma za krótką podsiodłówkę dla takiego eksperymentu (i podejrzewam, że celowo), a XL faktycznie jest dużym rowerem ...

 

Szacuneczek

 

Ja na XL muszę sztycę (400) wyciągnąć na dozwolonego maksa żeby prawie porostować nogę (94cm/196cm). W związku ze złymi doświadzeniami zakupiłem 450 żeby trochę więcej w ramie siedziało,  - pęknięta rama na 26....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co to za logika? Trochę to uproszcze, ale twierdzisz, ze ktoś ma kupować mbike'a i nie patrzeć, ze spec od lat sprawdzony, pewny i dopracowany, bo mbike jeszczevświerzy i biedaczysko nie miało czasu na poprawki? Tzn. kup zajechana auto, a nie zadbane, bo te zajechana tez jest fajne tylko właściciel nie miał czasu zadbać ;)

 

po primo gdzie j stwierdziłem,ze ma kupic Mbika????

po drugie przeczytaj co  ja pisałem ...a nie wyjezdzasz mi to ze spec sprawdzony  i  swoją filozofią o autach...ja pi....

 

za speca  trzeba więcej zapłacić ze wzgęldu na marke w porownaniu z innymi firmami. Ma gorszy osprzęt niż inne i tak będzie droższy.

Edytowane przez wojciecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to prawda jest sprawdzony........

można to rozpatrywac na dwojako

1 spec ma sprawdzony system amortyzacji , czyli "lepszą" ramę , niestety osprzęt bardzo średni -> z czasem można tuningować części które i tak się zużywają

2 mbike sprawdzony osprzęt (napęd i amortyzatory) , rama jest świeża pierwszy full tej marki -> rama teoretycznie niszczy sie najwolniej więc ....

 

wyciągnij wnioski!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat się mocno rozwinął co bardzo mnie cieszy.

 

Zacznę od tego że według producenta rozmiar L w Specu ma krótszą rurę niż w mbiku 20. Jeśli przyjąć że Mbike ma faktycznie TTH 63 cm, a spec w rozmiarze L 61,3, a XL natomiast 64,2. Plasuje więc  to Shottasa pomiędzy nimi.

 

Niestety Canyona nie możliwości częściowego rozłożenia na raty więc odpada. Specialized mogę dodatkowo kupić w okazyjnej cenie 5999zł, więc jest 1k tańszy od Mbike.

 

Po środzie i wizycie w sklepie i oględzinach roweru będę wiedział więcej. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mie wiem gdzie Ty wynalazłeś taką TT w Mbiku ..., jedyną jaką można znaleźć w Shottas FS 29 - jest 585 przy 20" ... jeśli nawet jest to po osi rury górnej, to jest mniej niż spec L :blink:

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...