Skocz do zawartości

[do 1300 zł] Lazaro Integral czy Kands Maestro


Rekomendowane odpowiedzi

@@tigerr,

nie dzwoń tylko pisz.

różnice są ale znikome, w codziennej jeździe bez znaczenia - wszystko się w tym momencie sprowadza do tego, czy taka róźnica cenowa jest dla Ciebie jakimś argumentem czy nie, a jesli nie to pozostają już tylko względy estetyczne :)

Jeśli chodzi o Lazaro to wydaje mi się, że powinny wrócić w przeciągu tygodnia na allegro. Dziś po sprzedanych 99 sztukach, sprzedający zakończył aukcję mimo, ze wystawionych było 199. Mocno podejrzewam, że zwyczajnie w świecie nie wyrabia i chce na spokojnie ogarnąć i zrealizować złożone do tej pory zamówienia (a przecież wystawia i sprzedaje nie tylko Integrale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka różnica w cenie nie ma dla mnie dużego znaczenia, nie mam jednak dużego ciśnienia żeby rower mieć już lada dzień więc gdyby pojawiły się lazaro integral chyba ku nim bym się bardziej skłaniał. Często wożę dziecko w foteliku wtedy przy schodzeniu z roweru nie mogę za bardzo go przechylać więc podejrzewam że w kandsie te linki u góry by mi jednak nieco przeszkadzały.

Odnośnie lazaro integral z ramą 19" odpisali mi że waży 13,7kg

Przed zakupem podejdę jeszcze po sąsiedzku do rowerowego i zapytam o ich ofertę (oferują Krossa i Wheelera) może przedstawią jakąś ciekawą alternatywę :)

np: http://www.szumgum.com/rower-turystyczny-meski-kross-evado-1-0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się dodzwonić i dowiedzieć, że wg sprzedawcy różnice między tymi modelami to przede wszystkim amorek (blokada i jej brak) oraz rama w kandsie jest niby bardziej fikuśna (ma nieco inny kształt) ale nie wpływa to na geometrie roweru i pozycje rowerzysty- pytałem o to bo kands jest wystawiany w kategorii cross a lazaro w kategorii trekking, ale sprzedawca powiedział że to tylko dlatego żeby więcej osób oglądało ich rowery :)

 

@Piehursson miałeś racje- nie wyrabiali się z lazaro dlatego wstrzymali ich sprzedaż. Mają znów być dostępne w okolicach soboty ;)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kands maestro to fajny mul roboczy. po miescie cie powiezie, po dziurach lekko wytrzepie, szutry mu nie straszne. lubi asfalt. linki puszczone gora ramy to plus w sytuacji, gdy trzeba rower na ramieniu nosic. maestro to generalnie rzecz biorac dobry, wytrzymaly rower, ktory jest podatny na modernizacje. mozna mu zalozyc opony 29 calowe, sam mam 29x2,25. i nie ma problemu z ich ulozeniem sie na obreczach ani z zapasem miejsca w amortyzatorze czy miedzy widelkami z tylu. jeszcze nad wymiana amora sie zastanawiam, aktualny na rst blaze t chce wymienic, mozna go za 2 setki kupic... 

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, bo chyba nie rozwinsles tej kwestii w wątku o lazaro, jak maestro spisuje się jako 29er? Interesuje mnie jak że zwinnoscia tego roweru, bo o ile zmiana opony nie jest problemem to już na geometrie ramy nic nie poradzisz :)

 

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze ? ja i tak jako mieszczucha go uzywam. zmiana na 29x2,10 a pozniej na 29x2,25 to moj , autorski ?, pomysl. warze okolo 100 kg i na 28x 1,6 nie czulem sie ,,bezpiecznie'', zwlaszcza ze wroclaw dziurawy i kraweznikowy jest. natomiast co do zwinnosci, prawda jest taka, ze moc musisz miec w kopytach, by na najtwardszym przelozeniu jechac. mysle, ze to czy masz 28x1,6 czy 29x2,25 to drugorzedowa sprawa. glownie o moc w nogach idzie, tak by 48x11 napedzac. ja osobiscie na takiego hardcora pozwalam sobie jedynie na trasie mi znajomej, gdy wiem ze asfalt mnie czeka. natomiast po miescie preferuje 38x 6-7-8 bieg z tylu. wowczas, mam zapas mocy i predkosci jednoczesnie. czyli, cala filozofia w tym, by jezdzic jak najwiecej, sile i wytrzymalosc w sobie wyrabiac. a gdy to uzyskasz to o moc, o przyspieszenie martwic sie nie musisz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc zwinnosc miałem na myśli jego możliwości skrętne przy tej geometrii w terenie :) czyli przy wykorzystaniu jak klasyczne 29, teraz już wiem, że uzywasz go jak do tej pory więc pytania nie było ;)

 

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie, to zastanawialem sie czy przy wiekszym balonie, opony nie beda zaczepialy o  buty .i  nie zaczepiaja . natomiast,  wieksza opona (obwod i balon) to lepsza trakcaja, wieksze panowanie nad rowerem w piasku czy blotku. i w sniegu, wszak zima tez jazde uskutecznialem. dodam, ze na podstawowych oponach tez da sie jezdzic. natomiast po ich zajechaniu, stojac przed wyborem nowych, warto opcje 29' er rozwazyc.   

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się do tematu...

 

Również rozważam zakup Kandsa Maestrohttp://allegro.pl/niepokonany-super-szybki-cross-28-kands-maestro-i3227022700.html

 

Zastanawiam sie jednak czy nie lepszym roziązaniem byłby Northtec Caledon: http://allegro.pl/show_item.php?item=3220982495&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62,

 

gdyż mam 190cm wzrostu, 100kg wagi i obawiam się że 21" rama mogłaby być dla mnie za mała. Z kolei jak znalazłem gdzieś nie wiem czy realne wymiary to 23" rama northtec'a wcale nie jest dłuższa, wiec kto wie czy odczułbym jakąkolwiek róznice....

Northtec jest troche cięższy, droższy i to jest minus, a jak wypada pod względem osprzętu i innych rzeczy na których znacie się w przeciwieństwie do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek a te oponki 29 to masz takie miejsko terenowe czyli środek prawie płaski(asfalt) a bok szeroki terenowy(gdy wjeżdzasz na piasek) bo tkie rozwiazanie załatwiało by sprawe tak mam teraz w kołach 26.

Bakuś mam ten sam problem cały czas staram się kogoś znaleźć w okolicach Poz z taką ramą;) z podesłanych mi wymiarów w innym temacie wynika, że rowerek jest dość zaskakująco długi jak na ramę 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek a te oponki 29 to masz takie miejsko terenowe czyli środek prawie płaski(asfalt) a bok szeroki terenowy(gdy wjeżdzasz na piasek) bo tkie rozwiazanie załatwiało by sprawe tak mam teraz w kołach 26.

Bakuś mam ten sam problem cały czas staram się kogoś znaleźć w okolicach Poz z taką ramą ;) z podesłanych mi wymiarów w innym temacie wynika, że rowerek jest dość zaskakująco długi jak na ramę 21.

 

No właśnie. Z tego co znalazłem rama kandsa 21" jest 5cm dłuższa niż northitica 23". Ciekawe jak z wysokością od ziemi....

 

Napisałem do sprzedawcy z prośbą o dokładne wymiary, bo aż sie wierzyć nie chce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Również zastanawiam się nad tymi dwoma rowerami. Mam jednak pytanie orientujecie się który rower (Lazaro czy Kands) ma mocniejszą rame?
Zależy mi na tym by rama wytrzymało kilka lat bez pęknięcia/ złamania - wiadomo osprzęt można wymienić a rama troszkę kosztuje.

Może różnica w cenie wskazuje an to że jednak Kands ma mocniejszą rame? Będę wdzięczny za podpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama crossowa peka ? od czego ? od zjazdow po korzeniach i kamieniach przy predkosci 50 km/h ? przy zeskokach z metrowych przeszkod ? prosze cie, cross nie do tego sluzy. poza tym, rama z kandsa czy northteca jest warta, nowa, moze z 200 pln. to przerzutka slx bywa drozsza ... opony po nadmuchaniu ich do 3,5 bara sa twarde, 29x2,25, ich ksztalt jest taki, ze na twardym terenie zostawiaja waski slad za soba. na przyklad: widac to gdy kałuże sie przejedzie. wowczas za rowerem zostaje cienka slimacza sciezka a nie slad grubosci dedykowanych 2,25 cali. co do kandsa i northteca. to ten 1 ma lepsza przednia zmieniarke, lepsza kasete, i jest kapke tanszy. jesli wybierasz sposrod tych 2 to bierz ten rower , ktory bardziej ci sie podoba. i w droge !

 

 

pozdrawiam. 



chyba ze cisnienie w granicach 2,5 bara sie trzyma. wowczas opona ladnie sie rozplaszcza. i toczy z duuuzym oporem, choc taki zabieg w piaskowo-blotkowym srodowisku jest nader wskazany. 



zeby bylo ciekawie mam zarowno kandsa jak i northteca. obie ramy dobrze sa wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze cie, ramy mtb sa po 3 setki to i crossa za 2, 3 mozna wyrwac...



tu masz rame za 299 pln a i pewnie kilka dyszek mozna z ceny urwac ... http://allegro.pl/rama-xc-mtb-26-16-leader-fox-evolution-2012-i3242399321.html   . tu za 145pln  http://allegro.pl/rama-trekking-gwint-wloski-62-56-adventure-i3257488978.html  . tu za 150pln http://allegro.pl/rama-meska-28-trekingowa-i3256910982.html   . przy pewnej dozie cierpliwosci wyrwiesz nowa rame za 2 setki. a wracajac do ramy z maestro 2011 to poza drobnymi odpryskami od stojakow rowerowy to moja rama, rowerowa  :thumbsup: , ma sie bardzo dobrze. rower wozi mnie, 95 kg wieprza, po dziurawych ulicach, szutrach itp. 

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze cie, ramy mtb sa po 3 setki to i crossa za 2, 3 mozna wyrwac...

 

tu masz rame za 299 pln a i pewnie kilka dyszek mozna z ceny urwac ... http://allegro.pl/rama-xc-mtb-26-16-leader-fox-evolution-2012-i3242399321.html   . tu za 145pln  http://allegro.pl/rama-trekking-gwint-wloski-62-56-adventure-i3257488978.html  . tu za 150pln http://allegro.pl/rama-meska-28-trekingowa-i3256910982.html   . przy pewnej dozie cierpliwosci wyrwiesz nowa rame za 2 setki. a wracajac do ramy z maestro 2011 to poza drobnymi odpryskami od stojakow rowerowy to moja rama, rowerowa  :thumbsup: , ma sie bardzo dobrze. rower wozi mnie, 95 kg wieprza, po dziurawych ulicach, szutrach itp. 

 

 

pozdrawiam.

Przecież ta Leader Fox to od dawna jedyna sensowna tania rama xc w tym przedziale cenowym, w dodatku jak widać za tę cenę do dotania tylko 16".

Po pierwsze mówisz, że można wyrwać też do crossa, to pokaż, bo wysyłasz linki do jakiegoś badziewia ze sterami 1" i geometrią czołgu lub niemalowanej, nieznanego pochodzenia. Pokaż mi aukcję taką jak ta pierwsza, gzie normalny sprzedawca sprzedaje większą ilość nowych, kompletnych ram (tzn. pomalowanych, wiadomej produkcji) za 200zł. Wierz mi, że gdyby taka istniała, to nie czekałbym dwa tygodnie na Lazaro, tylko kompletował części. 

Właśnie, tu jest po drugie - nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie 300zł to nie 200. Ale przynajmniej zbliżasz się do rzeczywistej wartości ramy - gdyby była w sprzedaży oddzielnie, to pewnie za 300-400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zrezygnuje z kandsa. Lepsza wydaje mi się będzie dla mnie rama 23", chociaz pomiedzy 21" nie ma az tak wielkiej roznicy. Apetyt rośnie w miare jedzenia wiec northteca chyba tez odpuszcze. Aktualnie faworytem moze tez z racji bliskiego serwisu jest Unibike crossfire za 1600zl, chociaz kusi mnie rowniez viper w okazyjnej cenie 1900. Myslicie ze warto doplacac? Czy moze jednak zdecydowac sie na tego northteca caledona pomimo braku sklepow z nim w okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ileż ja się naczytałem o tych dwóch rowerach. Teraz jak na złość pojawił się na Allegro Lazaro Integral V3 w cenie 1099 zł.

 

Różnica między Maestro to aktualnie 150 zł. 

 

Teraz pytanie...

Czy na 180 cm wzrostu, 80 kg wagi i 85 cm do krocza rama 19" będzie dobra (nie za małoa)? Styl jazdy -> w 99% miasto, ścieżki rowerowe. Za jakiś czas siedzisko dla małego dziecka jako bonus.

 

Czy do takich zadań Integral V3 będzie dobry? Czy kształt ramy roweru wymusza pozycję bardziej pochyloną, czy można się bardziej wyprostować?

 

(preferuję bardziej siedzieć niż leżeć a i ważne są dla mnie "klejnoty" :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

W aktualnym rowerze (który dostałem przy okazji bierzmowania, jakieś 13-14 lat temu) mam ramę 17" i koła 26". Kurde te większe koła mnie kuszą.

 

Dodam, że Lazaro Integral V3 z opcją wymiany amora na taki który można zablokować, mają być dostępne po 8 czerwca. Aktualnie bf-bike podobno nie ma tych amorków.

 

Miejcie to na uwadze kupując rower!

 

p.s. Mi ten amorek do szczęścia w ogóle nie potrzebny. Z chęcią wziąłbym opcję "bez".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

... opony po nadmuchaniu ich do 3,5 bara sa twarde, 29x2,25, ich ksztalt jest taki, ze na twardym terenie zostawiaja waski slad za soba. na przyklad: widac to gdy kałuże sie przejedzie. wowczas za rowerem zostaje cienka slimacza sciezka a nie slad grubosci dedykowanych 2,25 cali. co do kandsa i northteca. to ten 1 ma lepsza przednia zmieniarke, lepsza kasete, i jest kapke tanszy. jesli wybierasz sposrod tych 2 to bierz ten rower , ktory bardziej ci sie podoba. i w droge !

A powiedz proszę czy musiałeś zmieniać dętki w przypadku zmiany opon?? jaka to marka/model tej opony? i jeśli to nie problem to wrzuć fotki jak to wygląda przy amorze i przy ramie, zastanawia mnie czy przy delikatnie scentrowaniu koła nie zacznie ono trzeć o ramę, przy dłuższych wycieczkach może to być problem. Sam pomysł mi się podoba i sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a co powiecie w tym przedziale cenowym o rowerku Romet Orkan 2.0 M?

Bardzo mi się podoba.

No osprzęt ma trochę niższy niż lazaro, ale ja pewnie z czasem czy z alivio czy z niższego wskoczę na LX'y, także jakoś bardzo mi tu nie zależy bo i tak prędzej czy później do wymiany pójdzie

(pewnie te LX'y nie są mi jakoś mega potrzebne, ale w poprzednim rowerze miałem i przyzwyczaiłem się do jakości i precyzji pracy)

 

Co do wielkości ramy... ja mam 172cm wzrostu i krok mam na wysokości 78cm to kierując się tą tabelą 

 

http://rower.com.pl/index.php?main_page=page_9
 

 

 powinienem mieć coś pomiędzy 17" a 18".

Siadałem na Authorze 16" był trochę za mały ale jakoś bez tragedii, natomiast Kross 19" był dużo za duży.

 

Myślicie, że 17" takiego Rometa czy Lazaro nie będzie dla mnie za mała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na probe wzialem author gripster 29x2,10 . ladnie weszly na obrecze dedykowane pod 28'' kola. a ze bylo duzo miejsca w widelkach i amortyzatorze to po ponad roku zmienilem na schwalbe rapid rob 29x2,25. tez pasuja. mialem do tej pory, przez ponad 2 lata uzywania roweru, ze 2-3 centry. opona, jej wielkosc i balon, nie wadzila o widelki czy amora. detki to tez schwalbe av19. z zaworem samochodowym. cena detek to okolo 17 pln za sztuke. opony okolo 55 pln sztuka. dodam, ze o kandsie maestro mowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...