Skocz do zawartości

[Aplikacja] Nawigowanie po wyznaczonej trasie.


Gość TheMan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TheMan

Witam,

 

Mam w planach przejechać około 40 kilometrów z obecnego miejsca pobytu do rodzinnego miasta. Uniknąć chcę ruchliwej drogi krajowej i znalazłem dojazd drogą bardziej poboczną. Problem jest w tym, że drogi tej nie znam, ulic jest dość sporo by zapamiętywać, a zatrzymywanie się co chwilę i sprawdzanie kartki lub mapy zabija radość z jazdy rowerem.

 

Tutaj pojawia się moje pytanie: czy istnieje aplikacja, która ponawiguje mnie po uprzednio wyznaczonej trasie?

 

Myślałem, że mapy Google pomogą, ale tam mogę wyznaczyć sobie trasę, zapisać i na telefonie z androidem tylko ją odczytać i nawigować do jednego z puntów na jej trasie i to też według drogi jaką wyznaczy aplikacja, a nie, którą sam zaplanowałem.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automapa- opcja "prowadz przez" i wyznaczasz punkty trasy, lub....

Program "Trekbuddy" i wczytanie gotowego śladu GPS w postaci pliku GPX.

Trekbuddy ma tą przewagę że istnieją wersje programu praktycznie pod każdą platformę, ogólnie dla mnie program rewelacyjny.

Slady gpx np: z tąd....

http://www.gpsies.com/home.do;jsessionid=5F91F9F87EC1F4A96EB4758DE96F0EEB#10_51.41034247807634_19.694366455078125_mapQuest

Nieprzekopana skarbnica śladów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam trekbuddy :)
W necie można znaleźć szczegółowe info na temat instalacji progrmu jak i tworzeniu map za pomocą "Mobile atlas creator" :)
Można także oczywiście wgrać gotowe ślady, o czym pisał kolega wyżej :) Genialny program :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

Automapa- opcja "prowadz przez" i wyznaczasz punkty trasy, lub....

Program "Trekbuddy" i wczytanie gotowego śladu GPS w postaci pliku GPX.

Trekbuddy ma tą przewagę że istnieją wersje programu praktycznie pod każdą platformę, ogólnie dla mnie program rewelacyjny.

Slady gpx np: z tąd....

http://www.gpsies.com/home.do;jsessionid=5F91F9F87EC1F4A96EB4758DE96F0EEB#10_51.41034247807634_19.694366455078125_mapQuest

Nieprzekopana skarbnica śladów.

 

 

Ja także polecam trekbuddy :)

W necie można znaleźć szczegółowe info na temat instalacji progrmu jak i tworzeniu map za pomocą "Mobile atlas creator" :)

Można także oczywiście wgrać gotowe ślady, o czym pisał kolega wyżej :) Genialny program :)

 

Drodzy Panowie, powiedzcie mi jeszcze, czy trekbuddy potrafi nawigować głosowo? Nie ukrywam, że telefon wożę w plecaku, więc nie mam możliwości spoglądania na ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie endomondo. Zamierzam  sobie jakiś telefon sprawić, by móc z tego programu korzystać. Pytanie jakie aplikacje powinien mieć. na pewno GPS ale co jeszcze i czy korzystanie z tej aplikacji i endomondo jest płatne? Może orientujecie się w najtańszej wersji? Dzięki z gory za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie odnośnie endomondo. Zamierzam sobie jakiś telefon sprawić, by móc z tego programu korzystać. Pytanie jakie aplikacje powinien mieć. na pewno GPS ale co jeszcze i czy korzystanie z tej aplikacji i endomondo jest płatne? Może orientujecie się w najtańszej wersji? Dzięki z gory za pomoc :)

W

Wystarczy wbudowany moduł GPS i nic więcej :)
Korzystanie zarówno z endomondo jak i trekbuddy jest w całości bezpłatne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu szukać aparatu z GPS, niepotrzebny android?

 

Nie :)

Zwykły GPS i wsio działa :)

 

 

SGS+ na androidzie.

 

A nie lepiej kupić jakiś fajny uchwyt na telefon na kierownik, zamiast szukać aplikacji z głosowym naprowadzaniem? :)

Takiej aplikacji za free raczej nie znajdziesz, a jak masz płacić na gps-a z lektorem, to lepiej kupić uchwyt i mieć tel w zasięgu wzroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Co myślicie o nowości w Google Maps - widok tras rowerowych? Nawigacja w tej aplikacji działa inaczej niż wymienione tutaj. Nie trzeba wrzucać wcześniej wyznaczonej trasy. Działa jak typowa nawigacja samochodowa. Wpisujemy cel podróży, wybieramy nawigację po trasach rowerowych i jedziemy... Są dostępne podpowiedzi głosowe. Wydaje się być ciekawą alternatywą. Obecnie jest w wersji beta. Ktoś już może testował? Ja mam zamiar w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mówię o aplikacji na Androida. Może nie jest to do końca to o co chodzi autorowi tematu, ale też możemy wyznaczyć trasę i po niej nawigować. Dzięki temu, że są uwzględniane drogi rowerowe, mamy więcej możliwości niż ze zwykłą nawigacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo fajna jest ta nawigacja z google z wyborem tras rowerowych, jeszcze się na niej nie zawiodłem a cały sezon z nią jeżdziłem praktycznie.

Jedyna kwestia która mi brakuje to zaplanowanie trasy. Szkoda że nie można w domu ustalić sobie trasy a potem ją wgrać do telefonu tak byłoby extra.

Wiem wiem zaraz ktoś napisze, że trackbudy ma tę opcję ale mogłoby mieć google są komunikaty głosowe i byłby w tedy darmowy komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...