Skocz do zawartości

[powrót na rower] od czego zacząć po kilkuletniej przerwie?


Griszaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Po klku latach (już prawie dziesięć będzie) mam zamiar wrócić do jazdy na rowerze. Na początek oczywiście spokojnie, głównie dojazd do pracy. 5 lat temu, będąc pieszym, potrącił mnie samochód i miałem poważne (składane operacyjnie z użyciem metalowego "pręta" i śrub) złamanie kości udowej.

Czasem "czuję" tą nogę, głównie jak za długo siedzę lub kucam bez ruchu.

Jak po takiej przerwie wrócić na rower?

 

Inne pytanie to gdzie na tym forum najlepiej szukać informacji na teat kupna nowego roweru, bo tematów o tym jest bez liku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powrotem po poważnym urazie to nie forsuj organizmu. Spokojne tempo. Ogólnie bez szaleństw.

Z rowerem napisz jak jeździsz (będziesz jeździł) i ile możesz na ten cel przeznaczyć.

 

 

Szaleć zamiaru nie mam. Bardziej boję się, że zapomniałem już jak się jeździ i czy się nie zbłaźnię przy kupnie podczas jazdy próbnej jak równowagi nie utrzymam :-)

Droga do pracy jest krótka, około 5 km. Część po ulicy, trochę ścieżką rowerową i kawałek na skróty przez łąkę. Chciałbym się zmieścić w kosztach rzędu 1600-1800 zł za rower plus oświetlenie czasem do pracy na 3 wnocy muszę dojeżdżać).

rozmiar po tym co poczytałem to rama przy wzroście 179 cm to powinna być 19 cali (myślę nad rowerem tzw. górskim raczej), koła 26 mi całkowicie wystarczą.

Na obecnej technologii rowerowej nie znam się nic a nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast MTB proponowałbym Crossa. Skoro nie będziesz szalał i głównie jeździsz po drogach utwardzonych będzie on lepszym wyborem.

http://unibike.pl/crossfiregts.html

Tutaj masz dość ciekawą propozcję. Cenę pewnie można jeszcze trochę zbić, więc zostanie na lampki i kask.

 

 

dzięki za pomoc, pytanie na temat roweru zadam ponownie w bardziej odpowiednim do tego dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...