Skocz do zawartości

[tarczówka na tył] Avid, Hayes, Black Box, Shimano...


mozg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem ze wszystko sie powtarza, wiem ze wszystko bylo walkowane. Czytalem posty na forum ale nadal mam mentlik w glowie. Chce kupic tarczowke na tyl (brak mocowan na ramie na v`ki). Zdania sa podzielone co do Mx2, Avida, Black Box`a, i Shimano Deore BR-M535. Chodzi mi glownie o bezpieczenstwo, hamulec ktory przy mojej wadze zblokuje kolo w razie potrzeby w ciagu chwili. Zalezy mi rowniez na bezawaryjnosci.

I jeszcze jedno musze rowniez wymienic tylna piaste center lock czy tradycyjne mocowanie na 6 srob?

Prosze o pomoc specow w tym temacie... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat... na poczatek zadaj sobie pytanie do czego potrzebny Ci ten hampel ?

Po drugi ja bym obstawal za avidem poniewaz bedzie bardziej bezobslugowy niz hydraulika, co prawda rzadko to sie zdarza ale moze przytrafic sie zerwanie przewodu koszt nowego to okolo 50zl minimum przy mechaniku 10zl pancerz plus linka chociaz aby zerwac linke trzeba byc niezlym asem :-) Jezdzilem na avidzie bb5 z tarcza 160mm naprawde hamulec to brzytwa... jednym palcem blokujesz kolo. Jezeli nie potrzebna Ci jest bdb modulacja jak w przypadku hydraulikow kup mechanika i zaoszczedzisz kasy i na pewno czasu, i serwisow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zdecydowałbym się na Avid'a BB5, zwłaszcza, że szukasz hamulca na tył. Na przód do XC wstawiłbym tarczę 180mm, na tył 160mm. BB5 jest relatywnie tani, bardzo mocny i w miarę bezobsługowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystanie XC na razie jako wprawka do czegos mocniejszego wiem ze nalezy zaczac od XC. Wiec potrzebuje hampla do takiego rodzaju jazdy. Pozniej chce sprobowac sil we freeride. Czy w tym przypadku potrzebny mi bedzie hamulec z lepsza modulacja?

 

Ok poczytalem dokladniej forum i wybralem avid`a bb5. Teraz tylko prosze o pomoc gdzie moge taki hampel kupic najtaniej?. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...