Skocz do zawartości

[rower] Cube Aim Disc 29 Grey/Green 2013 vs Kross level B3


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do kupna 29'erka ;] Ostatnio w sklepie rowerowym oglądałem właśnie wyżej wymienione rowerki. Zastanawiam się który wybrać. Ogólne założenie to jazda do pracy + wypady do lasów/górzystych terenów. Jeśli chodzi o mnie to mam 2m wzrostu i ważę 97kg. Mój kapitał niestety nie przekracza 2.5k zł.

 

http://www.kross.pl/pl/2013/mtb-xc29/level-b3-29er

http://www.cube.eu/en/hard/cross-country/aim-disc-29/

 

Z góry dziękuję za wasze sugestie i opinie ;]

 

Edytowane przez kregiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolałbym CUBE, na krossach jeździ pół polski, jeśłi są w porównywalnej cenie, bo osprzęt tak, to brałbym CUBE.

Są w tej samej cenie. Pan ze sklepu powiedział że kross ma lepszy osprzęt ale Cube za to wytrzymalszy. Czy to prawda ? 

Edytowane przez kregiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierz Kross-a lepszy osprzęt i wcale nie jest prawdą że pół polski ma kross-y w Bydgoszczy sporadycznie widywane są Hexy/Lvl więcej widuje właśnie Analogów i innych rowerów Cub-a 

Mi osobiście nie zależy na rowerze którego jest mniej tylko na rowerze który ma lepszy osprzęt i będzie wytrzymalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden nie ma dobrego osprzetu i zakup ich to wyrzucona kasa w błoto! Ale ładniej wyglada Cube to najwieksza zaleta tej marki

 

 

Postaraj sie uzbierac jeszcze kilka groszy i kupic przynajmniej Cuba analoga , a na pewno bedziesz bardziej zadowolony .

Cube wcale nie jest wytrzymaly (moja rama pękła po roku) , i do tego nie ma tam zadnej sensownej geometrii i zaniza swoj rozmiar

 

 

 

 

Edytowane przez GhOsTwrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga różna. Pewnie wynika z osprzętu. GEO to samo. Może się przyda: http://magazyn.bikelife.pl/stories/cube-analog-29. Poszukaj dokładnie szczegółów . Na pewno znajdziesz. Im droższy kupisz, tym dłużej będziesz patrzył na niego z szacunkiem. Coraz droższe elementy chodzą płynniej. Nawet się nie zastanawiaj nad tańszymi rozwiązaniami.  Powodzenia - posiadacz Czarnej Żmji LTD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie... Wolałbym rocznik 2012, a te 500 zeta przeznaczyć na wymianę amortyzatora..

 

A nie mógłbym zostać przy tym zamontowanym amorze ? Ogólnie fajnie by było się zmieścić w granicy 2.5k. Odradziliście mi już Aim'a, zatem mam nadzieje że ten Analog 2012 będzie w porządku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak postaram się skołować 5 stówek i wziąć tego analoga 29 2013 ;]

Ale ja nie rozumiem, czemu miałbyś dozbierac te 5 stów... Staraj się o rabat, a jeśli sprzedawca będzie nie ugiety to zmień sklep.

Ps. Jak by ci się udalo dozbierac, to za kwotę 3k jest dużo ciekawszych bike-ów... niż ten cube...

Edytowane przez cr4zylucky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie rozumiem, czemu miałbyś dozbierac te 5 stów... Staraj się o rabat, a jeśli sprzedawca będzie nie ugiety to zmień sklep.

Ps. Jak by ci się udalo dozbierac, to za kwotę 3k jest dużo ciekawszych bike-ów... niż ten cube...

To powiedz do jakiej kwoty powinienem zbić ? Jakie według ciebie rowerki są ciekawsze za 3k ?

Facet ze sklepu powiedzial ze z rabatem ciezko z racji ze jestt sezon. Na rabat moglbym liczyc pprzy rowerach rzedu pow 6k.... Dodal ze najwyzej moze dorzucic jakis bidon, licznik cos pomyslimy. Srednio mnie to zachecilo.

Edytowane przez kregiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Analoga z 2012r. i tyle z 2013 ma gorszy sprzęt. Nie wiem po co 

cr4zylucky
każe Ci dobijać do 3k za taką kwotę sam bym już składał 29er'a


Masz tu kilka ciekawy ofert 
http://allegro.pl/corratec-super-bow-29-3x10-germany-jakosc-i3191188033.html

A
le nie oszukujmy się za te zaoszczędzone 500zł możesz wymienić korbe ,przerzutke lub amora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...