Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła mi z kołami jako coś, z czym sprzedający nie miał co za bardzo zrobić (albo nie miał czym odkręcić) i zaskoczyła mnie znacznie lepszym stanem niż moja obecna dogorywająca:

Zdobyczna

 
Pytanie tylko czy aż tyle lepszym, żeby nowy łańcuch połknęła? Może można lekko poprawić czy złom jednak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ogólnie jest ładnie, kaseta zużyta w miarę równomiernie, nowy łańcuch powinien sie przyjąć, na ostatnich może lekko przeskakiwać ale raczej sie ułoży. Korba też jest ok, choć już sie pojawiają zęby rekina i należało by sie tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że z czasem trzeba będzie wymienić te elementy - to mogę Ci zagwarantować. Ale kiedy to będzie tego na pewno nikt Ci nie powie, bo nie wiemy jak jeździsz, ile, oraz co najważniejsze jak dbasz o napęd. Na pewno te elementy na zdjęciach nie są na wykończeniu, być może mają połowe swoich "mozliwości" wykorzystane, kupujesz sprzętu używany, nie znamy ceny całości aby się do czegoś nawet odnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

Potrzebuje pomocy w ocenie stanu korby rowerowej firmy FSA w rowerze Focus. 

 

Zastanawiam sié nad kupnem roweru z ponizej pokaza korba przednia. Za bardzo sie nie znam na rowerach dlatego tworze ten temat. Na moje oko to korba jest w zlym stanie ze wzgledu na rdze, aczkolwiek moze to nie byc nic zlego- nie wiem nie znam sie jak wczesniej wspomnialem.

Rower ma kosztowac 1200zl. Reszta osprzetu jest w stanie bardzo dobrym tylko ta korba jest tak jakby na pierwszy rzut oka wadliwa. Prosze o pomoc!

Załączone pliki

 

post-165495-0-59041800-1370182967_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-165493-0-78695100-1370197355_thumb.jpgWitam

Potrzebuję porady. Jadąc na rowerze po generalnym remoncie okazało się że kręcąc pedałami korba przeskakuje mi o kilka centymetrów tzn. nacisnę, przeskoczy o kilka centymetrów i znowu się trzyma na pół obrotu i w kółko tak samo. Dzieje się tak na 5,6 biegu. Łańcuch często czyszczę, ale może wymaga wymiany jak i wolno bieg. Chciałbym poprosić o poradę doświadczonych osób, które wiedzą co jest żle. Rower ma ponad 15 lat, może czas coś w nim wymienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez Puklus, 3 Czerwca 2013 - to nie jest temat na takie dyskusje, tutaj tylko stan zębatek.
Ukryte przez Puklus, 3 Czerwca 2013 - to nie jest temat na takie dyskusje, tutaj tylko stan zębatek.

Witam Panowie.

Mam taki problem. 

Kupiłem sobie korbę Alivio na mocowaniu octalink.

Wszystko dobrze zamontowałem. 

Pojawił się problem, gdyż cała korba jak nią kręcę lekko boksuje na boki.

Nie mam tu na myśli żadnych luzów bo takowych nie ma.

 

Teraz pytanie, czy możliwe jest, że cała korba jest lekko wygięta czy to raczej coś jest z ramą nie tak.

Rower jest ok. 5 letni, cały czas serwisowany moimi rękami. Nie miałem żadnych wypadków, dlatego bardzo mnie to zastanawia.

Dodam, że korbę kupowałem nową razem z suportem.

 

 

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...