Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

O nowym łańcuchu zapomnij, końcówka kasety sie kończy, korba - środkowa do wymiany lub poprawek. Wiec jak ci powiedzieli albo kupujesz cały zestaw kaseta + łańcucha albo dojeżdżasz to co masz.

 

 

Blat 32 w korbie do wymiany, do tego koronka 11T też już zużyta - chyba jeździsz na przekosie że masz tak zużyte koronki ;p.

 

Dzięki za pomoc, czyli jednak nie chcieli naciągnąć mnie w serwisie. Nigdy nie jeżdżę ustawiając łańcuch po skosie.

Kupiłem już łańcuchy i kasetą, teraz pozostało dokupić blaty 32 i 44.

 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na ten temat:

 

t8sw9bkwxfve_t.jpg

 

nbt229bca9xo_t.jpg

 

0fji8vuhbjg9_t.jpg

 

Napęd ma ok 5000km (może więcej). Wymienić trzeba będzie teraz łańcuch bo już jest skrajnie zużyty. Do wymiany też pójdą przerzutki+manetki. Jak w tym kontekście oceniacie stan zużycia zębatek korby i kasety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poproszę o ocenę. Z tym że chodzi mi bardziej o to, jak mocno zużyte są zębatki (coś w stylu: jak nowe/mały przebieg/zajechane strasznie). Z góry dzięki.

 

15781162.jpg

 

92286566.jpg

 

97417896.jpg

 

*Kliknij aby powiększyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ok. 200km od szlifowania kasety i założeniu nowego łańcucha, zaczął on znowu przeskakiwać. Czy jest sens ponownie ją szlifować? Czy kupić nową? A może założyć z powrotem stary łańcuch i jeździć do całkowitego zużycia? Jak korba to wytrzyma? Obecnie nie widać zużycia na blatach (stal), a nowy łańcuch przyjęła bez problemów. Zestaw korba-kaseta-łańcuch ma ok 3000-3500km. Kaseta jest z aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety kilka dni temu zerwał mi się łańcuch. Kupiłem sobie wczoraj connexa 800 (często polecany na forum). I pytanie czy zgra się ze starą kaseta. Chciałbym uniknąć dodatkowych kosztów, ale coś czuje, że będzie ciężko...

 

3 fotki powinny wystarczyć do oceny. 

 

2nsqn8h.jpg

15ewhgx.jpg

anknzc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie jest tak źle. zębatki sa luzem wiec nie ma spiny, zorganizuj sobie pilnik ok 7-8mm okrągły, może być nawet 5 jak potrafisz nim operować i zrób tak jak masz na 1 zębatce po przeciwnej stronie zeba. Do przymiarek weź jak masz skąd rolkę z łańcucha, najlepiej starego, to kółeczko w ogniwie i je przykładaj, im większą powierzchnią sie styka z zębem ty większe prawdopodobieństwo długiej eksploatacji kasety.

 

A poprawić wypada 4, 5, 6. Na reszcie jak nie będzie skakać to nie ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez Puklus, 12 Czerwca 2013 - daj rozsądną wielkość abo nie dawaj wcale.
Ukryte przez Puklus, 12 Czerwca 2013 - daj rozsądną wielkość abo nie dawaj wcale.

Witam,

Prośba o ocenę stanu zębatek, bo mam problem, gdyż na najmniejszej łańcuch przeskakuje, przy mocniejszym naciśnięciu na pedały. 

post-134110-0-59848800-1371056845_thumb.jpg

post-134110-0-59673100-1371056859_thumb.jpg

Z góry dzięki

pasqudnik 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

[kaseta] SHIMANO 105, 11-28 10 biegów z łancuchem KMC X10 SL. przebieg 10tys km (1rok)....  Czy przyjmie nowy lancuch czy musze wymieniac także kasete... Puki  Póki co chodzi cicho i plynnie, z tym że jak łancuch jest na najmniejszej koronce kasety to słychać zgrzytanie .. potem na następnej już da sie jechać, reszta ok... Dzieje sie tak zarówno jeśli lancuch znajduje sie na dużej jak i malej tarczy korby... O prowadnice przerzutki nic nie chaczy haczy...  No jakby nie patrzeć przebieg duży, lancuch na pewno sie naciągnoł naciągnął, jednak czy warto kupować nowy lancuch (ok 100zł) i dalej jeżdzić na tej kasecie czy wymienic cały zestaw (ok 300zl) czy jeszcze sie wstrzymac i zajechać do konca. Kaseta na moje oko nie wygląda na bardzo zużytą, zalączam foto z numeracją której koronki najczęściej używam żeby można bylo porównać zużycie. Tych największych wogóle nie używam.... post-166308-0-10014400-1371816713_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

http://naforum.zapodaj.net/d6f6f21f1b52.jpg.html

d6f6f21f1b52.jpg

 

Czy ta kaseta przyjmie nowy łańcuch?

Czy tą kasetę da się rozłożyć i dokupić tylko zużyte zębatki? Jak się jeździ po nizinach to często tylko 2-3 najczęściej używane zębatki są zużyte. Jak jest najlepsza strategia ?

Jaki twarde/wytrzymałe kasety polecacie? Waga nie gra roli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 5 biegu widać zużycie (trochę na 4 i 6) - doprowadź napęd do porządku i wtedy wrzuć zdjęcie.
Nawet jeżeli da się rozłożyć tą kasetę, to kupno osobnej zebatki bedzie w granicy 13zl a wiec na pewno nie opłacalne, jeżeli calą kasetę możesz mieć za mniej niż 50zl. Co do łancuchów w przypadku napędu 8-biegowego seria Wippermann Connex 80x (0/4/8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 5 biegu widać zużycie (trochę na 4 i 6) - doprowadź napęd do porządku i wtedy wrzuć zdjęcie.

Nawet jeżeli da się rozłożyć tą kasetę, to kupno osobnej zebatki bedzie w granicy 13zl a wiec na pewno nie opłacalne, jeżeli calą kasetę możesz mieć za mniej niż 50zl. Co do łancuchów w przypadku napędu 8-biegowego seria Wippermann Connex 80x (0/4/8)

 

Witam

Po pierwsze kaseta Sram PG-970 to napęd 9-biegowy, nie 8-biegowy.

Po drugie pytałem o kasetę, nie o łańcuch.

Po trzecie kaseta PG-970 kosztuje nie "mniej niż 50zł", a około 140zł.

 

Pytanie pozostaje, czy i jak da się rozebrać tą kasetę i czy i gdzie da się dokupić najbardziej zniszczone zębatki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laos, kaseta jest rozbietalna, trzeba od kręcić z tyłu taką małą śrubke. Trudno znaleźć pojedyncze zebatki że sklepu ale możesz je znaleźć bądź całą kasete tanio na giełdach rowerowych na Facebooku np three60.pl, sam osobiście tam dostałem swoją taką nowa ponieważ facet wymienił w nowym rowerze na 10s

 

Wysłano z Samsung Galaxy S IV za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Czy ta kaseta przyjmie nowy łańcuch?

7, 6, 5 i 4 do poprawek nowy się nie przyjmie. a zębatek do kasety nie kupisz, nie te co potrzebujesz. No chyba ze z 2 reki, napęd 9 rzędowy ale connex 8xx jest dobry i tani i będzie współpracował.

 

Również poproszę o ocenę :)

10tki nie widzę ale 9, 8, 7 i 6 są zjedzone dość, marne szanse na współprace.

 

Korba pewnie przyjmie nowy łańcuch, a kaseta też?

Korba jak i kaseta powinny działać bez większych problemów, wątpliwość mam jedynie do najmniejszej zębatki kasety.

 

Czy ta kaseta przyjmie nowy łańcuch ?

Troszkę ciężko to ocenić ale myślę ze tak, powinno sie udać, a na pewno powinno sie dotrzeć po jakimś czasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...