Skocz do zawartości
matis1906

[Siodełko] Ravx race x cro-mo gel

Rekomendowane odpowiedzi

matis1906

Witajcie.

Chciałbym opisać w kilku zdaniach niedawno zakupione przeze mnie do roweru MTB siodło Raxv race x cro-mo gel.

Priorytetem w wyborze nowego siodła dla mnie był kompromis pomiędzy komfortem a wagą. Doszedł jeszcze jeden czynnik - cena (99złotych).

Ostatnio siodło staje się naprawde popularne , na aukcjach miesięcznie sprzedaje sie ich kilka/kilkanaście.

Zdecydowałem się kupić i osobiście przetestować ( biker o wadze 80kg ) .

Wrażenia wizualne :

Na pierwszy rzut oka wygląda na solidnie zbudowane , pokrycie nylonowe , napisy na siodle mają grubość ok 1mm i nie powinny się zdzierać .

Nos delikatnie zadarty do góry , skrzydła szerokie ( 149mm ) powinny trzymać i równomiernie rozkładać ciężar na tyłku podczas jazdy:)

Po środku otwór mający minimalizować uczucie drętwienia.

Dotykając skrzydeł wydają się być twarde , przez co sprawiają wrażenie niekomfortowych - ale o tym w dalszej części.

Jeszcze jedna ważna sprawa , siodło wg producenta z prętami w wersji CRO-MO ma ważyć 270gram.

Nic podobnego , siodło waży 258 gram.

Jazda :

W ten sam dzień w którym odebrałem siodło zamontowałem je i wyruszyłem w trasę.

Nie zakładałem wkładki aby przetestować komfort samego siodła.

Trasa 75km przy czym w terenie 15km .

Jak już wspomniałem skrzydła wydawały się być twarde  , na szczęście tylko wydawały.

W rzeczywistości są mądrze zaprojektowane i dobrze absorbują wstrząsy , środkowa część siodła jest bardzo elastyczna i to w dużym stopniu zwiększa komfort na wybojach.

Nawet w śliskich spodniach siodło dobrze trzyma i nie pozwala zsuwać się rowerzyście.

Zaletą jest również długi nos przez co można naprawdę mocno przesuwać się w przód.

Podsumowanie :

Obecnie siodło ma przebieg 350km i nadal się do niego przyzwyczajam.

Tylko raz jeździłem na nim bez wkładki , sądzę że kiedy się już do niego przyzwyczaję na trasy poniżej 50km nie będę zabierał wkładki.

Bardzo dobra przyczepność, siodło pochłania większość drgań i niewielkich nierówności.

Tak więc za 99złotych dostałem fajnie zaprojektowane względnie komfortowe siodło do MTB.

Polecam tym którzy na rowerze spędzają ponad 4 godziny dziennie i ważny jest dla nich komfort podróży.

W miarę rosnącego przebiegu będę uaktualniać wpis.

Pozdrawiam

Zdjęcia:

http://pokazywarka.pl/h24xsq/

Edytowane przez matis1906

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
matis1906

Siodło z przebiegiem powyżej 2000km.

Napisy na siodle w stanie nie naruszonym.

Materiał w idealnym stanie. Na pierwszy rzut oka nie odróżnia się od nowego ale...

No właśnie jest ale , mianowicie siodło zmienia swój kształ w literę U , przy mojej wadze ( obecnie 77kg ) zauważyłem że jest w środkowej części bardzo elastyczne , chyba aż za bardzo. Nie jest to duży problem , ale zaczyna wyraźnie odbiegać od pierwotnej sylwetki.

Słaba sztywność w środkowej części uwarunkowana jest dość dużym otworem w siodle co znacznie pogarsza jego wytrzymałość w tej właśnie części.

Siodło zaczęło również delikatnie chodzić , tj. między siodłem a prętami pojawił się nie duży ale wyczuwalny luz.

Poza tymi jak na razie małymi minusami które de facto nie wpływają na komfort jazdy jestem więcej niż zadowolony . 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
adolfik9501

Ja co prawda posiadam wersję RavX Race X Ti, ale po prawie 2000 km i przy mojej wadze 85-90 kg nic się nie dzieję, a póki co praktycznie cały czas swoją szanowną na nim wspieram, ponieważ po utwardzonych drogach jeszcze śmigam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lumperator

Na ravx trzeba brac poprawkę, bo to firma o bardzo niejasnej genezie, wychodząca z RPA, a udająca coś amerykańskiego. Ale to tak na marginesie tylko o samej firmie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.