Skocz do zawartości

[napęd] Problem


gaciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów !

 

Wczoraj kupiłem Wheeler WL 900.Dzis wyjechałem na nim w teren. Ponieważ padał deszcz po krótkiej przejażdżce wróciłem do domu i odstawiłem rower. Chwile potem postanowiłem jechać do sklepu. Wsiadam na rower i słysze jak cos zgrzyta w przedniej zębatce tak jakby cos się tam zaplątało , ale nic tam nie było. Może wiecie co jest przyczyna tego zgrzytania w przedniej zębatce?? Proszę o odpowiedz:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz .... to zależy :( Czasami wystarczy przetrzeć szmatą i zalać nowym smarem/olejem/oliwką (np. Finish Line Cross Country), ale czasami trzeba łańcuch zdjąć, przetrzeć szmatą (OSTRO!), wsadzić do słoika z benzyną ekstrakcyjną, odczekać z 12h wyjąć, przetrzeć, poczekać aż benzyna wyparuje i dopiero wtedy zalać odpowiednim specyfikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ale czasami trzeba łańcuch zdjąć, przetrzeć szmatą (OSTRO!), wsadzić do słoika z benzyną ekstrakcyjną, odczekać z 12h wyjąć, przetrzeć, poczekać aż benzyna wyparuje i dopiero wtedy zalać odpowiednim specyfikiem.

 

Jesli rower sluzy Tobie do zwyklej jazdy to tą opcje czyszczenia zrob raz w roku :o czesciej nie ma potrzeby sensu itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeździ na działke to można czyścić napęd raz na 3 sezony :D

 

Ale ja jak się wp* w błocko to potem wypada to odskrobać. Ostatnio (4miechy temu) jeździłem w ostrym deszczu, a potem od razu pojechałem do Kraka (studia). Oczywiście zapomniałem wyczyścić napęd po takej jeździe. Rdza tak mi się rzuciła na powierzchnie łańcucha, że poszedł do wywalenia. 42zł w plecy ...

 

Cóż ... wszystko zależy od tego jak się jeździ. Kiedy napęd zaczyna skrzypieć (lub podobne objawy), przerzutka ciężko zmienia to oznaka, że trzeba wyczyścić. No chyba, że widać ... albo właśnie nie widać łańcucha :D to już tym bardziej trzeba :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...