Skocz do zawartości

[rama] Jakiej firmy 29er carbon czy aluminium


szynas222

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na mój gust to dobra alu rama wystarczy, karbon - to nie jest aż taki delikatny materiał żeby się od razu uszkodził, trzeba tylko zwracać uwagę na to żeby raczej takiej ramy nie poobijać. Jeżeli nie jeździłeś wcześniej zbyt poważnie na rowerze, to różnicy w sztywności między aluminium i karbonem nie poczujesz.
Taka jest moja prywatna opinia, choć mogę się mylić, pozdrawiam
.

 

 

3tyś troche mało jak za carbon..

 

http://allegro.pl/focus-raven-29-2-0-karbon-rama-nowa-rozm-l-i3180200585.html

 

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/sjht/sworksstumpjumper29frame#specs

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaction. ;) Moja 18" waży około 1550g. Bardzo sztywna i wytrzymała rama. W tym rozmiarze ma dobrą geometrię, w większych rozmiarach trochę robi się krótsza niż inne ramy z górnej półki.

 

Edyta...

 

Dobra, nic nie pisałem. ;) Biję się w pierś i sorry... nie zauważyłem, że to ma być 29". Pisanie na telefonie plus zarwana noc nie pomaga. ;)

 

Cube i 29" to zupełnie inna historia...

 

Edytowane przez kadargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh następny odkrywca ameryki...napisz to swoje przemyślenie trekowi a na pewno Cię wysłucha

Mógłbym, gdyby mi było to do czegoś przydatne i zdziwiłbyś się - jest spora szansa że moje uwagi zostałyby wzięte pod uwagę.

Mój szef na spotkaniu z dowództwem Treka - zwykły właściciel sklepu w niezbyt dużym mieście i niezbyt ludnym kraju - postawił na równe nogi ojca firmy i stado jego inżynierów, gdy wyraził swoją opinię o mało atrakcyjnym wyglądzie topowego kasku - dumy dizajnersko-inżynierskiej.

 

Nie jeżdzę ( do tej pory) jako jedyny u mnie na firmowym rowerze. Dlatego że oglądałem je "od tyłka strony" a to zniechęca. W tym roku zmieniłem jednak zdanie, z tego samego powodu. A to że produkt się zmienił - a widzę uwzględnione zmiany, o których sugestie trafiły do dowództwa - to właśnie zasługa zwykłych ludzi - tych którzy kupują i tych którzy sprzedali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym, gdyby mi było to do czegoś przydatne i zdziwiłbyś się - jest spora szansa że moje uwagi zostałyby wzięte pod uwagę.

Mój szef na spotkaniu z dowództwem Treka - zwykły właściciel sklepu w niezbyt dużym mieście i niezbyt ludnym kraju - postawił na równe nogi ojca firmy i stado jego inżynierów, gdy wyraził swoją opinię o mało atrakcyjnym wyglądzie topowego kasku - dumy dizajnersko-inżynierskiej.

 

Nie jeżdzę ( do tej pory) jako jedyny u mnie na firmowym rowerze. Dlatego że oglądałem je "od tyłka strony" a to zniechęca. W tym roku zmieniłem jednak zdanie, z tego samego powodu. A to że produkt się zmienił - a widzę uwzględnione zmiany, o których sugestie trafiły do dowództwa - to właśnie zasługa zwykłych ludzi - tych którzy kupują i tych którzy sprzedali.

 

 

A ja jeźdze na firmowym i nie mam zamiaru tego zmieniać i akurat z marką o której mówisz mam 16 lat doświadczenia...

Edytowane przez RufusBiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens inwestowac w bardzo dobra rame aluminiowa? Ile ona moze wazyc i ciekawe jak to sie ma z waga do tego krosa teraz...Generalnie jak bede kupowal to przeraza mnie to ze nie bede mogl sie do niej przymierzyc...

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie masz mozliwosci przetestowania roweru z taka ramka to kiepsko ,bo to loteria. inwestowanie w dobra rame alu hmm kwestia negocjacji ceny.sezon w pełni sie zaczął wiec rożnie to jest z ceną.powiem ci,ze nie jestem fanem 29er ale miałem okazje pojezdzic na http://www.mbike-rowery.pl/#rowery-xc-3 i jestem bardzo mile zaskoczony.do tego rowerek prawie uniwersalny ,bo zakładasz koł 28 i masz prawie szose.w nastepnym tygodniu przetestuje http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/sjht/stumpjumpercompcarbon29 i ciekawe jaka bedzie różnica.ja mam rower   rower 26 waga carbonu a alu powiedzmy 1110-1200kg carbon a moja alu 1400kg.  to wielka pomyłka dla mnie bym tyle kasy bym nie  wydawał.Tym bardziej,ze jeszcze utargowałem 400zł.szkoda mi było kasy na carbon za 5tys a sztywnosc i wytrzymałosc mam bardzo dobra a wage  bo pewnie takie pytanie by pdło spokojnie zbiłem na zbiłem na osprzecie i kołach .

Edytowane przez wojciecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeźdze na firmowym i nie mam zamiaru tego zmieniać i akurat z marką o której mówisz mam 16 lat doświadczenia...

Ja trzy i pół i to wystarczy żeby mieć całkiem klarowny obraz "jak to się je". Do tego roku smakowało bardzo nielekkostrawnie.

 

Co do lekkich ram alu: nie ma ich zbyt wiele bo aluminium stało się zbyt "pospolitym" materiałem i mało pokazowym by duzi inwestowali w niego. Teraz modny jest karbon i on jest polem do popisu producentów. Tendencja podobna jak parę lat temu z ramami stalowymi, które zaczęto spychać do segmentu rowerów tańszych a potem praktycznie zupełnie z niej zrezygnowano. 

 

Ja gdybym miał kupić ramę alu ważącą 1400 gramów to dłuugo bym się zastanawiał.

Co do parametrów aluminiaków dzisiaj mogę podać takowe dla ramy szosowej: trek 2,1 z zeszłego roku, rama w rozmiarze 56 waży 1500 gramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mysle o zakupie ramy wlasnie po sezonie...Po pierwsze licze na nizsza cene pod drugie ten sezon przejezdze na krosie...To juz sam nie wiem czy brac pod uwage alu czy carbon...Taka rama alu wazy ok 1400g ciekawe jak to sie ma do carbonu i mojego krosa...Bo jak juz bym inwestowal to chcialbym zeby ten rower mial wzglednie niska wage no i rame alu wytrzymalsza niz ten kross...

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie zostaje przy wyborze alu niedawno kupikem amorek wiec....Podajcie jakies linki do fajnych ram alu...Krossa ma rozmiar L i czuje sie na nim dobrze przymierzalem sie do xl 21 i chyba lekko za duzy 20 dla mnie idealna 192cm wzrostu mam

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...