Skocz do zawartości

[pulsometr] dziwne zachowanie?


jaco69

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pulsometr " Puls Tech" z Allegro (za 60zł), funkcje prawie jak w Sigma Pc15. Używałem go od lutego do treningów z trenażerem i spisuje się super. Problem zaczyna się, gdy wyjadę na szosę, bo wtedy już po dwóch klilosach pokazuje 200-220, normalnie głupieje. Zastanawiam się czy może mieć wpływ na to przewiewna koszulka, bo wtedy wilgotność skóry się zmniejsza? Może ktoś miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiewna koszulka raczej wpływu tutaj nic nie ma.

A może masz takie tętno? Ja na sobie zauważyłem że dla mnie szybka jazda po szosie jest bardziej męcząca niż jazda po górach - no ale do tętna 200 jeszcze nie udało mi się dotrzeć.

A nie masz czasami licznika bezprzewodowego? Może jakieś zakłócenia są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulsometr Sigma PC1600 przy spadku tetna poniżej 100 potrafił okazjonalnie pokazywać podwójną wartość tętna (na jednej osobie - chudy wysoki mało pocący się chłopak). Bywało również że pokazywał połowę wartości tętna. Założony przez innych nigdy tak sie nie zachowywał. Problem się nie wyjaśnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tętno mam spoko, po treningach z trenażerem mam wyczucie, kiedy i jak się zmienia. Nic bezprzewodowego nie mam w rowerze, czyli to raczej jest wina pulsometru. Wygląda to dziwnie, bo kiedy się zatrzymam to pokazuje prawidłowo. Chyba trzeba zainwestować w Sigmę PC 15 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "Puls Techa" kupionego w styczniu w Tesco. Ostatnio zaczął "wariować". I też nie od początku jazdy. (pokazywał wyraźnie zaniżone wartości)

Podejrzewałem że coś z baterią w nadajniku i faktycznie. Wylała!! Nie dużo ale jednak. Nie kupiłem jeszcze nowej więc nie wiem czy będzie działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też podejrzewałem, że to może być bateria i wymieniłem w nadajniku, nawet zamknięcie baterii w nadajniku zasmarowałem silikonem, aby pot się tam nie dostał. Niestety nic to nie pomogło:( Szkoda, bo fajnie jest jeździć z tym ustojstwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w TESCO też po pół roku padła bateria w opasce.

Wczoraj wymieniłem (nowa kosztuje prawie tyle co pulsometr hehehe)

I działa dobrze

 

choć....

 

Rzeczywiście zauwazyłem coś dziwnego czasem ni z tego ni z owego puls skacze np ze 140 na 220, ale zaraz wraca do normy.

Nie wiem z czego to moze być. Bardzo nie przeszkadza. Nie wiem, moze zbiera sygnał z innych urządzeń, bo ostatnio jeździłęm w więkrzej grupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być również to, że nadajnik nie ma kodowanego sygnału i kiedy przejeżdżasz w pobliżu innych urzadzeń emitujących jakiś sygnał, powstają zakłócenia.

Bywają też kłopoty kiedy założysz nadajnik na ciało posmarowane wczesniej jakimś balsamem czy kremem.

Nalezy pamiętać żeby elektrody przez założeniem nadajnika zawsze troszkę zwilżyć.

Ja używam cardiosport GT3 i jestem jak na razie zadowolony

To takie moje spostrzeżenia jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem Sigme pc15 i mi padła przestała działać . bikeman napisał że nie ma sensu tego naprawiać bo nie opłaca się .. kupiłem Polara s120 podstawowy model dla biegaczy i jest o niebo lepszy ale ostatnio zauważyłem że na początku pokazuje mi 220 HR :eek: myśle sobie co jest... przecież tętno max to 220 - wiek! a ja już 23lata przeżyłem okazało się że opaska się poluźniła i nie przylegała dokładnie :( teraz wszystko jest ok... sprawdź czy masz dobrze opaskę założoną, zwilż elektrody przed treningiem najlepiej żelem do USG no ale jeśli to sprzęt z hipermarketu to sorry ale w długowieczność i rzetelność bym nie ufał takiego pulsometru ... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem baterię - sprzęt działa.

Parę dni temu też miałem chwilowe problemy z dziwnymi odczytami. (HR ponad 200). Ale po chwili przeszło. Więcej się nie powtórzyło.

Albo zakłócenia albo opasaka tak jak Marnon opisuje.

 

A tak przy okazji. Xsystoff i Marnon. poczytajcie sobie ten temacik: http://forumrowerowe.jgc.pl/index.php?show...36&hl=pulsometr

Nikt nie liczy na nisamowitą wiarygodność i długowieczność tego sprzętu. A już wrzutki w stylu Xsystoffa to żenada.

Ten sprzęcik kosztuje grosze ale działa. Wcale bym się nie zdziwił gdyby elektronika była taka sama jak w tańszych modelach renomowanych producentów. Tym bardziej że pasek Donnaya działa również z Polarem. Droższe modele z kodowaniem to już inna bajka. Ale takiego jeszcze długo nie kupię bo jego koszt to połowa ceny mojego roweru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już wrzutki w stylu Xsystoffa to żenada.

Wedlug mnie to takie same gowno jak rowery z hipermarketu. Uwazasz, ze dobra elektronike to za darmo sprzedaja ? Skoro makrokesz za 400 zł to syf (gdzie normalny rower kosztuje przynajmniej te 900zł), to pulsometr za 60 zł tez jest gowniany (najtansze sigmy chyba jakos od 160 zł sie zaczynaja).

 

 

Ten sprzęcik kosztuje grosze ale działa.

Taaaak, a rower za grosze tez dziala.

 

 

Wcale bym się nie zdziwił gdyby elektronika była taka sama jak w tańszych modelach renomowanych producentów.

Mhmm, jaaaasssssne. A ja bym sie nie zdziwil, jakby osprzet w drogich rowerach byl taki sam jak w makrokeszach.

 

 

Tym bardziej że pasek Donnaya działa również z Polarem.

A glosniki z Unitry dzialaja z wieza Technics-a. Tylko co z tego ?

 

 

Ale takiego jeszcze długo nie kupię bo jego koszt to połowa ceny mojego roweru...

Mus to mus, ja tez nie mam kasy na xtr-a czy sida, tylko nie narzekam na dzialanie tego co mam, bo jestem swiadomy relacji ceny do jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsystoff sory ale IMO uczepiłeś jak rzep psiego ogona :) NIe wiem co masz do użytkowników tanich pulsometrów. NIkt tu nie pisze żeby nie brać Sigmy tylko Donnaya itp. ale na początek sam wziąłem to "tanie badziewie" bo nie mam kasy na Sigme lub Polara. A za Sigme mam 6 tych "tanich badziewi" więc różnica w cenie jest. Poza tym jak poczytałem opinie o Sigmach to wolałem kupic Donnaya i zacząć oszczędzać zaskórniaki na Polara niż ładować się w "problemową" Sigmę za min 150 zł.

 

PS. Wyluzuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsystoff sory ale IMO uczepiłeś jak rzep psiego ogona :)

Bo mnie wkurza, ze ktos kupuje najtanszy produkt na rynku, a pozniej marudzi, ze mu sie szybko psuje i ogolnie dziala do dupy. No i jeszcze proba udowodnienia, ze to jest dobre i tanie. W sumie ktos Fiata tez kupuje wiec juz mnie nic nie zdziwi.

 

A za Sigme mam 6 tych "tanich badziewi" więc różnica w cenie jest.

A ja za swoj rower mam 27 innych, tylko co z tego ? Mam jezdzic na gownie za 100 zł i co miesiac kupowac nowe ?

 

 

Poza tym jak poczytałem opinie o Sigmach to wolałem kupic Donnaya i zacząć oszczędzać zaskórniaki na Polara niż ładować się w "problemową" Sigmę za min 150 zł.

Skoro nie stac Cie na XTR-a to kupujesz Tourney-a, bo po co ladowac sie w problemowe Deore ? Dziwne rozumowanie. No i na czym polega problemowosc Sigmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej rozmowie popieram Xsystoffa jak najbardziej mówicie , że makokeszte to padaka i te inne zgadzam się , ale porównywanie pożądnej Niemieckiej Sigmy sprawdzonej w bojach do jakiegoś taniego sh*towatego No name mija się z celem to tak jak by porównać XTR-a i X-0 z Sis-em :/ :035: dla przykładu jeździłem na Sisie jeżdzę na XTR najprawdopodbniej przesiąde się na X-0 i różnice z porównaniem do Sisa widze ogromnąąąą !!!!!!!!!! Każdy chwali to co ma będziesz miał Sigme to bedziesz ją chwalił a na No name mówił że to padaka !! Nie lubię takiego czegoś ale trudno :/ :angry:

 

PZDR :wink:

 

Mam pulsometr " Puls Tech" z Allegro (za 60zł), funkcje prawie jak w Sigma Pc15. Używałem go od lutego do treningów z trenażerem i spisuje się super. Problem zaczyna się, gdy wyjadę na szosę, bo wtedy już po dwóch klilosach pokazuje 200-220, normalnie głupieje. Zastanawiam się czy może mieć wpływ na to przewiewna koszulka, bo wtedy wilgotność skóry się zmniejsza? Może ktoś miał taki problem?

 

 

Tia a ja kupiłem Sharka i ma prawie takie same Funkcje jak BC 1600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kupując tani pulsometr z hipermarketu każdy jest świadom że to nie super sprzęt na lata więc Xsystyoff dziwie się że tak się przejmujesz tym że ktoś kupuje to co chce i robi to świadomie... ja absolutnie nikogo nie krytykuje... trzeba sobie pomagać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kupując tani pulsometr z hipermarketu każdy jest świadom że to nie super sprzęt na lata więc Xsystyoff dziwie się że tak się przejmujesz tym że ktoś kupuje to co chce i robi to świadomie...

No wlasnie chyba nie bardzo swiadomie. Tak samo jak powstal topic o makrokeszach, gdzie uswiadamiamy ludzi o niebezpieczenstwie kupowania rowerow w hipermarketach, tak samo powinien powstac temat o jakosci tanich licznikow, pompek, pulsometrow, lampek i innych gadzetow.

 

 

ja absolutnie nikogo nie krytykuje... trzeba sobie pomagać!

Ja tez nie krytykuje tego, ze kogos nie stac na droga Sigme, nie mowiac juz o Polarze. Tylko po co wmawiac innym, ze to jest dobre ? To jest szajs i naprawdę lepiej dozbierac do Sigmy i miec spokoj. Podobnie jak lepiej dozbierac do najtanszego Kross-a niz kupowac Triggera MTB Ultra Extreme z dwiema tarczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co wmawiac innym, ze to jest dobre ? To jest szajs i naprawdę lepiej dozbierac do Sigmy i miec spokoj.

Hmmm - a dlaczego to jest niby szajs? Tylko dlatego że paru użytkownikom coś nawaliło? A przy Sigmach to już nic nie nawala? Też spotyka się przecież negatywne opinie o pulsometrach Sigmy, więc nie bardzo wiem w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej

Wiem już czemu tseco czasami wariuje podczas jazdy. Te skoki pulsu do 230 itd

Czujnik wrażliwy jest na wiatr. Jak się szybko jedzie albo jak w mordę wieje to on to odczytuje jako uderzenia serca. w zimie problem nie występował bo byliśmy cieplej ubrani :D

 

Apropo powyższej dyskusji. Nadal ejstem zadowolony z urzytkowania. Dałem 19 zł i mam to czego się spodziewałem, a nawet wiecej bo o dziwo działa nadal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...