Skocz do zawartości

[2600] Kross Evado 4.0 czy Unibike Zethos GTS


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

zastanawiam sie nad kupnem roweru i po malym researchu wylonilem dwoch pretendentow. Dodam jeszcze jakie mam oczekiwania to moze ktos podsunie cos ciekawego. Prosilbym o Wasza opinie, ktory z dwoch rowerow jest lepszy i dlaczego.

 

- Rowerem chce jezdzic do pracy, a po pracy czasem sie smignac jakas sciezka rowerowa, takze jakies 70% miasto, 30% sciezki po lesie.

- zastanawialem sie nad startem w amatorskim triatlonie, a takze mini maratonie rowerym, bardziej dla zabawy i odrobiny rywalizacji. Jest to jednak sprawa drugorzedna.

- waze okolo 90kg, takze chyba powinienem miec hydrauliczne tarczowki, oba rowery ten warunek spelniaja.

- wygodne siodlo, unibike ma zelowe, a kross chyba takie zwykle???

- na osprzecie sie nie znam, wiem, ze ma znaczenie, ale czy jest to sprawa bardzo istotna to nie wiem

- argumentem za Krossem jest to ze to rodzima produkcja, Unibike nie wiem skad jest.

 

Poza tym podoba mi sie bardzo leader fox point pro

http://www.bikekatalog.pl/2013//rowery/992/Leader.Fox.Point.Pro/

 

Rama jest genialna, ale przekracza budzet, chyba ze moze ktos cos podpowiedziec?

 

 

Tutaj link do Unbike

http://www.rowerzysta.pl/unibike2012/rower-crossowy-unibike-zethos-gts-2012.html

 

Tutaj Kross

http://www.nartyrowery.pl/lato/rower-kross-evado-4-model-2013/kross

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Unibike nie wiem skad jest.

 

Z tajemniczej planety o nazwie Bydgoszcz ;).

 

Mam Zethosa i to właśnie jego Ci polecam. Podajesz link do modelu z roku 2012, który aktualnie jest niedostępny i z tą dostępnością może być problem. Katalogowo model 2013 kosztuje  2799, ale spokojnie 10% zniżki wytargujesz. Ogólnie osprzętowo Unibike lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

argumentem za Krossem jest to ze to rodzima produkcja, Unibike nie wiem skad jest.

 

Nasza rodzima. Firma już produkowała rowery, gdy w miejscu gdzie stoi fabryka Krossa były rozpadające się stare hale i mała hurtownia rowerów...

 

 

- Rowerem chce jezdzic do pracy, a po pracy czasem sie smignac jakas sciezka rowerowa, takze jakies 70% miasto, 30% sciezki po lesie.

- zastanawialem sie nad startem w amatorskim triatlonie, a takze mini maratonie rowerym, bardziej dla zabawy i odrobiny rywalizacji. Jest to jednak sprawa drugorzedna.

 

Jeżeli chcesz jeździć sportowo, to cross jest dobrym wyborem. Jednak na codzienny dojazd do pracy ma pewne niedogodności (brak błotników, oświetlenia i potrzeba plecaka na plecach). Brałbym Zethos'a. Lepszy osprzęt w podobnej cenie (przy założeniu, ze kupisz w cenie spod twojego linka). Normalnie sugerowana cena Zethosa to 2800 PLN. Do latania głównie po szosie SLX nie jest potrzebny. Deore wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza rodzima. Firma już produkowała rowery, gdy w miejscu gdzie stoi fabryka Krossa były rozpadające się stare hale i mała hurtownia rowerów...

 

 

 

Jeżeli chcesz jeździć sportowo, to cross jest dobrym wyborem. Jednak na codzienny dojazd do pracy ma pewne niedogodności (brak błotników, oświetlenia i potrzeba plecaka na plecach). Brałbym Zethos'a. Lepszy osprzęt w podobnej cenie (przy założeniu, ze kupisz w cenie spod twojego linka). Normalnie sugerowana cena Zethosa to 2800 PLN. Do latania głównie po szosie SLX nie jest potrzebny. Deore wystarczy.

 

 

No wlasnie nie wiedzialem skad jest ;P, ciesze sie ze tez PL. Sam pracowalem dla kilku producentow roznych polskich sprzetow i wiem, ze czesto sa zdecydowani lepsi od zagranicznych, zaluja tylko kasy na marketing.

 

Ide na kompromis. Wiem, ze na dojazdy do pracy lepszy bylby rower typowo miejski, ale nie bedzie to moj jedyny srodek transportu, takze jezeli bedzie lalo, to mam alternatywy i nie musze zawsze jechac rowerem. Miejskim gorzej byloby w maratonie.

 

Czy osprzet to jedyna roznica? Na krossa za jak wezmie sie za gotowe, to oferuja 300zl na zakupy w sklepie, takze mozna powiedziec, ze roznica jest okolo 400zl.

 

Czy ten osprzet ma az tak istotne znaczenie? Czy sa jakies inne przewagi zethosa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jaki rozmiar to nie wiem, ale kupiłem górala na kołach 26'' i powiem, że nie żałuje. Śmigam po mieście, po dziurach, krawężnikach i po lesie i się nie czaje, że wygnę koło. Mogę sobie też założyć cienką oponę do górala, a do crossowego nie założę górskiej opony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

może ktoś podpowiedzieć jaki rozmiar tego zethosa powinienem brać? dzisiaj oglądałem wersje 21' i wydaje się dla mnie za duża mam 185cm i 85cm do nabiału ;] 0 Do góry Odpowiedz Cytuj

do takiego wzrostu 21" jest idealne

ale kupiłem górala na kołach 26'' i powiem, że nie żałuje

jeśli masz 20lat wybierzesz mtb,jeśli 30 crosa,po 40'tce trekinga 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując oba rowery, to osprzętowo unibike zdecydowanie wygrywa, biorąc nawet po uwagę, że jest droższy o ok. 300 zł. Jest to jednak kwota warta dopłacenia za lepszy napęd i lżejsze komponenty (rower o 1 kg lżejszy). Zwróci Ci się to w pszyszłości, jeżeli zamierzasz dużo jeździć (trwałość, lepsza precyzja zmiany biegów itp.) Dokładne porównanie specyfikacji możesz zobaczyć tutaj: http://wybieramrower.pl/komper.php?target=&kpids=75%2C25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Zethosa w rozmiarze 17. Odległość od ziemi do krocza 71 cm. I muszę powiedzieć, że luzu między ramą a jajkami to za dużo nie mam ;). Ale jeździ mi się dużo lepiej niż na poprzednim rowerze, który miał ramę 21. Dlatego też jeśli stoisz nad ramą i rama nie przemieszcza Ci jąder gdzieś w okolicę pępka, a tylko lekko "smyra" krocze to brałbym ramę 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podpowiedzieć jaki rozmiar tego zethosa powinienem brać? dzisiaj oglądałem wersje 21' i wydaje się dla mnie za duża

mam 185cm i 85cm do nabiału ;]

 

Teoretycznie to właściwy rozmiar, jednak jeśli nie czujesz się na nim komfortowo, to lepiej poszukaj innego,  firmy mająróżną rozmiarówkę, nie każdemu pasuje to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawą rzecz usłyszałem apropo Unibike, jeśli kupię rower drogą internetową to tracę dwa lata gwarancji producenta

i wtedy mogę dyskutować tylko ze sprzedawcą w razie problemów

 

powiedziałbym że to wielki minus Unibike

 

 

EDIT Ok problem sam się w zasadzie rozwiązał i jadę obejrzeć Evado 4.0

Żaden sklep do któego dzwoniłem(Warszawa) ani rowerzysta.pl nie posiada Zethosa w wersji 19' i to się nie zmieni do 22 maja gdyż dopiero po tej dacie będzie nowa dostawa od Unibike...

Czekanie 3 tygodnie jest bez sensu ze względu na aurę na dworze.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up 

do mnie jakiś sklep kiedyś dzwonił i mówił, że wysyłają unibajki złożone w wielkiej skrzyni zgodnie z zaleceniem producenta. Także na pewno gwarancji nie traci. Pytanie  jak w razie usterki dostarczysz im rower bo wysyłka taką skrzynią kosztuje kilkaset złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to Unibike nie pozwala na sprzedaż wysyłkową rowerów, ponieważ chce aby ich rowery były sprzedawane jako przygotowane do jazdy, tzn. skręcone i wyregulowane przez sklep na miejscu. Można to obejść wysyłając rower w dużym kartonie z zamontowanymi kołami i wszystkim ustawionym (tylko kierownica jest skręcona w bok) jednak kurierzy traktują to jako wysyłkę gabarytową - koszt chyba ponad 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rowerze to nawet kierownica była zamontowana jak trzeba ;). A przesyłkę dostałem w gratisie.

Osobiście liczę, że nie będę musiał go na gwarancję odsyłać bo rzeczywiście koszt takiej wysyłki znaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przymiarce paru crossów różnych firm i z różnego przedziału cenowego, wybór padł właśnie na Unibike Zethosa.

Nie wiem jak to wytłumaczyć ale po przymiarce bajka i przejechaniu paru metrów w sklepie doznałem dziwnego uczucia totalnej integracji ze sprzętem. Zrozumiałem, że jest to sprzęt dla mnie i znaczne przekroczenie budżetu przeznaczonego na rower nie skłoni mnie do zmiany decyzji. Za sprzęt zakładałem wydatek do 2.000zł

Ponieważ była tu mowa o właściwym doborze ramy, wtrącę swoje trzy grosze. Mam 183cm i typową sylwetkę.Przymierzałem ramę 21 i choć w zasadzie nadawała się dla mnie to miałem wrażenie że jest delikatnie przydużawa. Krocze  dotkało górnej rury co, jak stwierdził sprzedawca, nie jest zalecane.

Za sugestią sprzedawcy, wyliczeń z tabeli doboru ramy oraz włanych odczuć zamówiłem ramę 19'

Teraz muszę czekać do końca maja aż sprzęcior zjedzie z linii produkcyjnej:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przymiarce paru crossów różnych firm i z różnego przedziału cenowego, wybór padł właśnie na Unibike Zethosa.

Nie wiem jak to wytłumaczyć ale po przymiarce bajka i przejechaniu paru metrów w sklepie doznałem dziwnego uczucia totalnej integracji ze sprzętem. Zrozumiałem, że jest to sprzęt dla mnie i znaczne przekroczenie budżetu przeznaczonego na rower nie skłoni mnie do zmiany decyzji. Za sprzęt zakładałem wydatek do 2.000zł

Ponieważ była tu mowa o właściwym doborze ramy, wtrącę swoje trzy grosze. Mam 183cm i typową sylwetkę.Przymierzałem ramę 21 i choć w zasadzie nadawała się dla mnie to miałem wrażenie że jest delikatnie przydużawa. Krocze  dotkało górnej rury co, jak stwierdził sprzedawca, nie jest zalecane.

Za sugestią sprzedawcy, wyliczeń z tabeli doboru ramy oraz włanych odczuć zamówiłem ramę 19'

Teraz muszę czekać do końca maja aż sprzęcior zjedzie z linii produkcyjnej:(

 

 

to witam w klubie zethosa :)

też miałem takie same odczucia co do 21' a mam 185cm

na 19 jeździ się dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...