Skocz do zawartości

[montaż licznika] Brak miejsca + tajemnicza zaślepka na widelcu


tuandor

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem mojej pierwszej szosówki - Trek 1.7. Dziś chciałem przełożyć licznik z poprzedniego roweru, ale spotkał mnie zonk... a właściwie 2.

 

Po pierwsze, nie mam praktycznie miejsca pomiędzy widelcem a kołem. Kiedy przymierzę czujnik do widelca (w najodleglejszym miejscu od koła, czyli praktycznie przy nyplu) jest dosłownie milimetr przestrzeni między czujnikiem, a szprychą... A tu jeszcze ma dojść do tego magnes na szprysze, co już w ogóle uniemożliwi swobodny ruch koła moim zdaniem...

 

I nagle na prawej stronie widelca zauważyłem dziwną, jakby zaślepkę z napisem obok " Patent Pending Design". Pomyślałem, że to może tu, kiedy się ją wyciągnie jest specjalne, dedykowane miejsce na czujnik. Próbowałem delikatnie śrubokrętem podważyć, potem z dwóch stron i juz delikatnie zdrapywałem lakier. I wtedy zwątpiłem czy to, aby na pewno do tego służy.

 

Proszę doświadczonych szosowców o pomoc. Czy Wy też macie tak mało przestrzeni na montaż czujnika przy kole? Czym jest i do czego może służyć owa zaślepka?

 

Pozdr.

 

PS. Załączam zdjęcie zaślepki

 

post-149266-0-14993500-1365096943_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...