Skocz do zawartości

[<2500zł] Rower przełajówka


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę na rowerze od 6 lat, dla kondycji. W okresie roku akademickiego raczej tylko raz w tyg. po ok. 100km., jednakże podczas wakacji staram sie regularnie prawie codziennie również po kilkadziesiat km. Trochę poczytałem i zdecydowałem się na zakup przełajówki ( ze szosówki zrezygnowałem bo to ma być jedyny rower, a szosówka jest raczej za mało uniwersalna). Jeżdżę raczej tylko po asfalcie 99%, ale nie jestem gotów na całkowite zrezygnowanie z ubitego żwiru (nie chce nosić roweru gdy jedzie się sporadycznie z kimś na wycieczkę). Wcześniej miałem cross'a Felt qx70 (który potwierdził moje zamiłowanie do szosy, a nie błota), jednakże chciałbym mieć coś bardziej nastawione na asfalt niż cross, ale żeby to nadal nie była kolazówka z przyczyn powyżej opisanych. Samotnie jeżdżę raczej bardziej treningowo, kondycyjnie po górskich szosach. A, wiec do rzeczy. Znalazłem takie oto rowerek:

http://www.sportsales.pl/rowery/szosowe/3074-merida-race-880-16-2013

Co o nim sądzicie? Może jakieś ewentualne inne propozycje? Byłbym bardzo wdzięczny.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem, jednakże z tego co widzę to się chyba nie znajdzie żadnej przełajówki w takich cenach, chyba że sie mylę (bardzo możliwe). Nie chcę czysto szosówki ze względów praktycznych, bo u mnie w górach raczej za równe drogi nie są i zdaje mi sie że wybiję sobie zęby nie mówiąc już o połamaniu roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukj roweru crossowego , zamontuj opony typu schwalbe racer lub hurricane i masz rower idealny dla twoich wymgan

 

No tak wiem, jednakże z tego co widzę to się chyba nie znajdzie żadnej przełajówki w takich cenach, chyba że sie mylę (bardzo możliwe). Nie chcę czysto szosówki ze względów praktycznych, bo u mnie w górach raczej za równe drogi nie są i zdaje mi sie że wybiję sobie zęby nie mówiąc już o połamaniu roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednakże nic sie nie znajdzie z przełajówek do 2500zł?

Jeśli chodzi o nowe, to niestety nie. Mało popularny sprzęt to i wybór mały. Tutaj jest trochę przemyśleń w temacie http://www.forumrowerowe.org/topic/131850-2500-zl-przelajowka/

Chyba że bierzesz pod uwagę używkę, to można czegoś poszukać na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na szosówce faktycznie nie wjadę w żaden teren a widząc dziury na horyzoncie będę musiał zsiadać natychmiast z roweru (celowo przesadzam chociaż i takie opinie słyszałem)? Czy to byłby dobry dla mnie wybór, skoro o gruntowych ubitych drogach myślę bardziej jako "a być może się kiedyś zdarzy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechać w teren to wiedziesz tylko taka jazda nie jest zbyt przyjemna. Po gładkim suchym gruncie nawet się przyjemnie jedzie, ale jak się zaczynają nierówności i kamienie to bolą ręce, plecy i taka jazda wymaga więcej uwagi/techniki. Jak jest mokro to już w ogóle masakra. Ryzyko złapania kapcia też spore. Jak wsadzisz trekingowe opony do szosy jest już o niebo lepiej tyle że zwykle jest problem, żeby weszły w ramę. Oczywiście mowa o lekkim terenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
jednakże nic sie nie znajdzie z przełajówek do 2500zł?

 

No i tu jest problem - trochę za niski budżet założyłeś.

 

Jeśli chcesz nowy, nieużywany rower przełajowy trzeba byłoby podnieść budżet, przynajmniej o kafla. W tej cenie można już coś upolować, np. to:

 

http://www.bike4race.pl/product-pol-42--Rower-przelajowy-RIDLEY-X-BOW-CROSSBOW-%E2%80%93-kolor-1317A-Sora-.html

 

Niezła rama, a tą Sorę i tak z czasem będziesz pewnie wymieniał.

 

Trochę lepiej jeśli chodzi o używki. Z tym budżetem powinieneś celować w osprzęcie wyższym o 2 klasy i może mechaniczne BB5 (?)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tylko znowu powraca pytanie czy ja sie nie połamię na tych polskich drogach kolarzówką. To samo sie tyczy nawierzchni typu kostka, chodnik z płyt i w miarę równego szutru, bo pewnie wiekszość co sie naczytałem to mity typu, że koła się centrują od krzywego spojrzenia na nie, ale coś chyba w tym musi byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
nawierzchni typu kostka, chodnik z płyt i w miarę równego szutru

 

Połamać, to się nie połamiesz, ale jak chcesz jeździć szosą po takich nawierzchniach to przygotuj się na częste centrowanie kół i zmiany dętek/opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim za wszystkie rady. Jednak chyba zainwestuję w przełajówkę (może sie znajdzie coś trochę tańszego u mnie w mieście. Ostatnio tego felta qx70 udało mi sie kupić na dużo mniejsze pieniadze niż teraz widzę w internecie) i zainwestuję w drugą parę kół na zmianę. Jęsli nic sie nie znajdzie to kupię crossa. To będzie chyba najlepsze rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kałniam,

 

Proponowałbym rozszerzyć poszukiwania o Europę.

 

2 i pół klocka to jakieś 500 funtów. Fajerwerków nie ma co się spodziewać, parę złotych trzebaby dołożyć za transport ale jest kilka opcji...

 

Jamis Nova Sport 520 funia, Evans jeszcze niedawno wysyłała za przyzwoite pieniądze do Kraju-Raju, aktualnie nie wiem, ale do sprawdzenia.

 

Sensa Umbria 540funia, minusem jest 2-3 tygodniowy czas oczekiwania na poskładanie sprzęta.

 

Niemiecki ebay, niemieckie sklepy internetowe... ?

 

Albo jakiś używek... Jesli jest to akceptowalna opcja...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na twoim miejscu wzial szosowke, to nie jest tak ze nie mozesz nigdzie wjechac, poprostu jak wjedziesz w las gdy jest mokro to mozesz w nim juz pozostac:p gdy sucho normalnie lecisz. Mam znajomego co na szosowce zjezdzal sciane w szczawnie zdroju;) i wielokrotnie jezdzailem z nim szosowka po lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...