Skocz do zawartości

[rower] Cube LTD Pro 29 czy Canyon Yellowstone AL 6.9 - 3x10 i Manitou czy 2x10 i Reba


mitbol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że chciałem Radona, ale na bike-discount nie ma i już nie będzie mojego rozmiaru 22" :( szukam dalej.

 

Już zdecydowałem się na Cube LTD Pro, ale dziś spojrzałem jeszcze na ofertę Canyon'a no i mam dylemat.

 

Cube LTD Pro 29 grey 'n' blue 2013 :: bikecenter.pl za 4849zł z przesyłką z Polski

czy

Canyon | Rowery górskie | Yellowstone AL 29 6.9 za 4988zł z przesyłką z Niemiec.

 

Rowery mają podobną gemetrię i cenę. Canyon ma Rebe RL z poszerzaną sterówką i sztywną osią (dwa plusy dla Canyona), a Cube Manitou Marvel Expert bez taperowania i oś 9mm, czyli Canyon wygrywa. Problem w decyzji polega na tym, że Canyon ma napęd 2x10 (mix Sramu i Shimano), a Cube 3x10 (Shimano SLX/XT). Do tej pory jeździłem na starym Giantcie 26" z napędem 3x7, więc nie wiem jak się do tego odnosić. Jeździć będę głównie leśnymi ścieżkami pieszymi, czasem jakaś górka, czasem dłuższa prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć będę głównie leśnymi ścieżkami pieszymi, czasem jakaś górka, czasem dłuższa prosta.
Właściwie wystarczył by Ci rower Crossowy, ale skoro chcesz MTB to napęd 2X10 w zupełności wystarczy.

 

Co do amora, to przy jeździe o jakiej piszesz nie ma żadnej różnicy między amorem z taperowaną sterówką a zwykłą 1,125 i hakami 9 mm a osią 15 mm.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] przy jeździe o jakiej piszesz nie ma żadnej różnicy między amorem z taperowaną sterówką a zwykłą 1,125 i hakami 9 mm a osią 15 mm.

 

Jakiś Harpagan też się zdarzy pewnie, więc niby nie ma, ale przy mojej wadze wolę mieć te sztywną oś pod sobą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o napęd się nie bój są tacy (np ja) co przesiadają się na 1x10 a tam korba jest fajna bo 36x22 co daje duży wachlarz zastosowań bo przy normalnej kadencji można i sobie pojechać szybciej a jak zdarzy się mocny podjazd też jest z czego go pojechać.

Co do stylu jazdy to kto wie może się wkręcisz i zaczniesz się ścigać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dwa blaty w 29er to zaleta a nie wada, bez sensu mieć dodatkową patelę 40+ zębów.

dokładnie ja po pierwszych jazdach przechodzę na 1 bo latam w większości po Podlasiu czyli nie za trudne trasy i myślę że sprawdzi się idealnie przy kasecie 11-36 i blacie 36 chodź myślę nad 34 bo w 26 jeździłem na 36-24 i 11-34 było miękko na małej a na dużej i małej na kasecie znajomy się śmieje że dobry chomik jestem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...