Skocz do zawartości

[Aparat fotograficzny na rower]Pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam. Poszukuję wstępnie jakiegoś aparatu, który by się mieścił w sakwie trójkątnej pod ramą. Nie musi być jakiś super wybajerowany, chcę tylko żeby robił zdjęcia lepsze niż telefon (mam 3,2 megapixeli). Oczywiście dobrze by było aby był również wytrzymały na wstrząsy bo głównie po górach jeżdżę. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja od jakiegoś czasu mam Lumixa, firmy Panasonic model DMC-LZ20 (http://allegro.pl/panasonic-dmc-lz20-hd-21xzoom-lumix-i3420264262.html), zaawansowany kompaktowy, niby spory, ale w torbę na ramie (da się ją przełożyć na plecy, więc nie przeszkadza), która duża nie jest, mieści się w sam raz.

Zdjęcia robi bardzo dobre. Znalazłam w miejscowym większym sklepie okazje, 400 zł + akumulatorki z ładowarką. Bosko :)

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=447355105354499&set=a.421526254604051.1073741830.419230918166918&type=3&src=https%3A%2F%2Fm.ak.fbcdn.net%2Fsphotos-b.ak%2Fhphotos-ak-ash3%2F923353_447355105354499_3663016_n.jpg&size=960%2C740

 

 

Polecam (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie rozgladnal za czyms od Panasonica. Nigdy sie na nich nie zawiodlem. Nie wiem czy chcesz robic fotki podczas ruchu ale jesli tak to one maja tryb sceny a tam jest sport

 

Tua5x6a.jpg

Mialy byc oczy i sa.

 

rx62K91.jpg

8vTchzx.jpg

sYfizjc.jpg

CwPHC6B.jpg

QyUX1lt.jpg

 

Fotki robione przy mniej niz 30 kmh (a Krakow przy ok 50)

A moj model jest juz calkiem leciwy fx100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kumpel na potrzeby szybkich fot Airsoftowych ma jakiegoś starego Canona. Całkiem całkiem zdjęcia i jest z czego wycinać bo ma 300dpi (300 pixeli na cal ;) ), porównując wszystkie Fuji (no chyba poza S2,S3,S5 Pro) mają tylko 72 dpi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym dpi to tylko wartość informacyjna w exif, nie mająca wpływu na jakość... możesz mieć 72, 300, 1000 i nic się nie zmieni

 

co innego rozdzielczość aparatu (Mpx) ale (nie tylko w mojej opinii) bywa średnim\średnioniskim wykładnikiem jakości zdjęcia, co prawda ma ona wpływ na wielkość formatu ale najpierw coś do, tej matrycy musi dolecieć, a to coś zależy od rozdzielczości obiektywu czyli MTF.

 

jest jeszcze jeden istotny czynnik jak rozmiar matrycy czy przekątna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaliczyłem czołówkę (nie z mojej winy) - mając na plecach lustro plus obiektyw (leciałem na Balice pocykać samoloty) całość warta więcej niż rower - który również tani nie był, nie polecam. co prawda obyło się bez strat w sprzęcie ale do momentu sprawdzenia - byłem poważnie przestraszony...

 

na wycieczkę rowerową lepiej nadaje się kompakt z racji wagi oraz uniwersalności,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...