Skocz do zawartości

[1500-2500zł] MTB/XC lub Cross


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi forumowiczami, jako że jestem tu nowy. Witam Was serdecznie!

 

Mam 182/183cm wzrostu, ważę ok. 80kg. Jeżdżę sporo po utwardzonych drogach i lasach, ale też nie stronię od trudniejszego terenu, czyli kamieni, korzeni i piachu. Jeżdząc po mieście lubię zeskoczyć sobie z wyższego krawężnika bądź mniejszych schodów lub murku. Teoretycznie cross byłby dobrym wyborem, ale nie wiem czy obręcze i amortyzator wytrzymają ostrzejszą jazdę. Przeglądając oferty sklepów rowerowych i czytając fora dowiedziałem się o 29er'ach i nie ukrywam, że spodobała mi się idea dużego koła w rowerach MTB. Może byłby to swego rodzaju złoty środek pomiędzy "zwykłym" góralem, a crossem. Dokupiłbym drugą parę cieńszych opon z mniej agresywnym bieżnikiem i chyba rower dałby sobie całkiem nieźle radę na asfalcie i szutrowych drogach?\

 

Tak czy inaczej w oko wpadło mi kilka rowerów:

Kross B6 2012 - Level B6 (29er) | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

Northtec Cayon 2013 - Rowery 2013 MTB 29″

Northtec Gravity 2013 - Rowery 2013 MTB 27,5″

Kona Mahuna 2012 - Kona Mahuna - 29ers - Rowery

 

Z crossów ciekawy jest Unibike Viper, a z MTB 26" np. Kross A6.

 

Wiem, że większość rowerów ma cenę w górnych granicach moich widełek kwotowych, ale jakby udało się znaleźć coś przyzwoitego za mniej niż 2000zł to byłbym zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupna Krossa B6 z 2012r. za 2700zł z wysyłką, ale dostępny jest tylko w rozmiarze 18". Zastanawiam się czy przy moim wzroście rama nie będzie za krótka. Przymiarka przez zakupem jest niemożliwa, bo rower jest już trudno dostępny. Znalazłem też B6 w rozmiarze 20" (realnie 19,5"), ale cena wynosi 3000zł i też nie mam pewności, że rama będzie odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...