Skocz do zawartości

[Napęd] Wymiana manetek, kasety, łańcucha; 9rz. czy 10rz.?


Borek0073

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Oj tam, panowie, Wy tu zaraz z wymieraniem :D. Obecnie można jeszcze nabyć kasety na 7sp i jakoś "żyją".

Problem z dostępnością części mogą mieć ci, co jeżdżą na wyższych grupach, jak komuś wystarczy klasa Deore nie musi się martwić o dostępność części. Obecnie można dostać całkiem przyzwoite kasety HG50 na 8sp, a nawet wyszła HG51 na 8sp, która to jest nowością na rok 2013.

http://allegro.pl/kaseta-shimano-alivio-cs-hg51-11-32t-i3104027482.html

Fakt ten przeczy teorii że producenci uśmiercają systemy z mniejszą ilością biegów nie produkując części. Ja sam siedzę na 8ce i nie myślę nawet o zmianie na 9 czy 10. Po prostu 8 mi starczy, kaseta taka jak podałem mnie zadowala, dobre łańcuchy na 8 też bez problemu wciąż można dostać, także problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zainteresowanie i pomoc. Nie zmienię decyzji i będzie 9s, ze względu na to, że mam przerzutkę i znacznie taniej kupię kasetę z łańcuchem. W przyszłości, zawsze można sprzedać aktualne podzespoły, dołożyć trochę kasy i mieć 10s. Co do manetek to poobserwuję trochę aukcje póki sezon się nie zaczął i jak uda mi się znaleźć xt w fajnej cenie to kupię, jeśli nie to wybiorę deore/slx, natomiast xt może kiedyś przy wspomnianej zmianie na 10s. Jeszcze raz dzięki :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...