Skocz do zawartości

[ból kolana] - coraz silniejszy ból kolana


pablo102425

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni mam problemy z kolanami, ból stale się nasila. Jakiego lekarza w obrębie Wrocławia i okolic można się z tym wybrać? Macie kogoś sprawdzonego? Sam u lekarzy nie bywam praktycznie wcale dlatego nie wiem do jakiego typu lekarza się nawet wybrać a kolana mam w tak złym stanie że ciężko jest mi pokonać 100km tak zaczynają boleć. Mało tego bolą nawet jak nie ruszam nimi przrz kilka minut także o normalnym śnie można zapomnieć. Najgorsze jest jednak to że podobnie dzieje się w obydwu kolanach. Od ponad roku jeżdze w SPD i mam podejżenia że to wina własnie wpięć ale chciałbym aby przebadał to lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się wybrać do ortopedy. Z twojego opisu i bez badania lekarskiego nikt ci nie powie, co jest z twoimi kolanami. Wyglądać może to na zwyrodnienie rzepki, co jest dość częste wśród kolarzy. Musisz iść do lekarza, on ci powie co to jest i jeśli rzeczywiście będzie to zwyrodnienie rzepki to określi jego stopień i zadecyduje o dalszych krokach. Polecam udać się do lekarza jak najszybciej, nawet prywatnie, bo do publicznego będziesz pewnie czekać pół roku. Kolana masz jedne na całe życie i trzeba o nie dbać i jak bolą to oszczędzać. Co do wpinanych butów mogły się do tego przyczynić szczególnie jeśli masz źle ustawione bloki. Polecam sprawdzić oraz jeśli nie masz, to zakupić pedały o dużym luzie roboczym, które nie trzymają sztywno stopy, np. Time'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się parę razy z opinią, że Wrocław to ortopedyczna pustynia. Ja sam kilka lat temu po wypadku i zmasakrowaniu łokcia jeździłem na konsultacje i w końcu operację do Poznania. Ale poszukaj w sieci, może znajdziesz jakiegoś ortopedę, który nie powie żebyś po prostu przestał jeździć na rowerze. Jeżeli masz w najbliższym czasie jakiś biznes w Poznaniu, przejedź się tam do Rehasportu. Leczą tam sportowców, włącznie z takimi co zdobywają medale olimpijskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tutaj

 

http://www.mediconcept.pl/pl/nasi_lekarze.html

 

jest ortopeda i mi pomógł, tzn nic szczególnego mi nie było ;-) jakies bóle reumatyczne pseudo kolano biegacza, ale polecił dobrą fizjoterapeutkę 100m dalej też na krzyckiej.

 

niestety są drodzy, 100zł ortopeda i bodajże 95zł za 1h wizytę u fizjoterapeutki/masażystki - ale może warto odwiedzić ortopedę i kilka wizyt i fizjoterapeutki - ona mi pokazała jak się rozciągać, jakie mam wady postawy i jak nad tym pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...