Skocz do zawartości

[reinkarnacja] Druga młodość kolarki - romet?


Rekomendowane odpowiedzi

Sam chętnie bym jeszcze sobie podłubał przy jakimś złomie ;) Niezwykle przyjemna praca. A jakie zadowolenie :)

 

 

Mam nadzieję kolego baan66 że jednak pokusisz się o kilka zmian ;)

 

Tak bardzo spodobał mi się twój projekt odnowienia starej kolarki, że sam postanowiłem sobie taki zrobić. W tym celu w zeszły piątek zakupiłem na złomie Romet Rekord kolor złoty i chciałbym go zrobić w podobnym stylu jak Ty, mam nadzieję że nie będziesz miał nic przeciwko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chętnie bym jeszcze sobie podłubał przy jakimś złomie ;) Niezwykle przyjemna praca. A jakie zadowolenie :)

 

 

Mam nadzieję kolego baan66 że jednak pokusisz się o kilka zmian ;)

 

 

Będę myślał sporo co i jak poprzerabiać. Spodobał mi się taki koncept. Totalny minimalizm. Tylko skąd ja taką kierownicę wytrzasnę. A jeśli chodzi o dłubanie to wiem o czym mówisz kolego. Zobacz czym zajmowałem się przez ostatni rok. Właśnie skończyłem motocykl, tu sobie zerknij na zdjęcia https://plus.google.com/u/0/photos/102290107048548104091/albums . Chyba taki sobie zrobię bo to uda się w miarę szybko, i miałbym czym do pracy jeździć w sezonie. Później zawsze moźna kupić następny i inaczej go zrobić..

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna SHL kolego! Wielki szacun! Też choruje na jakiegoś grata do odnawiania dwukołowego, ale z silniczkiem ;) niestety brak u mnie prawka na motocykl... :/ A w dzisiejszych czasach zdawać kolejną kat to męczarnia chyba...

 

Rowerek który pokazałeś też mocno w moim stylu. Ja bym dziś celował w wideł chrom i może też tylna część ramy przy hakach, strasznie mi się to ostatnio podoba, są oferty chromowania na allegro, wcale tak drogo to nie wychodzi. Podobają mi się też hamulce bębnowe (nie torpedo) na przód i tył, ale to już droga zabawa...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak nie masz prawka to zakup jakiegoś komarka 50cm3 i będziesz śmigał. Np komar sztywniak "pedałowiec". One też są naprawdę fajne, sam mam ze trzy i też powoli przyjdzie na nie pora. Ale teraz musi być rower. Chromowanie nie jest takie drogie jakby się wydawało. Ja za graty do tej SHLki zapłaciłem 450zł. więc za kierownicę i tylną część przy hakach zapłaciłbyś ze 150zł myślę.

A powiedz mi, jak i czego mam szukać na allegro, bo właśnie chciałbym mieć tylko hamulec na tył, naciskając pedały do tyłu. I jakie optymalne rozmiary zębatki dać na tył i przód żeby mi się w miarę dobrze jeździło. Rezygnuję z przerzutek. Chce zrobić coś dokładnie takiego jak na zdjęciu wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz hamulec na tył w pedałach to szukaj piast Torpedo z hamulcem taki typ http://allegro.pl/piasta-tyl-torpedo-32otw-kompletne-dluga-os-i3255821622.html

Przełożenie to już indywidualna sprawa, ja na szczęście miałem jeszcze przerzutki i sobie eksperymentowałem, na której jest w miarę uniwersalnie. Z przodu mam 46 albo 48 zębów (nie pamietam dokładnie), na tył kupiłem 18T i jest ok, czyli idzie w miarę się rozpędzić a i góreczki niewielkie pokonać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś szerzej powiedzieć na temat wielkości kół? tzn jak to jest że koła 27" są większe od tych 28" :)

 

Chodzi o sposób pomiaru. Standardowo średnicę koła (24, 26, 28 cali itd) mierzy się z uwzględnieniem tzw. standardowej opony. W przypadku kół 27 cali pod uwagę brana jest średnica samej obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam nadzieje, że jeszcze ktoś czyta ten temat :)

 

Mam pytanie kupiłem jakąś chwilę kolarzówkę huragan.
Pozwolę sobie przesłać do niej link http://tablica.pl/oferta/unikat-kolarzowka-huragan-duza-rama-ID38I2x.html

 

Oczywiście temat zainspirował mnie do stworzenia z niej jak najpiękniejszej kolarzówki jaką tylko dam radę. Z racji, że moja wiedza jest bardzo niewielka będę na początek prosił o być może śmieszne rady, ale ma nadzieje, że będziecie wyrozumiali :)

 

W pierwszej kolejności wymienię opony, gdyż rower praktycznie nie nadaje się do jazdy udam się do sklepu rowerowego więc tutaj nie mam pytań. 

A więc teraz "garść" pytań.

 

1. Czy jestem wstanie w jakiś sposób odrestaurować koła. Chciałbym im dodać blasku. Jeżeli tak how is made :)

2. Mam zamiar pomalować ramę. Co powinno być proste gdyż mam dostęp "proszkowni". Znajomy ma cały sprzęt, aczkolwiek, czy powinienem farbę zedrzeć? Jeśli tak to czy wystarczy papier ścierny i mozolna praca? 
3. Czy po pomalowaniu powinienem jeszcze to w jakiś sposób zaimpregnować? 

Do ramy mam szczególny pomysł :) Chciałbym okleić cienką taśmą/nicią itp całą ramę przed malowaniem i po tym zdjąć ją pozostawiając unikatowy wzór. Pytanie tylko jeżeli zedrę farbę pozostanie matowy srebrny a zależałoby mi na połyskującym. Czy ma ktoś jakąś idee w jaki sposób rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ad. 1 Cięzko tu będzie coś zrobić. Możesz próbować papierem ściernym drobnym a na koniec pasty polerskie i dodatkowo pady na wiertarkę. Tylko byś musiał rozebrać całkowicie koło żeby trzymać w ręku oddzielnie obręcz, szprychy i piastę. Wtedy jest łatwo działać.

 

Ad. 2. Przed malowaniem najlepiej wypiaskować, bawienie się w ręczne szlifowanie można, natomiast efektywniej i lepiej będzie oddać ramę do piaskowania. To nie droga usługa i powinieneś się zmieścić w 50 zł.

 

Ad. 3. Nie znam się do końca, ale w przypadku malowania proszkowego wystarczy ją o malowaniu wypalić w piecu aby proszek stwardniał i to jest koniec.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości wykorzystania padów na wiertarce :( nie posiadam takiego sprzętu. 

Pytanie w takim razie dot. pkt 1 czy lepiej kupić nowe koła?

"Przed malowaniem najlepiej wypiaskować, bawienie się w ręczne szlifowanie można, natomiast efektywniej i lepiej będzie oddać ramę do piaskowania. To nie droga usługa i powinieneś się zmieścić w 50 zł."
​Mimo wszystko chyba sam to zrobię, rzeczywiście niedrogo, aczkolwiek co się zrobi samemu to "lepiej smakuje"
Czy wiesz może jakim grubym papierem to powinienem zrobić?

 

Ad. 3. Masz całkowitą rację :) zastanawiam się, czy jak bym wyszlifował ramę potem przejechał ją pastą polerską to czy taka farba się utrzyma. Chciałbym by sama rama nie była matowa szara a przebijała ładną srebrną połyskującą barwą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja malowalem sam i sam przygotowywalem do malowania. Stara farbe zdarłem do "żywego" wiertarką z szczotką drucianą, jak chcesz samym papierem to sobie zostaw taką robotę na starość bo kilka lat Ci to zajmie ;) Ja wiertarką cały dzień szlifowalem...

Edytowane przez nonameuser1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś chciał, to może kupić standardową korbę szosową do tego dokupić suport i również będzie miał taką możliwość. Nie trzeba pakować się od razu w korby na klin :)

 

Hej.

 

Chyba przyszedł czas na to o czym pisze Pixon czyli wymianę korby. W sumie nie ma tragedii ale denerwuje mnie że jest najtańszym elementem mojego rumaka i trochę psuje wrażenie ;)

Wielka prośba do Was Szanowni Koledzy aby mi pomóc w tej wymianie, bo nie mam pojęcia co podpasuje do mnie.

Wymagania:

Budżet - uda się coś do 100 zł? Korba+suport+blat.

Od 46 do 52 zębów - widziałem że niektórzy demontują zbędne zębatki jeśli korba jest wielorzędowa.

Retro lub conajmniej chrom/alu żeby pasowało bo czarna to jak świni siodło ;)

Czy taki suport na kwadrat pasuje do misek które mam obecnie wbite? No właśnie miski są wbijanie a nie wkręcane...

 

Dzięki z góry... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jesteś w 100% pewien, że suport u Ciebie nie jest wkręcany tylko wbijany?

 

Co do samej korby to możesz wziąć każdą jaka Ci się spodoba i przede wszystkim zmieści się w Twoim bardzo skromnym budżecie. Najlepiej byłoby poszukać jakieś korby Shimano 600 lub starej 105, jednak do tego musiałbyś pewnie trochę dołożyć złotówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja myślałem że autor tego tematu już tu nie zagląda. Mam pytanie co do malowania, powoli szykuje się do pomalowania mojego Mistrala, tylko nie wiem za bardzo jak się za to zabrać, twój rower wygląda fantastycznie, napisałeś że farbę zdarłeś wiertarką ze szczotką drucianą. Ale czy przy tym nie porobiły się jakieś zadziory? Jak potem szykowałeś ramę przed samym malowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tematu ciąglę zaglądam, nawet dodam że mam małe plany zmian w głowie ;)

 

Stepchen myślę, że wszystko już na temat tego roweru powiedziałem, o malowaniu też masz na 2 stronie... proszę:

 



Rame malowałem sam od podstaw, zdzieranie lakieru szczotką drucianą na wiertarce, papier scierny, odtłuszczanie, szpachla natryskowa wyrównująca drobne nierówności, drobne szlifowanie delikatnym papierkiem, odtłuszczanie, podkład, małe szlifowanko, odtłuszczanie, baza metaliczna, klat, polerowanie papierem na mokro, polerowanie pastą polerską i.. koniec! :)

 

Zadziory i drobne nierówności niweluje szpachla natryskowa, puszka wystarcza na ramę i wideł, koszt około 25 zł w spreju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...