Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Studiuję dalej. Znalazłem rower z rurą podsiodłową dobijającą do kąta prostego i główką ramy ok. 90 mm. I sobie myślę, gdyby tak couchów od marketingu dobrze sianem zmotywować i target postawić na "modną, nowoczesną i wygodną" ramę dla ludu pracującego - mieli byśmy inwazję embrionów na ulicach :D   Natomiast po przejechaniu 100km, gorzej było by z udzieleniem odpowiedzi na pytanie: "Co Pan ciekawego zobaczył  ?"  :D

 

image.png.745d59f1a39291a4deaceecddc236822.png

image.png.f0e105692903cdcdaaefcbc36c95ab40.png

 

 

  • 4 tygodnie później...
Napisano

Cześć, czy ktoś zna dobry portal dzie zebrane są informacje o geometrii ramy?

Potrzebuję posprawdzać wagi ram i maksymalną zębatkę mechanizmu korbowego. 

Albo inaczej czy ktoś zna lekkiego fula z możliwością włożenia blatu 38 lub 40?

Napisano

Geometrygeeks.

38t przyjmuje Scott Spark, Trek Supercaliber drugiej generacji, orbea oiz... Trzeba sobie spojrzeć na czym się jeździ w pucharze świata.

Warto jednak zauważyć że te ramy projektowane są w większości pod tarczę 34t, to znaczy że oś obrotu wahacza, a co za tym idzie odporność na bujanie, jest dostosowana do takiej a nie innej średnicy tarczy. Im większa tarcza powyżej projektowanej tym większa bujawa. W przypadku rowerów zawodniczych walczy się z tym indywidualnym strojeniem dampera, w przypadku zakupu indywidualnego trzeba sobie z tym samodzielnie poradzić.

Trzeba też pamiętać że przełożenie 40/11 znane z dawnych napędów 3x10 odpowiada przełożeniu 36/10 występującemu w współczesnych rowerach z napędem 1x12 i tarczą 36t. Z tarczą 38 jeździ Nino Schurter, niewielu jest ludzi na świecie, którzy potrafią zrobić użytek z takiego napędu w terenie.

 

 

  • +1 pomógł 1
Napisano

Dzięki, ten rower nigdy nie zobaczy prawdziwych gór, a w stosunku do starego mtb, który miał 3 blaty strasznie mi obecnie brakuje predkosci mimo ze pozycje te nowe gemoetrie mają super i są komfortowe. Używam roweru jak 95% społeczenstwa i moje wycieczki po lesie to tylko niewielki procent całości jazdy i jeszcze nigdzie nie musiałem użyć dwóch najlżejszych biegów, a jak będe kiedyś musiał to i tak szybicej wychodzi iść i wtoczyć ten rower. Na Treka patrzyłem ale chyba w specyfikacji było 36 o ile sie nie mylę, ale może to rzeczywiscie obecna generacja, poszukam.

Napisano

Gdzieś czytałem, ale nie mogę znaleźć źródła, że Supercaliber drugiej generacji jest lepiej zoptymalizowany dla tarcz 36t niż pierwsza generacja. Patrząc na położenie osi obrotu wahacza trudno się z tym nie zgodzić.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...