Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Mam 180cm wzrostu i nogę 85-86cm. Przymierzałem się dzisiaj do Scottów Spark (na 27.5'' i 29'').

 

29'': Nie czułem się specjalnie swobodnie na M-ce, przy niewielkim skręcie dotykałem przedramieniem zgiętej nogi mimo, wydawało mi się, poprawnie wysuniętej sztycy siodełka (efektywna długość długość rury w M-ce to 600mm, czyli tyle ile mam teraz w 26'', no ale to trochę inna geometria). Według podlinkowanych wcześniej geometrii M-ka to rura podsiodłowa o długości 17,3'', L-ka 18,9''. Mierzyłem też L-kę, mimo 630mm długości było o wiele lepiej, troche bałbym się o przyrodzenie, bo zostały jakieś 3cm luzu.

 

Odczucia w przypadku M-ki 27.5'' bardzo podobne, niestety nie było skręconej L-ki (rura podsiodłowa 19,3'')

 

Patrzę teraz na geometrię Canyona AL, i o ile przed przymierzeniem sparków szedłbym ślepo w M-kę, tak teraz mam dylemat czy jednak nie L (606mm), martwi mnie jednak przekrok - 82cm - myślicie, że L będzie odpowiednie?

 

W przypadku M-ki Canyona 27.5 górna rura długości 587mm chyba w ogóle odpada, skoro Scottowe 600mm było za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Scottowe 600 mm były za krótkie, to jak sam napisałeś, M Canyona odpada, a z powodu przekroku, może L również odpada, skoro Scott 29" przy przekroku 802 mm daje tylko 3 cm. luzu, a Canyon ma przekrok 820 mm.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://author.pl/sites/author/files/Geometria-AUTHOR-2013.pdf

mam pytanko bo nie wiem co mam wybrać mam authora traction 29 19 cali i troszkę on mnie rozciąga a co za tym idzie drętwieją mi ręce bo za duży nacisk na nie wybieram a zastanawiam sie na instinct 29 17 cali będzie dobra ta ramka dla mnie mam 178 wzrostu i nagę długości 81 cm chyba że coś innego zaproponujecie w budżecie do 1000 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie gość mi doradził  , śmigam na rowerze już 10 miesięcy i dopiero jak się jeździ długo i dużo wychodzą niuanse na początku bolały mnie plecy ale myślałem że to przez jazdę bo dawno nie jeździłem ale już tak nie bolą bo je trochę rozjeździłem i zacząłem robić brzuszki to pomogło i to dużo wzmocniłem brzuch i odciążyłem kręgosłup a do tego drętwieje mi ręka na rowerze kolegi 26 er drętwienia nie ma bo jest krótszy i dlatego chcę zmienić ramę ale się chcę dobrze wywiedzieć żeby znowu nie było lipy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

186 i 86 noga

czy 19'bedzie dla mnie ok?

przy takiej geometrii http://www.limber.pl/2014_bike_corado.php

 

Ja tam nie widzę żadnej geometrii.

 

w sklepie gość mi doradził  , śmigam na rowerze już 10 miesięcy i dopiero jak się jeździ długo i dużo wychodzą niuanse na początku bolały mnie plecy ale myślałem że to przez jazdę bo dawno nie jeździłem ale już tak nie bolą bo je trochę rozjeździłem i zacząłem robić brzuszki to pomogło i to dużo wzmocniłem brzuch i odciążyłem kręgosłup a do tego drętwieje mi ręka na rowerze kolegi 26 er drętwienia nie ma bo jest krótszy i dlatego chcę zmienić ramę ale się chcę dobrze wywiedzieć żeby znowu nie było lipy 

 

Moim zdaniem ten gość ze sklepu to idiota .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umówiłem sie z gościem na jazdę testową i porównamy bo dla niego moja ramka jak mu wyslałem geo to jest idealna rowery maja tyle samo miechów wiec są nowe może sie uda bez kosztów poniesionych  napiszę co i jak ja porównamy bo on gdzieś we włocławku będzie za jakiś tydzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko a właściwie jest jakaś dolna granica wzrostu aby móc dosiąść 29 era ,czytałem że 29 jest dla osób 180cm + a ja mam 175cm i chyba bardziej pasował by mi 27,5 a wy jak sądzicie.

 

powiem tak sam wczoraj przymierzalem 29ery mam 185 cm I z rama 19 wydawał mi się duży ale ok, przejdź się do jakiegoś sportowego albo rowerowego i sam sprawdź, sam wcześniej myślałem ze przy 19 ramię będzie mały a okazało się ze jest ok

 

Tapnięte z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, rozmiar L jest odpowiedni (a właściwie może być za krótki ponieważ masz długi tułów) , jednak jeśli martwi cię przekrok, to kup inny rower (faktycznie masz krótką nogę jak na 186 cm.) nigdzie nie jest powiedziane, że Canyony są dla wszystkich, a osprzęt to nie wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie widział. Geometria Unibike 2014 jest utajniona :)

Tak na serio... Zarówno ja, jak i kilku innych kolegów pisaliśmy do Unibike w sprawie podania geometrii 29erów 2014. Żaden nie otrzymał żadnych danych, choć jednemu obiecali przesłanie geo mailem.

Edytowane przez HerrMann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...