Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

kurczę... licząc nawet cenę sklepową 3000-3500 ciężko wyrwać 29era z powietrznym amorem na takim osprzęcie... korby deore napęd slx ham505/445 i jeszcze spd 520 gratis mam... jedyna alternatywa to agang 7.29 który właściwie też jest na f1 80mm a dodatkowo wygląd przyprawia mnie o mdłości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was jeździ może na Canyonie Nerve AL 29 i ma 180cm wzrostu, długość nogi 85-86cm, reka 69cm? Według PPS ze strony canyona wychodzi mi M, ale boję się, że rower będzie za mały. Obecnie jeżdżę na Levelu A8 (rozm. M, 18'', efektywna długość górnej rury to 597 i faktycznie mam wrażenie, że trochę za bardzo leżę na rowerze i za duży ciężar opieram na dłoniach - Canyon w rozm. M 17,5'' ma 581,4mm, czyli niemal 20mm mniej, pozycja powinna być zatem bardziej wyprostowana). Na jakim rozmiarze jeździcie przy takich wymiarach?

Edytowane przez crosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii one są krótkie, to dlatego że jestem zwolennikiem stosunkowo długiej ramy, mostka 70-80mm i kierownicy minimum 700mm (preferowane 720). Żeby lepiej Ci zobrazować co mam na myśli, popatrz na geometrię Speca Crave (19" 626mm (górna rura efektywnie) i mostek 70mm z kierownicą 700), Agang przy 19" masz 630mm i mostek 90mm (z tym że tutaj też są inne kąty, więc trzeba wartości Aganga zweryfikować lekko na "krótsze").

Jedyny rozsądny wybór to tak jak napisał @Rulez - przymiarka. Twoich preferencji nie jesteśmy w stanie określić, według mnie popełnisz błąd wybierając którąś z tych ram, nawet patrząc na obecny trend.
W Canyonie ogonek troszkę długi.

Podobna analogia z ramami Cube'a, według mnie są niezbyt miłe dla użytkownika, a niektórzy podobno je kochają :).

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Polscy Detaliści są jak hieny żerują na klientach lub są na tyle marni, że nie potrafią wywalczyć dobrej ceny. Idąc do sklepu za te pieniądze kupię sprzęt 2 razy gorszy niż zamówiony z Niemczech czy Czech. Niby przysiądę ale co z tego, jestem amatorem ciężko bez jazdy dłuższej będzie mi określić czy dana rama będzie dla mnie odpowiednia. W sklepie to można co najwyżej dookreślić sobie rozmiar ale nie geometrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że limit był 2500 później 3000 teraz 3300 tak nie można... :)

 

Może jakieś propozycje? Planuje skoczyć do miasta przysiedzieć na jakimś cube, scottcie autorze itp pomiarkować ramy i porównać z canyonem bo naprawdę mi się spodobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam 29era dla siebie: 176 wzrostu noga 80-81.

Budżet do 6tys.

Zastanawiałem się nad Canyonem Al SLX 29 7,9. Tylko, że M ma przekrok 80? I przeciętnej długości ramę ;) Choć nie zamierzam na tym rowerze urywać sekund w pierwszych sektorach :). Liczydło na stronie Canyona poleca mi 16tkę ale obawiam się za krótkiej ramy.

 

Scott w Scale'u podaje przekrok 780 pomimo tej samej dlugości podsiodłóki i większej główki ramy ( górna rura 600)?

Po przymiarce jest ok 2-3 cm luzu a przedmie koło mogę unieść na ok 10cm?

 

Możecie podrzucić jakieś sugestie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę... licząc nawet cenę sklepową 3000-3500 ciężko wyrwać 29era z powietrznym amorem na takim osprzęcie... korby deore napęd slx ham505/445 i jeszcze spd 520 gratis mam... jedyna alternatywa to agang 7.29 który właściwie też jest na f1 80mm a dodatkowo wygląd przyprawia mnie o mdłości...

 

author traction rocznik 2014 masz RST powietrzny 100mm i mieścisz się w budżecie

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że limit był 2500 później 3000 teraz 3300 tak nie można... :)

 

Miałem dokładnie tak samo, to jest straszne xD 

Startowałem od 2500, później było 3000, a na koniec ( nie chcąc Cię straszyć ) wyszło 3850 :P Tylko dlatego że dostałem ofertę kupna roweru z ceną katalogową 4800 zł pomniejszoną o wartość VAT 22% ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zdecydowałem się na Treka X-caliber7  http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/sport/x_caliber_29/x_caliber_7/#/pl/pl/model/fit_sizing?url=pl/pl/bikes/mountain/sport/x_caliber_29/x_caliber_7

 

Przymierzałem się do ramy 18,5 bo taka była w sklepie i jeździło się fajnie siodełko było dość mocno wysunięte ale ok 5 cm powyżej minimum zostawało  w ramie . Mam 186cm noga po wew 90cm 85 kg  doradźcie proszę czy brać 18,5 czy zamówić 19,5 ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacięcie sportowe, czy jazda dla własnej przyjemności?
Wiesz jaki fabrycznie mostek daje trek (długość) + kierownica?
Całkiem przyjemnie wygląda górna rura przy 19.5" - 639mm do tego taki mostek 70mm z kierownicą 720mm i calkiem przyjemny sprzęt, musze większą uwagę na Treka zwrócic,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda dla przyjemności z zacięciem sportowym i wygłupami :) w specyfikacji Treka jest napisane mostek   31,8mm 7st, kierownica 31,8mm wznios 15mm  cokolwiek to znaczy . Przymierzałem się też do Speca Rockhoppera ale X-cal bardziej mi leży z tym że porównując romziary to trek 18,5 ma taką dł rury górnej jak spec 19 , a trek 19,5 już wychodzi jak spec 21 a na tym jak jeździłem to był wielki dla mnie, bardzo bylem rozciągnięty jak na drzwiach i stąd moje wątpliwości ,nie mam możliwości przymiarki do trek a 19,5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...