Skocz do zawartości

[kask] Author Reflex


leszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to starszy brat Basica. Ogolnie zdecydowalem sie na taki kask ze wzgledu na kase jaka kosztuje. Kupilem go w Rzeszowie za 96 zl tyle co na allegro. Wiadomo ze nie jest to jakis Lazer czy Met ale lepiej Author niz nic :)

 

A teraz jak sie w nim jezdzi. Po pierwsze mam dosc duza głowe i jak przymierzalem w sklepie to balem sie ze bedzie uwierac. Ale postawnowilem zaryzykowac. Sciołem włosy ale dalej to nie pomagalo czulem ze za bardzo naciska z boku glowy. Wpadlem na pomysl zeby zdjac boczne gabki antybakteryjne i rzepy :P Noo i dopiero po tym zabiegu czulem ze kask swietnie lezy( pewnie powiecie ze powinienem nie brac albo wziasc wiekszy z tym ze mam najwiekszy rozmiar -L)

 

Przepieg kasku 100 km- dosc ostre upaly w sloncu 40 stopni kask spisuje sie wysmienicie dzieki 23 otworom wentylacyjnym. Nawet niewiedzialem ze tak miło bedzie wiac przez te dziurki :D

 

Sportowy design sprawia dobre wrazenia estetyczne. Jakosc wykonania dosc solidna, nigdzie nie widac kleju lub tym podobnym rzeczy.

 

Naprawde polecam ten kask. Na dowod tego moze byc fakt wielu pozytywnych opinii na jego temat a takze fakt ze po paru dniach kumpel kupil sobie taki sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie podoba mi się w Authorach to, że ten styropian tak widać na zewnątrz. Wyglądają jak z odpustu za 10zł. Dlatego wolałem dołożyć kilka złotych i kupić meta, choć też nie jest to nic specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem użytkownikiem Reflexa, w brzydszej wg mnie, czerwonej odmianie.

 

Rzeczywiście kask nie zachwyca jakością wykonania, widoczny na bokach styropian może razić. Jednak, biorąc pod uwagę jego cenę, niezbyt wielki ciężar oraz ilość otworów wentylacyjnych, jest to ciekawa oferta poniżej 100zł. Dodatkowy atut to duży rozmiar L, ja po prostu nie mieściłem się w żadnego taniego MET-a.

 

Pozdrower.

 

P.S. Kask jest OK, nawet taki za 99zł. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeżdżę w Authorze ale chyba troszke starszy model mam. W sumie to nie narzekam bo lekki jest, wentylacja też ok i spoko regulacja jest. Jedyną wadą jest to że czuje sie w nim jakbym miał łeb wielki jak od słonia ;) i na początku dziwnie się jezdziło bo czułem się jakbym ty zwracał uwagę wszystkich na około hehehe no ale mi przeszło :) pozdr

 

taki trochę OT B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Również jestem posiadaczem tego kasku, ale nie jestem jakoś specjalnie z niego zadowolony...

 

Po pierwsze jakoś tak dziwnie gniecie mnie w głowę, aż boli, tak jakby trochę źle na niej leżał, bo jak założyłem jakiegoś tam Bell'a to odrazu inne wrażenia. Wydaje mi się, że ta tylnia część z regulacją jest źle przemyślana i to ona gniecie w łogę. Aż mnie dynia boli podczas jazdy czasami.

 

Po drugie mój kask się strasznie rozkleja, napierw rzep trzymając daszek zaczął odłazić, a potem rzepy odpowiadające za trzymanie tego czegoś z regulacją. Interwencja kropelki pomogła...

 

A po trzecie, widziałem ten kask w markecie ! Wygląd identyczny, to samo mocowanie/regulacja tylko zamiast napisów Author Reflex widniał na nim napis VENTURA, a i cena dwa razy niższa, bo 49 zł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Również jestem posiadaczem kasku Author Reflex.

 

Dla mnie ten kask jest OK. Naprawdę dobrze leży na głowie, jest lekki, nic nie uwiera i posiada naprawdę dobrą wentylację.

 

Zdecydowanie warty jest tych 90zł.

Edytowane przez Odi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja go odradzam widziałem dwa pęknięte kaski i oba to Reflexy. Raz rower z kaskiem na kierownicy upadł na piasek- kask pękł wg mnie trochę to nie tego. Tymbardziej odradzam bo kask nie ma In-Moldu który znacznie wzmacnia skorupę. Ale to tylko moje zdanie, a wiadomo, że lepsze to niż nic. Gdyby nie Reflex Pioe z forum mógłby już odejść do krainy wiecznego pedałowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wczoraj zakupilem ten o to kask i jestem bardzo zadowolony. Niektórzy patrza na mnie jak na idiotę, ale jakos mi to nie przeszkadza. Jeśli chodzi o kask to:

po pierwsze bardzo dobra wentylacja

po drugie genialne jest to pokrętło do regulacji

po trzecie fajny wygląd

 

wszystkim polecam ten kask

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja go mam :] nawet widac w avatarze na fotce :D

 

Zrobił ze mną jakies 13k km..

apropo wykonania.. któregoś dnia jak sie mocno nagrzał te palstiki z tyłu kasku sie po prostu odkleiły... ale ogólnie jestem zadowolony :] Jest wygodny ale wyglada jakby to nie mialo chronic w razie upadku tylko zderzenia z czołgiem.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...