Skocz do zawartości

[Piasta] Piasta na 20 000km.


Romanek5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Otóż potrzebuję pomocy gdyż muszę zakupić nową piastę na wyprawę, do przejechania jest ok 9000km lecz wiadomo przygotowania też trzeba wliczyć.

 

Piasta musi mieć stalowy bębenek gdyż kaseta wyżre aluminiowy bębenek przy takim dystansie... wiadomo przed wyprawą wymienię łożyska i kasetę.

 

Jakieś pomysły?

 

Wiadomo co do kosztów to oby było jak najtaniej : >

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podaj jaki masz budżet. Trudno przewidzieć ile pożyje dana piasta, zależy to od wielu rzeczy. Mam w szafce piastę Shimano RM30 czyli bez szału, która ma ze 20kkm, w tym kilka tys z sakwami i co prawda są wżery, ale piasta działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet myślę że do 300zł więcej wydać nie mogę ;/ ale najlepiej gdyby się zamknęło w 200? 250 ? niestety ale mam wiele wydatków aktualnie w rower więc im taniej tym lepiej ;). No i zapomniałem dodać że najlepiej by było gdyby piasta miała wejście na tarcze pod 6 śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A czytasz co ludzie piszą? Jeżeli nie, to nie ma sensu zadawać pytania.

 

Ja polecę coś ze stajni Shimano moim zdaniem bardzo dobre wytrzymałe piasty. Mam starą piastę XT, która przejechała dużo km. Podobnie rzecz miała się z piastą Quando (to już zupełny no name).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę co piszą ale to nie znaczy że nie mogę podrzucić swojego pomysłu...

 

shimano-deore-xt-fh-756

 

Lecz większość a może i wszystkie Shimano są pod kulki ;/... więc trochę brudu,piasku i się popsuje,zblokuje i koniec. Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz, jeżdżę na piastach XTRa kilkanaście (jak nie więcej) tys. km i mają się świetnie. Maratony, góry, błoto, piasek, woda - jednym słowem wszystko, po Wrocławiu (kto był, ten wie, jak było na trasie), czy Wieluniu (tutaj nieco lepiej) nawet ich nie rozkręcałem, bo kręciły się świetnie, a sporo znajomych na maszynówkach musiała później zmieniać łożyska. W beskidach zdarzało się że, błoto w kałuży zakrywało całą piastę. Wyższe piasty Shimano mają naprawdę świetne uszczelnienie, czego nie można powiedzieć o wielu piastach na maszynach.

XT z serii 750 to dobre piasty, po za większą wagą, która bierze się ze stalowego bębenka (w XTR jest tytanowy) nie zauważyłem większych różnic, teoretycznie XTR ma trwalsze bieżnie, konusy i kulki, ale i tak, żeby zajechać nawet jakiegoś starszego LXa musisz się naprawdę postarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam piastę Shimano, może być XT ale lepiej będzie jak kupisz XTR'a (trochę wykracza za budżet ale warto) którego bębenek jest tytanowy więc żadna kaseta śladu na nim nie pozostawi, jest świetnie uszczelniana i lepiej sobie radzą te uszczelnienia niżeli co poniektóre łożyska maszynowe w tańszych piastach więc 9 tyśi robi z kulką w ... ;) no i największym plusem piast Shimano są łożyska które możesz bez problemu serwisować w trasie bez użycia młotka i innego ciężkiego narzędzia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Lecz większość a może i wszystkie Shimano są pod kulki ;/... więc trochę brudu,piasku i się popsuje,zblokuje i koniec. Czy się mylę?

Swoje piasty XTR M970 rozebrałem z ciekawości po ~10k km smar był jeszcze taki jak fabryka nałożyła (niebieski) bez żadnych zanieczyszczeń, bez żadnych opiłków. Byłem zszokowany uszczelnieniem. Teraz jeździ siostra na tych piastach, może na przyszły sezon do nich zajrzę ;)

 

Generalnie to nie chce Cię nakłaniać na siłę do piast Shimano, czy innych piast na "kulki"

Kup sobie maszynowe pierwsze z brzegu, nawet i te novateci. Sprawdzisz na własnej skórze czy się nie rozleci. Miałem taką piastę, po sezonie musiałem wymienić w niej łożysko. Kupiłem nowe niestety jego jakość była bardzo kiepska i po miesiącu mi padło. Dopiero drogie łożysko ok. 20 zł/szt rozwiązało sprawę na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze:).

To miło że tyle osób się wypowiedziało no i uzyskałem więcej informacji co do piast na kulkach,spoko.

To klamka zapada tylko teraz zależnie ile pieniędzy mi zostanie to kupię albo XTR'a albo XT.

 

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

 

www.rowerowysklep.pl/czesci-piasty-piasta-tyl-shimano-fh-m756-xt-czarna-o_l_223_2235.html

 

Będzie dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelakie novatecki i inne chaoseny odpadają. Moim faworytem jest Chris king albo Hope, ew. DT chociaż tu już jakość bardziej losowa, no chyba że poszukasz starszego XTRa m960 lub m950 jako NOSa, chociaż z tym już ciężko będzie.

tak z ciekawosci a czemu uwazasz ze DT to jakosc losowa?

Co do Krzysia Krola to sie jaknajbardziej zgadza:)

Co do Hope to z nimi chyba bywa roznie:)

Wracajac do tematu :) kulki tez pojedza jak tu wszyscy zauwazyli bardzo dlugo, ale nie ma sie co oszukiwac ze na lozyskach dobrych jakosciowo lepiej sie to wszystko kreci.

 

Co do piast typu novatec jak tam sie ma lozysko nierozlecic jak Polacy sprzedaja takie same za 2 zl->chinskie to ile to moze kosztowacw chinach;/.

Generalnie dobre lozyska w tych wymiarach zaczynaja sie od 40 wzwyz:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...