Skocz do zawartości

[rower] Który z tańszych 29 najlepszy


Pavu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich

Zastanawiam się nad wymianą mojego starego i wysłużonego MTB na 29era. Jednak nie chcę sprzedawać nerki żeby sobie na taką wymianę pozwolić. Trochę poszperałem w internecie i znalazłem takie oto oferty:

1. http://www.sportsales.pl/rowery/29ers/1420-specialized-hardrock-disc-29

2. http://www.sportsales.pl/rowery/29ers/2179-kona-mahuna

3. http://www.sportsales.pl/rowery/29ers/3346-specialized-hardrock-sport-29 (rezygnując z tarcz)

Czy też lepiej dołożyć trochę do:

4. http://rower-sport.pl/pl/p/UNIBIKE-EVO-29-2012-gratis-/1251

 

No i muszę dodać, że chciałbym na dzień dobry zmienić tyną przerzutkę na rodzinę Deore.

Aha jazda po mieście, ścieżkach, wypady w góry ale bez szaleństwa typu skakanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ile masz wzrostu? Bo jeżeli nie jesteś wysoki to raczej nie warto się szarpać na 29era, który, przy zachowaniu podobnego osprzętu, będzie droższy od 26era.

 

No tak zapomnialem napisac. 187cm 92 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawieniu sprzętowo wygrywa Unibike jednak jest jedna zasadnicza wada: ROZMIAR. Pod Twój wzrost to 19" rama będzie odpowiednia a tego roweru już o tej porze z rocznika 2012 nie ma tak dużego :bye2:

Podobnie mógłbym Ci zaproponować Northtec Cayon 29.

Jednak ten sam problem, chociaż tu już dostępny jest rocznik 2013 w przyzwoitej cenie - wejdź na stronę producenta.

I jeszcze GT Karakoram 3.0:

http://allegro.pl/no...2981777833.html

 

Dodatkowo jeśli nie zależy Ci na tarczach możesz poszukać Kona Splice.

 

I tak najsłabszym ogniwem są w tych rowerach amortyzatory - chociaż XCR w Unibike'u i Northtec'u jeszcze jako tako śmiga to w Spec'ach XCM na dodatek z 80 milimetrami skoku tożto od crossa...

 

Koniecznie musi być nówka? Ja w grudniu za niecałe 2 tys kupiłem Scott'a Scale 29 Comp (odsyłam do mojego garażu). Podobnie ma XCR, który idzie do wymiany jak tylko wystarczy gotówki :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy wpis na tym forum - witam wszystkich :)

Podobnie jak Pavu szukam taniego 29era i żeby było śmieszniej nasze parametry niemal takie same, ino waga +2kg.

Mam trzy rowery na celowniku : dwa z nich już wymieniliście - GT Karakorum i Kona Mahuna. O trzecim na tym forum nic nie znalazłem i byłbym wdzięczny jeśli by ktoś obeznany się wypowiedział czy godzien zainteresowania - http://www.fujibikes.../nevada_29_17_d .

Na co dzień preferuje szosę, 29er jest mi potrzebny do jazdy z córcią po bezdrożach więc bez szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w modelu 2013 w northtecu jest RS...najtanszy ale pod 92kg jest ok

Również i mi to nie umknęło :icon_cool: To już by pracowało.

Tylko, że Mahune można kupić za 1700 zł, kolega pytał czy opłaca się dokładać do Unibike'a, którego można mieć za 2000 zł, a ten Northtec to już 2 500 zł.

Najlepiej niech zainteresowany określi górną granicę kosztów bo zawędrujemy w carbon w końcu :teehee:

 

Co do tego FUJI to nie ma on nic co dawało by mu przewagę nad wyżej wymienionymi i usprawiedliwiało cenę :thumbsup: Ogólnie ok, ale do lekkiej jazdy nie ma co przepłacać 500 zł skoro jest bardzo podobnie.

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2800 super tylko jakos nie moge takiego odszukac...

To właśnie ten rower z linku. Jak pisałem na jesieni sprzedawali go w siedzibie Wheelera po 2800zł. Trzeba do nich zadzwonić i spytać czy coś jeszcze zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszytskie odpowiedzi. A powiedzcie mi tylko jak wygląda teraz sprawa z ramami. Mówicie że 19' na 187-8 cm. Z racji zawodu wiem jednak że nie każdy ma takie same proporcje. Ja np mam dluższe nogi i ramy 19 calowe w 26' rowerach nie do końca mi odpowiadają. Obecnie śmigam na 21' ramie i jestem zadowolony. Jest szansa, że 21 cali w 29erze bedzie jednak dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie mówi że bez dosiadu nie ma co dywagować. Ja mam 176 cm i rama 18" w Konie Hei Hei mi nie lezała. Pasuje mi za to 19" w tym modelu.

 

No właśnie właśnie. Dzięki za odpowiedzi i zainteresowanie tematem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się gdzie przymierzyć?

Ja mam 182 cm wzrostu i ramę 19" i już nawet 20" byłaby na pewno za duża. Rowery 26 i 29" mają przy tej samej wielkości ramy inna geometrie. Widziałeś kiedyś taki rower na żywo? Widać różnicę 21" będzie niewygodny lepiej w mniejszym wyciągnąć sztycę na max niż jeździć na zbyt dużym.

Najlepiej się przymierzyć do jakiegokolwiek 29er'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się gdzie przymierzyć?

Ja mam 182 cm wzrostu i ramę 19" i już nawet 20" byłaby na pewno za duża. Rowery 26 i 29" mają przy tej samej wielkości ramy inna geometrie. Widziałeś kiedyś taki rower na żywo? Widać różnicę 21" będzie niewygodny lepiej w mniejszym wyciągnąć sztycę na max niż jeździć na zbyt dużym.

Najlepiej się przymierzyć do jakiegokolwiek 29er'a.

 

Tak też zrobię i wtedy będę decydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mechaniczne tarczówki i beznadziejny widelec :bye2: Szkoda kasy :down:

 

Daj spokój do jazdy rekreacyjnej mechaniczne tarcze w zupełności wystarczą, nawet V-ki dałyby radę może nawet lepiej czasem a do tego są łatwiejsze w obsłudze i regulacji. Suntour XCM tak samo bez szaleństw będzie ok.

Kasy dopiero byłoby szkoda na rower za grubo ponad 2 tys, którego nigdy się nie wykorzysta :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój do jazdy rekreacyjnej mechaniczne tarcze w zupełności wystarczą, nawet V-ki dałyby radę może nawet lepiej czasem a do tego są łatwiejsze w obsłudze i regulacji. Suntour XCM tak samo bez szaleństw będzie ok.

Kasy dopiero byłoby szkoda na rower za grubo ponad 2 tys, którego nigdy się nie wykorzysta :icon_confused:

No coś ty przecież za dodatkowe 500zł mozna już mieć rower z normalnymi tarczówkami i 10 rzędowym napędem. A za tyle samo co te GT to ta Kona będzie o niebo lepsza http://www.sportsale...178-kona-mahuna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Kona to raz stoi za 1699 zł, a raz za 1999 zł :w00t:

A czy tak o niebo jest lepsza, też ma 3x8, a XCT nie taki znowu lepszy.

Trzeba też odpowiedzieć sobie na pytanie czy zainteresowanemu te hydrauliki i napęd 3x10 jest potrzebny. Ty czy ja byśmy pewnie dołożyli, ale jeśli ktoś ma z tego nie korzystać tak naprawdę to lepszym interesem będzie kupić do tego np. lepszy kask nie sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 zł to jest 25% ceny w tym wypadku, więc nie takie zbliżone pieniądze...

Ale masz rację w pewnym stopniu, jednak są ludzie, którzy świadomie wybierają mechaniczne tarcze. Może NOVELA to rzeczywiście nie najlepsze, ale dobre mechaniczne nie ustępują hydraulikom.

Jaki rower byś polecił? Ja szukałem 29er'a w tej cenie 2 miechy temu i jakoś nie wpadłem na żaden 3x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...