Skocz do zawartości

[hamulec]hayes nine piszczy trzeszczy


Racin2904

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam problem z hamulcem przednim, iż przy hamowaniu jakimkolwiek mocno/słabo/delikatnie strasznie trzeszczy (jak by v-brake były mokre coś w tym stylu). Raz wziąłem tarcze śniegiem posypałem i było cicho przez chwile i znów wraca, hamulec jest też dużo słabszy niż był. Pomóżcie bo tak się nie da jeździć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klocki czyszczę od czasu do czasu na osełce, wystarczy pociągać pare razy i zejdzie syf z okładziny :) klocki jak nowe po takim zabiegu. W sumie może być i papier ścierny 180 położyć na czymś płaskim i też przeciągnąć pare razy aż zejdzie ten czarny nalot.

Edytowane przez szybkilopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie jest sucho tarcza również sucha a klocki jakie są nie mam pojęcia takie były już jak kupiłem i takie zostały, radzicie zmienić ?

zaznacze to że póki było ciepło nie było żadnych problemów, teraz nawet jesli rower stoi w domu to i tak jest to samo tylko że przy mocniejszym naciśnięciu klamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli masz metaliki to wypalić porządnie w piecu. Jak organiki to co jakiś czas czyścić lub sie pozbyć bo nic temu nie zaradzisz. Nawet jak masz pół metaliki to ak samo jak organiki. Ja tarcze zazwyczaj czyszcze papierem ściernym wodnym ok 500. wg mnie najskuteczniejsza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...